Ako vyrobiť kvetináče vlastnými rukami?

Terénne úpravy letnej chatovej oblasti zohrávajú pri jej zlepšovaní obrovskú úlohu, pretože aj malý kvetinový záhon dokonale transformuje „holý“ priestor. Dnes na veľkých plochách v krajinnom dizajne často existujú celé architektonické zelené „výtvory“.

Čo robiť s niekým, kto má v krajine 5 akrov a tí, ktorí sú takmer všetci zaneprázdnení, ale skutočne chcú ozeleniť krajinu? V tomto prípade môžete malé kvetináče vybaviť kvetináčmi s rastlinami. V tomto článku vám presne povieme, ako vyrobiť vonkajšie kvetináče na kvety vlastnými rukami..

Obsah

Odrody kvetináčov

 • Izba

Vnútorné kvetináče sú rozdelené na prenosné a štandardné, s jednoduchými a zložitými tvarmi. Výrobný materiál môže byť veľmi rozmanitý: polymérny betón, prírodný a umelý kameň, drevo.

 • Ulica

Pouličné kvetináče sú oveľa väčšie ako izbové a nachádzajú sa iba na ulici. Môžu byť vyrobené z plastu, ktorý je ekonomickejším materiálom, alebo z polymérneho betónu, ktorý je drahšou možnosťou..

 • Dekoratívne

Takéto kvetináče sú obzvlášť dôležité na tých miestach, kde sa počíta doslova každý centimeter miesta. Takéto kvetináče sa často nachádzajú na malých mestských dvoroch..

 • Na registráciu vstupných skupín

Tento typ je najbežnejší, môže byť umiestnený na stĺpoch, podstavcoch alebo len na zemi..

Tvar a rozmery kvetináčov

Pouličné kvetináče by mali byť v súlade so všeobecným štýlom prímestskej oblasti. V niektorých verziách budú geometrické tvary kvetináčov vyzerať lakonickejšie a niekde budú stačiť vzorky s neobvyklými, extravagantnými poznámkami. Stojí za to nezabudnúť, že na veľkých plochách pôsobia malé kvetináče smiešne a naopak, tie veľké sa do krajiny malého územia vôbec nehodia. Na úkor farieb pouličných kvetináčov tu hrá jedno základné pravidlo – črepník by nemal byť jasnejší ako rastliny v ňom. Tiež nevenujte zvláštnu pozornosť rôznym odtieňom, monotónnosť najlepšie zdôrazní štýl celého webu..

V krajinárskej móde kvetináča sú hlavnými farbami hnedá, šedá, terakotová a biela..

Drevený kvetináč z pňa a pílených stromov

Peň nie je vôbec zbytočným odumretým stromom, ale naopak, môže sa stať vzácnym krajinným potenciálom, nádobou na kvety. Ako premeniť peň na krásny kvetináč? Na to potrebujete dláto a vŕtačku..

 • Spočiatku musia byť na povrchu pňa vyvŕtané otvory a čím bližšie budú k sebe, tým ľahšie budete drevo ďalej spracovávať..
 • Potom pomocou sekáča opatrne vyberte vnútorné drevo. Tento postup vykonávajte, kým hĺbka vášho budúceho kvetináča nedosiahne požadované parametre. Rozmery kvetináča závisia od sily a rozmerov samotného pňa a čím je drevo zhnitejšie, tým by mali byť steny hrubšie.
 • Všetko, to je koniec procesu vytvárania dreveného kvetináča, zostáva len naplniť zem.

Veľmi zaujímavá verzia kvetináčov sa získava z rezaných stromov, a najmä z brezy. Rastliny sa neoplatí vysádzať priamo do kvetináča, pretože drevo je náchylné na vlhkosť a pri častom zalievaní strom jednoducho nezačne hniť. Do vyrezanej drevenej vetvy je lepšie vložiť nejaký druh hrnca. Odporúčame strom ošetriť špeciálnym ochranným prostriedkom pre prípad, že by sa voda pri zavlažovaní kvetov dostala mimo črepník.

Vázy zo starých vecí

Na usporiadanie vonkajších kvetináčov je vhodná akákoľvek stará vec, od rôznych džbánov, vedierok až po staré topánky a fľaše od piva..

 • Akýkoľvek starý tanier je potenciálnou možnosťou organizácie kvetináčov. Aby ste to urobili, stačí, aby ste dosku držali nad vykurovacím zariadením a keď sa materiál zahreje, stane sa plastovým, po ktorom môže mať akýkoľvek tvar. Týmto spôsobom môžete vytvárať skutočné majstrovské diela, hlavnou vecou je tu byť veľmi opatrný a nespáliť sa.

Rozbité sklo, rôzne malé kamienky, mušle, laky na nechty sú vhodné ako dekorácie. Táto verzia kvetináčov je čistý let fantázie, tu je najťažšou vecou správny výber a usporiadanie dekoratívnych prvkov. Najľahšie a najbezpečnejšie je dokončiť farebné sklo, ktoré je pripevnené lepidlom na dlaždice..

 • Plnené misky, hrnčeky, džbány sa dokonale vyrovnajú s úlohou krajinnej dekorácie lokality. Ak sú vaše staré jedlá vyrobené z hliny, potom môžete štylizovať absolútne akúkoľvek časť webu usporiadaním kvetinového usporiadania v rade..

Tiež môžete vždy snívať a kombinovať nepotrebný riad so starým nábytkom. Napríklad krásne namaľovaný a ozdobený hrniec môžete položiť na stoličky alebo obrubník, ktorý bude slúžiť ako vynikajúci základ pre kvetinovú záhradu..

 • Malý záhon môžete zorganizovať pomocou stola zo starého šijacieho stroja a preglejkového boxu.

Za týmto účelom oddelíme nohy od auta, dôkladne umyjeme a škatuľu utrieme dosucha. Krabicu upevníme medzi nohy, potom natrieme celý povrch striekacou pištoľou. Na začiatku naneste čiernu základňu, potom vezmite striebornú alebo zlatú farbu a ležérne štetcom sa sotva dotýkajte stola a robte vodorovné ťahy. V dôsledku toho získate krásny polostarožitný kvetináč..

Plastové kvetináče

Existuje veľa možností pre kvetináče z plastovej fľaše, ale táto možnosť nie je pre každého..

Najľahšie je nakrájať dvojlitrovú fľašu a na zadnej strane urobiť niekoľko otvorov na odtok vody, trochu farby z rozprašovača, škrupiny a kvetináč je pripravený..

Z dvadsaťlitrovej fľaše sa môže stať plnohodnotný pouličný kvetináč, ale vyžaduje si to vážnejší prístup. Aby bol hrniec čo najstabilnejší, musí byť stacionárny..

 • V mieste zamýšľaného umiestnenia kvetináča prehrabte kus výstuže.
 • Odrežte dno fľaše tak, aby výška bokov, ktoré k nej priliehajú, bola asi 20 cm. Toto bude spodná časť budúceho kvetináča, ktorá „technické riešenie“ zakryje kovaním.
 • Na dne je potrebné vyvŕtať otvor s veľkosťou hrdla fľaše..
 • Potom musí byť celý povrch natretý vodotesnou farbou..
 • Po úplnom zaschnutí farby môžete zostaviť štruktúru: krk nasadíme na vykopané tvarovky a „sukňu“ navlečieme zospodu na krk.
 • Teraz môžete začať zasypávať zem a sadiť rastliny.

Pouličný hrniec vyrobený z pneumatík

Hrniec na pneumatiky je rýchly, bezplatný a zároveň originálny spôsob vytvárania kvetináčov, ktoré zdôraznia všetku krásu rastlín v nich zasadených. Na jeho vytvorenie budete potrebovať trochu fantázie, pol hodinu voľného času, ceruzku na označenie a nôž alebo skladačku. Veľkosť vybranej pneumatiky môže byť veľmi rôznorodá, všetko závisí od požadovaných rozmerov kvetináča.

 • Označenie pneumatík. Rez je vyrobený nožom pozdĺž hranice medzi mäkšou a hrubšou gumou. Vo vnútri pneumatiky je umiestnená kovová šnúra, ktorá bude slúžiť ako prirodzená hranica, ku ktorej by mali byť rezy. Okolo celej pneumatiky by mal byť nanesený ornament, pozdĺž ktorého bude guma rezaná.
 • Vytváranie rezov. Mali by byť vyrobené dobre naostreným nožom alebo skladačkou, hĺbka rezov sa môže pohybovať od 5 do 10 cm. Šírka rezaného ornamentu by mala byť najmenej 10 cm, pretože v budúcnosti bude pôsobiť ako dekoratívny prvok. prvok kvetináča.
 • Reverzné rezy. Potom, čo ste urobili rezy, mali by ste ich obrátiť naruby. Na to je potrebné vynaložiť toto úsilie od stredu výrobku pod uhlom 25 stupňov. Otočte tretinu vrúbkovanej časti, potom práca pôjde ľahko.
 • Zdobenie. Pneumatika obrátená naruby teraz vyzerá ako skutočný kvetináč, zostáva už len ho premeniť, pridať drobné prvky a vymaľovať v požadovanej farbe. Rezané časti môžu mať tvar trojuholníkov, oválov alebo obdĺžnikov..
 • Plnenie zeminou. Pred naplnením zeme by ste na dno kvetináča mali položiť agrotextilný materiál, ktorý zabráni klíčeniu buriny a zabezpečí odtok vody..

Betónové kvetináče

Na usporiadanie betónového kvetináča budete potrebovať:

 • dve nádoby rôznych veľkostí;
 • cement;
 • voda;
 • zeleninový olej;
 • sprej.

V závislosti od požadovanej veľkosti kvetináčov vezmite veľkú nádobu rovnakej veľkosti. Menším hrncom vyrobíte betónové steny vášho kvetináča..

Kroky na vytvorenie betónového kvetináča:

 • Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je ošetriť vnútro veľkej a vonkajšej časti menšej nádoby rastlinným olejom..
 • Potom vezmite malú plastovú trubičku a urobte z nej štyri rovnaké dĺžky asi 5 cm, ktoré sa použijú na drenáž..
 • Musíte sa tiež starať o cementovú maltu, ale ak plánujete vyrobiť farebnú vázu, potom je čas do zmesi pridať farbivo. Pomer injektážnej zmesi: dva diely cementu, tri diely piesku a vody.

 • Po všetkých prípravných prácach môžete pristúpiť k priamej organizácii pouličného betónového kvetináča. Za týmto účelom najskôr naplňte veľkú nádobu cementovou maltou, ktorej vrstva by mala byť približne rovná 2 centimetrom..
 • Potom vložte 4 skúmavky a počkajte, kým sa roztok nastaví..
 • Potom spustite malý do veľkej nádoby, ktorá by mala rúrky zakryť. Zvyšným roztokom opatrne vyplňte medzeru medzi väčšími a menšími nádobami.
 • Asi po dni, keď cementová kaša stvrdla, pomaly vyberte vnútornú nádobu a posypte cement vodou. Vo veľkej nádobe by mal byť náš budúci kvetináč uchovávaný asi týždeň, pričom celú štruktúru zabalíme do fólie a pravidelne ju navlhčujeme vodou.
 • Po siedmich dňoch môže byť hrniec jemne vyrazený z formy. Náš kvetináč je pripravený, zostáva iba pokryť ho zemou a zasadiť rastliny.

Capsho hrnce na kvety

Líši sa od bežného kvetináča bez drenáže, neobvykle navrhnutého povrchu a vykonáva predovšetkým dekoratívne funkcie. Hrniec s kvetom je spravidla umiestnený v samotnom kontajneri, ale v niektorých prípadoch je možné zasadiť rastliny priamo do neho, potom je v tomto prípade potrebné zabezpečiť dobrú drenáž.

Kapucínka by mala byť o 3 až 5 cm vyššia a o 5 až 8 cm širšia ako kvetináč. Kapucňu si môžete vyrobiť sami kúpou obyčajnej nádoby a ozdobiť ju kamienkami, stuhami, korálkami, sušenými kvetmi, umelými kvetmi alebo inými ozdobnými prvkami, ale kapucínka vyrobená úplne vlastnými rukami bude vyzerať oveľa originálnejšie a harmonickejšie. Tiež stavebné bagety sú perfektné ako ozdoba, ktoré, ak sú mierne mokré, prispôsobia sa akémukoľvek tvaru kvetináča. Bagetu stačí nalepiť na pripravenú misku a povrch natrieť hlinou. Kvetináč, ktorý je úplne dokončený týmto materiálom, bude vyzerať ako skutočná modelka.

Môžete si napríklad vziať staré topánky, plechovku alebo nepotrebné vedro, namaľovať ich a ozdobiť ozdobnými prvkami..

Capsho z bambusových paličiek vyzerá veľmi pekne, treba ich spolu opatrne navinúť a prilepiť pytlovinou, ale navrch môžete pripevniť malú mašličku.

Z hľadiska pohodlia pre kvety je najoptimálnejším materiálom pre kapsu obyčajná hlina, sadra alebo azbest..

 • Vezmeme obyčajnú nádobu požadovanej veľkosti a zabalíme ju gázovým obväzom, vopred namočeným do sadry alebo azbestu, ktoré majú konzistenciu kyslej smotany. Hrúbka steny kapsuly musí byť najmenej dva centimetre.
 • Potom, čo je kvetináč úplne suchý (asi po 12 hodinách), by mala byť kapsuly dôkladne očistená brúsnym papierom na hladký povrch..
 • Potom môžete začať zdobiť, napríklad ukázať svoju predstavivosť a použiť nejaký druh kresby pomocou akrylovej farby, po ktorej musíte lietadlo určite pokryť akrylovým lakom.

Kvety do vonkajších kvetináčov

Rastliny dvoch alebo troch typov sa najčastejšie vysádzajú do malých kvetináčov..

Dimorphotes, gazani, trpasličí ursinia vyzerajú veľmi krásne, ktoré sa vyznačujú neobvyklými a jasnými kvetenstvami. Všetky tieto kvety sa pestujú ako letničky, s výnimkou dimorfoteky, ktorá sa na zimu presadí do miestnosti s dobrým osvetlením..

Vo veľkých kvetináčoch sa vyrábajú kompozície vrátane kvetov rôznych výšok, tvarov a farieb..

Ak je kvetináč pozorovaný zo všetkých strán, potom sú do stredu vysadené vyššie rastliny a okolo nich sú obklopené kvetmi, ktoré sú dvakrát menšie. Astry, georgíny, pelargónie, nechtíky, macešky, verbeny, iberis a snapdragons pôsobia vo veľkých kvetináčoch veľmi pôsobivo..

Padajúce kvety – lobelie, begónie, petúnie, zvončeky, tunbergie a fuchsie – vysádzame do kvetináčov umiestnených na kopcoch. Pre vonkajšie kvetináče si môžete vybrať obrovské množstvo kvetov, ale ak chcete iba klasickú verziu, rozhodnite sa pre petúniu, balzam, lubelia, dichondra, budra atď..

About the author