Ako si vyrobiť podávač vtákov vlastnými rukami. Hlavné typy podávačov vtákov. Kutilské krmítko odborná rada

Starostlivosť o zvieratá a vtáky okolo nás bola vždy považovaná za ušľachtilý čin. Ako môžete pomôcť okrídlenej zveri v každom ročnom období, najmä v zime? Odpoveď je jednoduchá, vyrobte im kŕmidlo sami a podporte ich jedlom. V tomto článku sa naučíme, ako vytvoriť doma rozpočtové štruktúry na kŕmenie lietajúcich priateľov a čo je na to potrebné..

Obsah:

Druhy materiálov, ktoré sú vhodné na výrobu kŕmidiel pre vtáky vlastnými rukami

Dobré kŕmne zariadenie je zariadenie, ktoré môže slúžiť ako spoľahlivý úkryt pred nepriaznivým počasím. Výber materiálov na výrobu podávača vtákov vlastnými rukami závisí od jeho účelu a typu okrídlených krídel, pre ktoré je určený. Je známych veľa nápadov na ich výrobu, na implementáciu ktorých sú vhodné rôzne improvizované materiály, s ktorými sa stretávame v každodennom živote. Ale nie každý materiál na výrobu podávačov bude schopný poskytnúť trvanlivosť, pevnosť a spoľahlivosť. Pomerne často existujú zariadenia na kŕmenie vtákov vyrobené z kovu, dreva, plastu, preglejky atď. Vzhľadom na skutočnosť, že podávače sú umiestnené vo voľnej prírode, je dôležité, aby bol materiál odolný voči zrážkam a čo je najdôležitejšie, aby bol bezpečný pre okrídlených obyvateľov..

Plastové konštrukcie sú medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené. Vďaka priehľadnosti materiálu je jedlo pre vtáky jasne viditeľné a ľahko lietajú jesť. Spolu s otázkou výberu materiálu na prácu je potrebné venovať náležitú pozornosť aj otázke výberu terénu pre kŕmny žľab. Dobre zvolené miesto je také, ktoré mačka nezdvihne a bude pohodlné pre príchod vtákov.

Odrody podávačov vtákov z improvizovaných materiálov vlastnými rukami

Najbežnejšie typy podávačov vtákov vyrobených zo šrotových materiálov je možné zobraziť nasledovne:

Typy podávačov vtákov zo šrotu
Konštrukcie z plastových fliaš;

Vhodný do vlhkých, chladných podmienok. Plast sa však nepovažuje za úplne bezpečný, pretože samotný tento materiál je ostrý a vtákom sa môže ľahko zraniť..

Vyrobené z kartónu Kartónové škatule spod kúpenej šťavy sú v skutočnosti hotovou štruktúrou na kŕmenie vtákov. Nevýhodou tohto typu je, že lepenka nemôže dlho slúžiť, a ešte viac v zimných podmienkach.

Preglejka a drevo Kŕmidlá vyrobené z dreva a preglejky sa nazývajú klasické. Tento typ zariadenia sa vyznačuje trvanlivosťou a praktickosťou pri použití, líšia sa konštantnými vlastnosťami..

Podľa konštrukcie sú zariadenia na kŕmenie vtákov rozdelené do nasledujúcich typov podávačov:

1. Odpruženie.

2. Stránka.

3. Dom.

4. Bunker.

5. Zásobník.

6. Skartovač.

1 – predáva jedlo na šnúrke alebo na sieťovom kryte. Obvykle je tento typ vhodný na kŕmenie sýkoriek v zime..

2 – plusom dizajnu je, že vtáky sa môžu ľahko dostať k krmivu a vidieť ho z veľkej vzdialenosti. Temnejšou stránkou veci je, že podávač je úplne otvorený a krmivo nie je imúnne voči vetru a zaspávaniu snehu.

3 – takéto štruktúry môžu byť postavené z lepenky aj z odolnejších materiálov, napríklad z preglejky. Vďaka streche žľabu je krmivo spoľahlivo chránené pred prípadnými zrážkami.

4 – sa môže líšiť v dizajne. Považovaný za anti-passerine, pretože tieto vtáky zvyčajne lietajú v kŕdľoch a môžu zničiť podávač.

5 – jedlo je v takýchto nádobách zle viditeľné, ale považuje sa za obrovské plus, že sa neprebudí na zemi. Tieto prevedenia sú veľmi ekonomické.

6 – toto podávač je kovová sieťka, ktorá drží krmivo.

Proces konštrukcie podávača vtákov vlastnými rukami je možné vykonávať čo najkreatívnejšie a stelesniť akýkoľvek mimoriadny nápad. Stále sa však uznáva, že všetky konštrukcie majú klasické komponenty: strechu, boky a v skutočnosti vchod do podávača.

Kutilské kŕmidlo pre vtáky vyrobené z preglejkového plechu

Zariadenie na kŕmenie vtákov z preglejky vlastnými rukami je dobrá a odolná konštrukcia na kŕmenie vtákov nielen malých, ale aj stredne veľkých, ako aj originálne zariadenie na zdobenie záhrady. V procese práce na podávači preglejky budete potrebovať také nástroje a materiály ako:

 • ruleta;
 • vŕtačka;
 • skladačka;
 • kus preglejky;
 • roh;
 • ceruzka;
 • skrutky;
 • nôž.

Aby boli všetky výpočty o dizajne presne zahrnuté v práci, je najlepšie pripraviť výkresy a schémy budúceho podávača.

Pred montážou podávača je potrebné pripraviť všetky súčasti. Stojí za to pamätať, že strecha zariadenia na kŕmenie vtákov by mala byť väčšia ako dno, aby sa neutralizovala možnosť vniknutia vlhkosti dovnútra..

Z preglejkového plechu musíte odrezať dno obrobku asi 40 x 40 cm Potom pripravíme boky, ktoré hrajú úlohu plotu a ktoré sú spolu upevnené skrutkami. Niektoré nápady na prácu s preglejkou zahŕňajú použitie lepidla, ale takéto štruktúry zvyčajne nemožno nazvať silné a stabilné..

Na spojenie dna a strechy potrebujeme pozdĺžne lamely. Je dôležité, aby výška týchto tyčí nebola príliš malá a umožnila vtákom bez problémov vletieť do samotného podávača. Nezabudnite, že preglejka by sa nemala otvárať antiseptickými roztokmi. Pre tento materiál sa predáva špeciálne hydroizolačné riešenie, ktoré je pre vtáky absolútne bezpečné..

Samotnú strechu podávača preglejky je možné postaviť niekoľkými spôsobmi, ale najčastejšou myšlienkou je dvojdielna strecha. Podľa plánu by tieto časti strechy mali mať rôzne veľkosti. Na spojenie hornej časti žľabu s hlavnou časťou je lepšie použiť kombináciu skrutiek a lepidla na drevo. Preglejkové kontajnery sú často konštruované z iných materiálov, napríklad z plastu.

Obrázky na požiadanie kŕmidlo pre vtáky urobte si sami

Ako vyrobiť podávač tetrapacku vlastnými rukami

Tetrapaky sú obyčajné škatule na šťavu. Takéto návrhy sa považujú za lacné a rýchlo sa vyrábajú. Na prácu na kartónovom podávači budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • papiernický nôž;
 • zošívačka nábytku;
 • drôt;
 • dvojlitrový tetrapak.

Napriek tomu, že podávač boxov je považovaný za lacný dizajn, má aj množstvo nevýhod. Po prvé, je ťažké vidieť prítomnosť krmiva v kontajneri. Za druhé, lepenka je veľmi krehký materiál, ktorý sa pri vystavení vlhkosti rýchlo kazí. Po tretie, také kŕmidlo je vhodnejšie pre malé vtáky, ako sú sýkorky a vrabce, ale pre väčšie druhy nie je k dispozícii. Proces konštrukcie tohto typu podávača je teda možné opísať nasledovne.

Jeden litrový box používame ako základ a nádobu na krmivo. Na širokej strane škatule urobíme objemový otvor administratívnym nožom. Druhý tetrapak rozdelíme na dve proporcionálne polovice (na konci nie sú úplne rozrezané), budú našou strechou. Podrobnosti spájame so zošívačkou na nábytok. Doplnkové kŕmne zariadenie je pripravené na použitie!

Rýchly a špinavý podávač plastových fliaš

Pravdepodobne v každej domácnosti existuje taká položka ako plastová fľaša. Je to ona, ktorá slúži ako hlavný materiál na stelesnenie neobvyklých nápadov na výrobu kŕmidiel pre vtáky vlastnými rukami. Môžete pracovať s fľašami rôzneho výtlaku – od 1,5 do 5. Niektoré návrhy sú implementované z dvoch komponentov – nazývajú sa bunker. Ďalšou výhodou práce s plastovým materiálom je jednoduchosť dekorácie. Na tento účel je možné použiť farby, farebnú lepenku atď..

Rôzne nápady na výrobu podávača plastových fliaš majú svoje vlastné jemnosti a ďalšie prvky, ktoré v konkrétnom dizajne pôsobia ako takzvané „zvýraznenie“. Ak chcete získať ďalšie informácie, zvážte niekoľko pokynov a odporúčaní pre prácu s plastovým materiálom rôznych objemov..

Obrázky na požiadanie kŕmidlo pre vtáky urobte si sami

Jednoduché koryto s rýchlym podávaním s plastovou fľašou s objemom 2 l

Túto konštrukčnú možnosť kŕmenia vtákov je možné nazvať najjednoduchšou. Na prácu budete potrebovať taký nástroj: 2-litrová plastová fľaša, nôž, lano, dekoračné farby, horúce lepidlo, rôzne stuhy, mašle, gombíky atď..

V oblasti štítku na fľaši je potrebné urobiť rez, pozdĺž ktorého sa horúca časť fľaše zhruba odreže rozžeraveným nožom. V hlavnej časti je vytvorený zaoblený rez, ktorý bude slúžiť ako vstup do kontajnera. Horná časť tejto základne sa nastavuje vzhľadom na vrchnú časť, aby bolo vtákom ľahšie dosiahnuť krmivo.

Obrobok môže byť ozdobený podľa vašich predstáv; na tento účel si môžete kúpiť lepšie farby. Niektorí remeselníci používajú malé aj veľké ozdobné častice, ktoré sú pripevnené horúcim lepidlom. Aby bol podávač pohodlne umiestnený v záhrade, na strome, sú na bokoch obrobku vytvorené otvory, do ktorých je lano zatiahnuté a upevnené. Na dodatočné upevnenie v oblasti okna spájajú nity hlavnú časť podávača s vrchom.

Ako si vyrobiť kŕmidlo pre domácich majstrov s lyžicou

Zložitejšie je podávač s lyžicou z plastovej fľaše, na výrobu ktorého budete potrebovať:

 • plastová fľaša;
 • drevené lyžice;
 • nôž;
 • šnúra na prádlo.

Fľaša slúži ako nádoba na uchovávanie vtáčej potravy. Aby mali vtáky miesto na pobyt a jedlo sa neprebudilo na zemi, praktizujúci majstri navrhujú postaviť konštrukciu pomocou drevených lyžíc. Pomocou noža vo fľaši sa podľa veľkosti lyžíc vytvoria priečne dva otvory a do nich sa vložia lyžice. V takejto štruktúre sa krmivo obvykle umiestňuje cez kanvicu. Takýto podávač je pripevnený lanom, ktoré je možné dokončiť dvoma spôsobmi. Prvá zahŕňa vytvorenie otvoru priamo v hornej časti fľaše a utiahnutie lana týmto spôsobom, druhá je upevnenie lana v oblasti hrdla fľaše. Ako to urobiť lepšie? Voľba je ponechaná priamo na individuálnom uvážení majstra..

Vlastnosti kŕmidla pre vtáky do bunkra, ktoré si urobíte sami

Potom, čo dáte práci potrebný čas, môžete si z plastových fliaš vyrobiť vynikajúce domáce kŕmidlo pre vtáky. V procese práce budete potrebovať:

 • jedna 5 l fľaša;
 • dve 2 l plastové fľaše;
 • lano;
 • značka;
 • lepiaca omietka;
 • nôž.

Originalita dizajnu spočíva v tom, že ide o takzvanú fľašu vo fľaši, ktorej prácu je najlepšie vykonať krok za krokom.

Krok 1. Pomocou značky na 5 -litrovej nádobe musíte nakresliť kresbu vchodu pre vtáky. Skúsení remeselníci odporúčajú urobiť niekoľko malých otvorov a jeden veľký, do ktorého bude nainštalovaná 1,5 -litrová fľaša..

Krok 2. Horná časť veľkej plastovej misy poskytuje bezpečné puzdro proti vniknutiu vlhkosti do žľabu. Všetky rezy na tejto časti konštrukcie musia byť upevnené jednoduchou lepiacou omietkou..

Krok 3. Na dne veľkej fľaše sa vytvorí otvor v tvare písmena U. Vnútri je umiestnená 1,5 litrová nádoba, do ktorej sa v budúcnosti naleje jedlo. Za výhodu takejto štruktúry na kŕmenie vtákov sa považuje úspora krmiva, ktoré sa pri zjedení vyleje a neprebudí sa na zemi..

Takéto podávače sú najlepšie umiestnené pod strechami domov, pretože pre vtáky je tam oveľa pohodlnejšie jesť. Ďalším dôležitým odporúčaním odborníkov je, aby ste ako upevnenie na lane nepoužívali príliš farebné laná, ktoré odstrašujú voľne žijúce vtáky.

Ďalšie informácie o tom, ako si vyrobiť kŕmidlo pre vtáky sami, nájdete vo videu:

About the author