Bioaktivátory na čistenie septikov. Prehľad fondov

Majitelia letných chát a súkromných domov sú si istí, že jediným efektívnym riešením likvidácie odpadových vôd je organizácia autonómneho kanalizačného systému, ktorý zabezpečí bezpodmienečnú prítomnosť žumpy. Obyvatelia prímestských oblastí, ktorí sa usilujú o pohodlnú existenciu, dospeli k záveru, že najpraktickejším spôsobom organizácie autonómneho systému odpadových vôd je usporiadanie septiku, ktoré prispelo k ich masívnej distribúcii v súkromných domoch a chatách. Na jednej strane je to skutočne výhodné, ale príchod čističky odpadových vôd odčerpávajúcej zo septiku špinavú kvapalinu môže zatemniť pohodlnú existenciu nielen priemerného majiteľa prímestskej oblasti, ale aj jeho susedov. Našťastie dnes pre optimálne fungovanie autonómneho systému odpadových vôd nie je potrebné uchýliť sa k pomoci kanalizácie a nahradiť ju používaním pomocných látok – bioaktivátorov pre septiky.

Rôzne biologické produkty pre septiky: čo si vybrať?

Modernú škálu liekov pre septiky je možné zhruba rozdeliť do niekoľkých hlavných skupín:

 • Práškové, buď práškové alebo granulované. Hlavnou zložkou biopráškov sú anaeróbne mikroorganizmy, na aktiváciu ktorých sa musí prášok zriediť vo vode;
 • Tekuté formy, ktorých minimálny počet má vlastník domu príležitosť vyčistiť veľkú septik;
 • Tabletové biologické výrobky, ktorých pôsobenie je určené predovšetkým na tuhý odpad, sú schopné spracovať aj papier na vodu, napriek svojej vonkajšej čistote je však vhodný iba na hnojenie zeleninovej záhrady..

Princíp činnosti bioaktivátorov pre septiky

Napriek rôznym komerčným návrhom, zloženie bioaktivátorov a princíp ich účinku nemajú výrazné rozdiely..

Hlavnou zložkou prípravkov na čistenie odpadových vôd sú bakteriálne kmene, ktoré sa pozitívne osvedčili z hľadiska prejavu užitočných vlastností. Dostávajúc sa do priaznivého prostredia, ktoré sa vyznačuje určitou teplotou, vlhkosťou a súborom organických látok, sa baktérie aktívne množia s uvoľňovaním enzýmov zapojených do spracovania organického odpadu..

Anaeróbne a aeróbne baktérie: rozdiely

Zloženie výživových doplnkov môže zahŕňať anaeróbne aj aeróbne mikroorganizmy.

 • Anaeróbne baktérie pre septiky sú považované za najbežnejšiu prísadu v biológii. Ich aktivita a fyziologické procesy sa vykonávajú za úplnej absencie kyslíka, čo umožňuje ich použitie v uzavretých septikoch. Čistenie septikov uzavretého typu pomocou anaeróbnych mikroorganizmov sa vykonáva v kratšom čase a najčastejšie sa používa na spracovanie veľkého množstva odpadu..
 • Aeróbne baktérie do septikov sa používajú na čistenie žúmp, ktorých konštrukcia predpokladá voľný prístup kyslíka, ktorý je potrebný pre život mikroorganizmov. Spracovávajú tuhý organický odpad na vodu, ktorá prirodzeným drenážnym systémom vstupuje do zeme a produkty rozkladu sa usadzujú na dne žumpy vo forme aktivovaného kalu..

Bioaktivátory pre septiky: hlavné výhody

Je empiricky dokázané, že používanie bioaktivátorov, medzi ktoré patria baktérie pre septiky, umožňuje nielen zachrániť rodinný rozpočet a odmietnuť služby čističiek odpadových vôd, ale aj úplne odstrániť nepríjemný zápach, ktorý sa vznáša okolo žúmp..

Majitelia vidieckych domov a pozemkov, ktorí uprednostnili bioaktivátor pre septik, ktorý je možné kúpiť v špecializovanom obchode alebo objednať na internete, získavajú nasledujúce výhody:

 • Absolútna neutralizácia pevného a kvapalného odpadu;
 • Úspešný boj proti patogénom;
 • Úplná absencia nepríjemného zápachu, aj keď je septik umiestnený v blízkosti obytnej budovy;
 • Významné zníženie objemu odpadových vôd;
 • Zabránenie zanášaniu dna a čistenie drenážneho systému kanalizačného systému.

Ako si vybrať biologické výrobky na čistenie septikov?

Niektoré pravidlá pre výber bioaktivátorov ešte neboli vyvinuté, odborníci však radia všetkým majiteľom domov, ktorí uprednostňujú tento spôsob čistenia, aby dodržiavali niekoľko odporúčaní:

 • Záhradkári, ktorí ako hnojivo používajú výkaly, môžu venovať pozornosť tabletovaným biologickým výrobkom. Recyklujú papier a pevný odpad na bezfarebnú kvapalinu bez zápachu, ktorú je možné použiť na polievanie záhradných plodín. Baktérie zostávajúce po spracovaní sa usadzujú na dne septiku vo forme kalu, ktorý môže pôsobiť aj ako hnojivo;
 • Vo všetkých ostatných situáciách môžete dať prednosť práškovým a kvapalným formám, ktoré takmer úplne čistia odpadovú vodu..

Pri výbere bioaktivátorov pre septiky, ktorých recenzie svedčia o absolútnej účinnosti biologického vývoja, majitelia vidieckych domov stoja pred širokou škálou rozmanitých návrhov, ktoré sú na prvý pohľad zavádzajúce. Všetko je však oveľa jednoduchšie..

Biologické produkty „Doctor Robik“: povaha akcie a dôstojnosť

Jednou z najobľúbenejších značiek sú baktérie pre septiky “Doctor Robik”, ktoré majú špecializovaný charakter účinku, ktorý umožňuje rozklad komplexných látok..

Fenoly, tuky, čistiace prostriedky – to všetko pre vás nebude problém, ak použijete bioaktivátor „Doctor Robik“. Na dosiahnutie maximálneho účinku pri použití biologického produktu vám odborníci odporúčajú dodržiavať nasledujúce odporúčania:

 • Obsah balenia sa musí naliať na toaletu a potom niekoľkokrát dôkladne opláchnuť vodu;
 • V prípade dehydratácie žumpy sa do nej pridá niekoľko vedier s vodou. Táto technika zvýši účinnosť biologického produktu, ale zvýši jeho spotrebu asi päťkrát..

Hlavné výhody biologického produktu:

 • Absencia v zložení chemikálií so škodlivými účinkami;
 • Absolútna bezpečnosť pre ľudské zdravie
 • Úplná bezpečnosť kanalizačných potrubí, ktorá im umožňuje slúžiť počas celej záručnej doby.

Baktérie pre septiky “Biofors”: hlavné výhody

Biofors tiež ukazuje svoju konkurencieschopnosť.

Ponúka koncentrovanú zmes baktérií pre septiky Biofors, enzymatické látky, aminokyseliny a minerály, navrhnuté tak, aby rozkladali a využívali organický ľudský odpad, ako aj znižovali nepríjemný zápach a znižovali zrážanie. Biologický produkt je možné vložiť do záchodovej misy aj priamo do septiku, pričom sa zabráni prípadnému odumretiu mikroflóry, ku ktorému dochádza v prípade dlhodobého nepoužívania septiku.

Hlavné výhody biologického produktu:

 • Prevencia možného pretečenia žumpy alebo septiku;
 • Zabráňte upchatiu drenážneho systému kanalizačného systému;
 • Zníženie frekvencie čerpania;
 • Obnova pracovnej mikroflóry v septiku;
 • Zrýchlenie usadzovania organického odpadu;
 • Predchádzanie nepríjemnému zápachu.

Bioaktivátor pre septiky „Biosept“: hlavné výhody

Bioaktivátor pre septiky Biosept je uznávaný ako najnovší vývoj určený na likvidáciu organického odpadu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou čistenia septikov. Inovatívnym vývojom výrobcov sú biologické výrobky obsahujúce baktérie s predĺženým účinkom. Dlhodobá životaschopnosť baktérií je daná určitou látkou, ktorá je súčasťou biologického produktu a predlžuje životaschopnosť baktérií v neprítomnosti odpadových vôd.

Hlavné výhody biologického produktu:

 • Spracovanie a likvidácia výkalov a tukov;
 • Odstránenie nežiaduceho zápachu;
 • Skvapalnenie spodného sedimentu;
 • Zabráňte zablokovaniu a zdvojnásobte účinnosť autonómnej kanalizácie.

A to je len malá časť sortimentu, ktorý ponúkajú výrobcovia biologických produktov. Každý z nich má samozrejme svoje vlastné výhody, ktoré vám umožňujú vybrať si konkrétny biologický produkt na čistenie a zvýšiť účinnosť septiku..

About the author