Ako vytvoriť poštovú schránku

Majitelia vlastných domov alebo letných chát stále dostávajú listy, predplatia si noviny a časopisy a je tiež potrebné doručiť účty alebo balíky. A aby mohla byť všetka táto korešpondencia doručená adresátovi, potrebuje mať v mieste svojho bydliska špeciálnu bunku. Moderný trh samozrejme ponúka širokú škálu modelov a variácií tohto produktu, ale je také pekné vytvoriť si poštovú schránku vlastnými rukami, vložiť do nej trochu seba a dokonca vďaka neobvyklému dizajnu ozdobiť bytový dom. budova alebo letná chata. Článok bude diskutovať o tom, ako vytvoriť poštovú schránku.

Obsah:

Existuje veľa možností na vytvorenie poštovej schránky vlastnými rukami. Môžu sa navzájom líšiť tvarom, veľkosťou, farbou, prevedením a materiálom výroby, ako aj štýlom dekorácie. Aké sú poštové schránky?.

Odrody poštových schránok pre súkromný dom

Väčšinu zvažovaných modelov je možné celkom ľahko vyrobiť sami, a to nevyžaduje nákup drahého materiálu alebo vybavenia. Aké poštové schránky teda dnes nájdete. V prvom rade treba povedať, že štýl pošty určuje celkový vzhľad stránky alebo exteriéru domu..

 • Pri vytváraní poštovej schránky je tiež dôležité vziať do úvahy množstvo korešpondencie odoslanej. To znamená, že ak každý deň dostane majiteľ veľa listov, časopisov, novín alebo reklamných brožúr, bude potrebný priestrannejší produkt, ale ak je k dispozícii minimálny počet písmen, môžete si postaviť malú škatuľu s originálnou ozdobou. Poštová schránka sa často používa nie na určený účel, ale ako dekoratívny prvok. Výrobok je inštalovaný na viditeľnom mieste a dokonale dopĺňa celkový pohľad na súkromný dom alebo dvor.
 • Existuje niekoľko štýlových riešení pre návrh poštovej schránky. Najslávnejšie americké a anglické konštrukcie na príjem korešpondencie. Tradície Európy a Ameriky sa trochu líšia od domácich. Napríklad v amerických mestách sú poštové schránky povinné nielen prijímať listy, ale ich aj odosielať. Ak je v schránke korešpondencia, potom ju poštár vyzdvihne a odnesie na poštu. Ako však zistíte, že je potrebné odoslať správu? Na tento účel boli v každej schránke v štátoch vynájdené špeciálne vlajky. Ak je vlajka zdvihnutá, znamená to, že sa poštár musí pozrieť dovnútra, ak je spustená, znamená to, že pole je prázdne.

 • Ďalšou vlastnosťou takýchto štruktúr je, že nie sú inštalované ako štruktúry, ktoré sú nám známe, na stenách alebo plote, ale na trávnikoch alebo v oblastiach blízko chodníkov vedúcich k domu a sú upevnené na zvislých podperách (kov, drevo a dokonca aj kameň). V tvare tieto výrobky pripomínajú malý kontajner alebo dom, ktorý má na konci polkruhové sklopné veko..
 • Toto je štandardný vzhľad, ale v mnohých štátoch sa veľmi často súťaží o najoriginálnejšie poštové schránky. Preto v blízkosti niektorých domov nájdete neobvyklé stavby vo forme rozprávkových postáv, zvierat alebo akýchkoľvek abstrakcií, ako aj inštalované na rôznych stojanoch. Navyše veľmi často kupované výrobky sú jednoducho špeciálne ozdobené a vyčnievajú tak z davu ostatných..
 • Trochu odlišná tradícia existuje v mestách Veľkej Británie. Tu sú poštové schránky inštalované priamo na zem v blízkosti vstupných dverí alebo pozdĺž cesty so vstupom na sídlisko. Na pohľad takáto štruktúra pripomína malý obrubník, ktorý môže mať tehlové alebo kamenné múry. Používajú sa samozrejme aj ďalšie materiály – drevo, kov a dokonca aj plast..

 • Takáto štruktúra by mala byť štýlovo kombinovaná s domom a pozemkom, to znamená, že ak sú steny budovy z tehál alebo majú dizajn, potom bude poštová schránka vyrobená z tohto materiálu alebo kamenné brány sú spravidla doplnené kamennými štruktúrami na príjem listov a tlače … Aby sa poštárovi uľahčilo vkladanie korešpondencie a majiteľ ho ľahko získal, boxy sa inštalujú akoby na stojan, ktorý je neoddeliteľným pokračovaním štruktúry. To znamená, že tento výrobok je stacionárny a neznamená pohyb z miesta na miesto..
 • Napriek tomu najbežnejším typom poštových schránok v našej krajine sú tradičné alebo sa im hovorí štandardné poštové schránky. Ich hlavnou črtou je, že majú obdĺžnikový tvar a korešpondencia sa dostáva dovnútra malým otvorom. Ak chcete zabaviť listy alebo noviny, musíte otvoriť dvere alebo posunúť jednu zo stien. Takéto konštrukcie sú veľmi často inštalované na dverách bytov. Tieto produkty sú o niečo väčšie ako americké poštové schránky a mobilnejšie ako anglické. Môžu byť vyrobené z najrozmanitejších materiálov a majú tiež rôzne formy..
 • Moderné poštové schránky už samozrejme nie sú len obdĺžnikovou schránkou, sú tu dekoratívne prvky a originálny vzhľad. Práve tieto výrobky sa najľahšie vyrábajú, pohodlne používajú a zároveň môžu dokonale ozdobiť akúkoľvek štruktúru, či už ide o viacúrovňovú chatu alebo malý vidiecky dom. Sú inštalované na ploty, steny bývania a dokonca aj na voľne stojace stojany.

Ako vytvoriť poštovú schránku vlastnými rukami

Ak teda štandardné výrobky dostupné na predaj nie sú konečným snom a naozaj chcete vytvoriť niečo vlastné, originálne, potom je čas začať kreatívne. V prvom rade sa musíte rozhodnúť pre konkrétnu myšlienku, vzhľad budúcej schránky. Potom by ste sa mali rozhodnúť, aké materiály budú potrebné na implementáciu plánu. Uvažujme, ako si vytvoriť vlastnú schránku z dreva. Toto je najjednoduchšia možnosť a zároveň je možné vytvoriť skutočné majstrovské dielo, z ktorého bude príjemné získavať písmená..

 • Zostavenie štruktúry trochu pripomína prácu na vytvorení vtáčej búdky pre vtáky, určite sa v detstve mnohí zaoberali podobným typom činnosti. Na postup pri budovaní poštovej schránky budete potrebovať jednoduchú sadu nástrojov: kladivo, pílu, pravítko, ceruzku, skrutkovač, hardvér alebo lepidlo. Materiály budú vyžadovať drevené dosky, dosky alebo preglejkové dosky, drevotrieskové dosky, MDF atď..
 • Ďalej sú určené s veľkosťou poštovej schránky. Špecifické parametre sa vyberajú na základe toho, čo sa plánuje prijať. Ak ide iba o písmená a malé reklamné brožúry, potom stačí malý výrobok, ale ak je škatuľka navrhnutá na príjem veľkých časopisov, jej rozmery by mali byť primerané. V každom prípade je vždy lepšie ho trochu zväčšiť ako štandardný, potom sa nemusíte báť, že sa do neho nezmestia všetky tlačoviny..

 • Ďalším krokom je definícia dizajnu. To platí nielen pre vlastnosti formulára, ale aj pre to, aké prvky budú potrebné na dekoráciu. Koniec koncov, krabica pre tlač a písmená musí byť kombinovaná s exteriérom domu, čo znamená, že akékoľvek detaily sa musia prekrývať. Táto fáza tiež zahŕňa výber konkrétneho materiálu a budúcu farebnú schému..

Keď dôjde k výberu tvaru, materiálov, farieb a dekoratívnych prvkov, môžete začať s výrobou dielov.

Podrobné pokyny na vytvorenie poštovej schránky

 • Na prácu budete potrebovať bloky dreva, preglejky, najlepšie odolné voči vlhkosti (alebo použite špeciálne impregnácie, ktoré pomôžu zaistiť dostatočnú odolnosť dielov proti zrážkam a iným poveternostným vplyvom), kovové rohy, lepidlo na drevo, skrutkovač, samorezné skrutky a užitočná je aj ručná alebo automatická píla alebo skladačka … Navyše, v závislosti od zariadenia krytu, je potrebné pripraviť závesné zariadenie, ako aj zámok, ktorý uzamkne dvere..

 • Pretože náš box má zložitejší tvar ako len obdĺžnik, odporúča sa najskôr vytvoriť rám z nosníkov. Na tento účel stačí použiť lamely s prierezom 20-10 mm. Dĺžka bude závisieť od konkrétneho modelu, ale stačí približne 20-40 cm. Výsledná základňa pre výrobok bude tvarom pripomínať kocku, ale má malú trojuholníkovú strechu.
 • Ďalším krokom je zaistenie stien. Na tento účel je ako stvorená silná preglejka, ale je možné použiť bežné dosky malej hrúbky. Budete potrebovať dva kusy na bočné panely, dva na predný a zadný panel a dva na horný a dolný a dva kusy na strechu. Nezabudnite, že všetky diely by mali byť ošetrené impregnáciami, ktoré budú chrániť hotovú štruktúru pred prírodnými faktormi a predĺžia životnosť na dlhší čas..

 • Preglejka je priskrutkovaná k rámu pomocou rohov a samorezných skrutiek, pre väčšiu spoľahlivosť je možné dno schránky dodatočne prilepiť lepidlami a všetky spoje hotovej konštrukcie natrieť tmelom odolným voči vlhkosti. Nezabudnite urobiť rez v prednom alebo hornom paneli. Prostredníctvom tohto otvoru bude poštár vkladať písmená a tlačiť dovnútra. Musíte tiež vytvoriť otváracie dvere. Je možná možnosť, kde strecha domu bude slúžiť ako otváracia časť. Za týmto účelom pripevnite tento prvok pomocou závesov..
 • V prípadoch, keď je napríklad pri nedostatočných skúsenostiach ťažké vytvoriť medzeru v preglejke, je možné použiť malý trik. Nepoužívajte celý kus preglejky, ale dve polovice, ktoré sa k sebe v určitej vzdialenosti nedostanú. Obvykle na tieto účely stačí štrbina 1-2 cm, ale keď plánujete získať väčšiu celkovú korešpondenciu, môžete toho nechať viac.

 • Po dokončení všetkých vyššie uvedených postupov môžeme predpokladať, že krabica je takmer pripravená. Zostáva len namaľovať alebo ozdobiť iným spôsobom a nainštalovať ho na trvalé miesto a starať sa o ochranu listov, časopisov a novín pred dažďom. V prípadoch, keď je otvor pre prichádzajúcu korešpondenciu umiestnený v hornej časti, môže vlhkosť ľahko preniknúť dovnútra. Na tento účel by mal byť nad škatuľu nainštalovaný špeciálny štít. Najlepšie je, ak je vyrobený z kovu..

Popísaná metóda zahŕňa vytvorenie najjednoduchšej verzie poštovej schránky, ktorú môžete urobiť sami bez toho, aby ste mali špeciálne schopnosti. Samozrejme, v prípadoch, keď existuje príležitosť vytvoriť zložitejšie tvary a vzory, nemali by ste si odoprieť také potešenie. Poštová schránka nie je len schránkou na príjem listov, je tiež nádherným prvkom dekorácie..

Možnosti dekorácie poštovej schránky

 • Existuje niekoľko pomerne bežných spôsobov, ako ozdobiť svoju poštovú schránku. V prvom rade môžete použiť farby a na všetky konštrukčné prvky použiť akékoľvek vzory, ozdoby a niekedy aj celé obrázky. Aj bez umeleckých schopností je možné túto úlohu realizovať nezávisle. Pomôcť k tomu môžu šablóny z papiera, kartónu alebo plastu..
 • Akrylové farby sú najvhodnejšie na maľovanie na materiály, ako je drevo alebo kov. Aby obrázok slúžil viac ako jednu sezónu, odporúča sa najskôr pokryť celý povrch vrstvou bieleho základného náteru a na vzor sa nanesie lak odolný voči vlhkosti, ktorý tiež ochráni štruktúru pred poškodením. dažďom alebo snehom..
 • Ďalšia možnosť dekorácie predpokladá, že poštová schránka bude ozdobená takým typom kreativity, ako je decoupage. Je to tiež pomerne jednoduchá metóda, ktorá nevyžaduje špeciálne zručnosti. Stačí si vybrať požadovaný vzor zobrazený na obrúsku alebo decoupage karte. Ďalej je povrch konštrukcie natretý bielou farbou (to je jedno zo štandardných riešení) a potom sú malé fragmenty alebo celý vzor prilepené k stenám poštovej schránky pomocou lepidla PVA. Keď je lepidlo úplne suché, na vrch by sa mal v niekoľkých vrstvách naniesť lak..

 • Ďalším riešením, ktoré pomôže urobiť vašu poštu originálnou, je pripevnenie niekoľkých ozdobných strapcov, korálikov, mušlí a ďalších prvkov k škatuľke. Aby taká ozdoba spoľahlivo držala a mohla slúžiť dlhé roky, mali by ste zvoliť dobré lepidlo..
 • Aj neobvyklé farby urobia zo schránky originálnu ozdobu celej letnej chaty alebo súkromného domu. A ak zapnete fantáziu, použijete improvizované materiály a rôzne výtvarné techniky, môžete získať najreálnejšie umelecké diela. Pri správnom prístupe môžete krabicu dokonca ozdobiť čerstvými kvetmi, ktoré budú rásť v malých nádobách po stranách konštrukcie..

Originálne riešenia pre vytváranie poštových schránok

 • Šperky môžu nielen dodať schránke originalitu, ale je tiež možné použiť neobvyklé predmety na vytvorenie samotnej štruktúry. Na tieto účely sú vhodné staré interiérové ​​predmety alebo nepotrebné veci. Napríklad výrobok vyrobený z plastovej fľaše alebo PVC rúrky s veľkým priemerom bude vyzerať veľmi neobvykle. Táto možnosť je ideálna pre ľudí, ktorí sa neprihlásia na odber väčšiny novín a dostanú malé množstvo korešpondencie. Na tubu stačí pripevniť okrúhle dvere, ktoré budú slúžiť ako na doručovanie listov, tak aj na ich vyberanie..
 • Podobnou možnosťou by bola krabica z guľatiny alebo hrubých guľatiny. Tu by ste mali odstrániť jadro a do vnútra umiestniť vhodnú nádobu, môže to byť kovová rúrka utesnená na jednej strane a na druhej strane so zváranými dverami. Toto viečko môže byť zároveň ozdobené kôrou stromov, aby bol pocit prirodzenosti úplný..

 • Ak je potrebný priestrannejší dizajn, prázdna systémová jednotka by bola vynikajúcou možnosťou. Takýto výrobok je nainštalovaný na akejkoľvek podpore a môže byť dokonca priskrutkovaný k plotu. Zostáva len postaviť dvere a podľa toho ozdobiť škatuľu, aby poštár hneď pochopil, že je to krabica na listy a noviny pred ním..
 • Vytvorenie schránky, ktorú sa nemusíte hanbiť nainštalovať vo svojom vlastnom dome, nie je vo všeobecnosti také ťažké. Môžete použiť plexisklo, kov, drevo a dokonca aj lepenku, pričom na hardvér použijete technológie lepenia, zvárania alebo montáže. Okrem výberu materiálu a tvaru je rovnako dôležité a správne opraviť hotovú škatuľu alebo ju nainštalovať na trvalé miesto..
 • Miestom inštalácie môže byť plot, brána, stena domu a dokonca aj samostatne umiestnená podpera. Pri navrhovaní výrobku je dôležité nezabudnúť na spôsob zapínania vopred. Napríklad v prípadoch, keď je pošta umiestnená na bráne (drevenej alebo kovovej), je potrebné v zadnej stene urobiť malé otvory a pripevniť ju maticami a skrutkami. Ak plánujete nainštalovať konštrukciu na stojan, upevňovacie prvky by mali byť v spodnom paneli.

Keď to zhrnieme, môžeme povedať, že napriek tomu, že technický pokrok vo svete dosiahol nevídané výšky, papierové listy a tlač nevyšli z módy dodnes. To znamená, že položky ako poštové schránky sú stále potrebné. A nie vždy veci kúpené v obchode môžu ideálne dopĺňať štýl súkromného domu alebo letnej chaty. To znamená, že ak skutočne chcete pôvodne zdobené a zdobené miesto na príjem korešpondencie, potom by bolo najlepším riešením urobiť tento prvok sami.

About the author