Remeslá z kanistrov do záhrady vlastnými rukami

Na výzdobu záhrady nie je potrebné míňať veľa peňazí na nákup dekorácií, stačí použiť prostriedky, ktoré máte k dispozícii. Staré plechovky budú vynikajúcim riešením, remeslá, z ktorých ozdobia akúkoľvek oblasť. O vlastnostiach používania kanistrov na výrobu remesiel budeme ďalej uvažovať.

Obsah:

Remeslá z plastových kanistrov: expresná metóda na výrobu vedra

Plastové vedrá sú veľmi užitočné a užitočné veci nielen v záhrade, ale aj v celom dome. Ak je vedro v dome naliehavo potrebné a v súčasnosti nie je príležitosť ho kúpiť, ale na jeho výrobu je vhodná akákoľvek plastová nádoba.

Na tieto účely budete potrebovať samotnú nádobu s objemom najmenej päť litrov, nôž a držadlo zo starých vedier. Ceruzkou urobte čiaru, podľa ktorej bude nádoba narezaná na vedro. Ďalej nožom odrežte nepotrebnú časť nádoby. Na kanále vybavte otvory na inštaláciu držadla a nainštalujte ho do požadovanej polohy.

Ak chcete upraviť objem a kapacitu vedra, jednoducho odrežte nádobu. Ak je potrebný veľký počet vedier, potom pomocou starých plechoviek môžete postaviť nádrže s rôznymi kapacitami..

S pomocou takéhoto vedra môžete v procese stavebných prác na mieste zalievať záhradu alebo zeleninovú záhradu, merať požadované množstvo sypkých materiálov alebo kvapalín. Okrem toho nebude škoda vyhodiť také vedro po umiestnení zlúčenín na boj s rôznym hmyzom alebo zvieratami..

Remeslá zo starých plechoviek: skvelé riešenie pre deti

Ak existuje veľké množstvo nádob, pokiaľ možno rovnakého objemu, je možné z nich vyrobiť ozdobný kvetináč. Jednoduchším riešením je vziať jednu nádobu, odrezať nepotrebný vrch, naplniť ju zeminou a zasadiť kvety. Ďalej by mala byť nádoba namaľovaná a ozdobená škrupinami, kamienkami atď..

Zložitejším riešením je vyrobiť vlak z plechoviek. V takom prípade môžete postaviť prvý kvetináč z najväčšej nádoby a ozdobiť ho ako koč. Nasledujúce kvetináče musia mať rovnakú veľkosť. Vo všeobecnosti bude práca vyžadovať prítomnosť:

 • asi 5-8 plechoviek;
 • duchovný nôž;
 • farby na vonkajšie použitie;
 • živiny pôdy alebo rastlín.

Najprv odstráňte stranu každého z nádob. To sa musí vykonať administratívnym nožom. Ďalej sú kanistre umiestnené tak, že majú tvar vlaku. Ak chcete vytvoriť lokomotívu, umiestnite jednu nádobu na druhú a z viečok budú skvelé kolesá..

Aby bol vlak realistickejší, namaľujte ho v zábavných farbách, modrej, žltej, oranžovej, ružovej. Počkajte, kým nádoby nevyschnú, a potom do nich vložte pôdu a vysaďte rastliny.

V jesennej sezóne, pred nástupom zimy, sú kvetináče pokryté polyetylénovým filmom alebo iným hydroizolačným materiálom. Pretože v procese akumulácie vlhkosti v kvetináčoch môžu byť počas silného mrazu zdeformované alebo poškodené.

Remeslá z kanistrov: vyrábame ozdobné nočné svetlo

Ak sa lampa vo vašej záhrade zlomí alebo vôbec neexistuje, potom je celkom možné postaviť toto zariadenie zo starého, najlepšie bieleho kanistra. Okrem toho budete na prácu potrebovať:

 • ostrý nôž;
 • kazeta, do ktorej bude nainštalovaná žiarovka;
 • vodiče so zástrčkou a spínačom;
 • lepidlo, výhodne na báze silikónu;
 • ozdobný kus látky;
 • papierové obrúsky, pomocou ktorých sa vykonáva decoupage.

Odrežte nepotrebnú časť nádoby a nainštalujte drôty so žiarovkou. Ďalším krokom je ozdoba žiarovky. Aby ste to urobili, musí byť zabalený do kusu látky, na upevnenie ktorého sa používa lepiaca základňa..

Druhá možnosť zdobenia žiarovky zahŕňa použitie decoupage obrúskov. S ich pomocou je možné dosiahnuť originálnu a neuveriteľne krásnu textúru žiarovky. Spočiatku je nádoba namazaná lepidlom a tieto obrúsky sú k nej prilepené.

Po zaschnutí lepidla sa v nádobe urobí otvor na inštaláciu žiarovky a drôtovanie drôtu, Táto lampa je v dokonalej harmónii s dreveným stojanom alebo je možné vyrobiť špeciálnu dlhú nohu a použiť kanister ako podlahu. lampa.

Pomocou tejto metódy môžete tiež vyrobiť luster, ktorý je inštalovaný na terase. Plast je vynikajúcou voľbou pre vonkajšie použitie, pretože je odolný voči vlhkosti, vysokým teplotám, plesniam, ľahko sa čistí a pohodlne sa používa. Lustre vyrobené z dekupážnych alebo látkových nádob by však mali byť chránené pred vlhkosťou a používané iba v teplom a suchom počasí..

Remeslá z plastových plechoviek: stavba šatníka

Ďalšou možnosťou použitia starých plastových kanistrov je postaviť s ich pomocou celú skriňu, do ktorej môžete uložiť malý inventár a rôzne príslušenstvo. Navyše, taká skriňa sa perfektne hodí aj k topánkam a dokonca aj k oblečeniu..

Na tento účel budete potrebovať najmenej 15 kanistrov, nôž a svorky. Aby ste zaistili, že rovnomernosť a stabilita skrinky zostane na správnej úrovni, snažte sa udržať nádoby s rovnakým objemom. Odrežte hornú časť každého z kanistrov, ale strana, na ktorej sa kanister začne zužovať, by mala zostať. Veci a nástroje tak budú bezpečne uložené vo vnútri..

Prvý rad nádob je k sebe pripevnený, takže akoby sa získali bunky, do ktorých môžete vložiť rôzne predmety. Tvar skrinky si určujete sami, môže byť obdĺžnikový, štvorcový, v tvare pyramídy. Skrinka musí byť bezpochyby pripojená k stene, pretože jej stabilita neumožňuje samostatnú inštaláciu.

Rovnakým spôsobom sú police vyrobené z plechoviek na ukladanie kníh, obuvi, vecí, klobúkov atď. Zdobením kanistrov v jasných farbách môžete získať zaujímavé dizajnové riešenie pre zdobenie miestností vo vnútri aj vonku..

Remeslá z kanistrov pre záhradu: výroba dekoratívnych masiek

Ak vám po vyrobení rôznych záhradných dekorácií z kanistrov ostali narezané časti plastových kanistrov, neponáhľajte sa ich vyhodiť, nieto ešte spáliť. Budú vynikajúcim materiálom na výrobu masiek, ktoré je možné zavesiť na záhrade aj pri vchode do domu..

Otvor z hrdla nádoby môže slúžiť ako ústa, a ak vyrežete niekoľko ďalších otvorov, budú to oči, uši a dokonca aj nos. Keď zapojíte svoju fantáziu, môžete tieto kúsky kanistrov veľmi rýchlo premeniť na zaujímavé dekorácie.

Na výrobu masiek odporúčame zapojiť deti, do práce budete potrebovať:

 • segmenty z nádob, výhodne tie, na ktorých je umiestnený krk;
 • lepidlo a laná;
 • rôzne látky, stuhy a korálky na ozdobu;
 • gombíky a drôty veľmi tenkého priemeru;
 • nožnice a š.

Vlasy sú na maske fixované lanami a drôtom. Použite pravidelné šidlo na dierovanie vlasov. Povaha účesu závisí od všeobecnej štylistiky v dizajne exteriéru a samozrejme od vašich individuálnych preferencií. Oči sa najčastejšie vyrábajú prilepením gombíkov na masku. Na tieto účely je potrebný drôt. Oči nakreslite farbou alebo fixkou. Aby maska ​​vyzerala atraktívnejšie, ozdobte ju náhrdelníkom z mušlí alebo veľkých korálikov..

Aby maska ​​vyzerala ešte pôsobivejšie, veďte k nej drôt a nainštalujte malé, možno viacfarebné labky. Tieto lampáše sú vhodné na akúkoľvek dovolenku, ktorá sa koná v záhrade..

DIY remeslá v kanistroch: jednoduché nápady

Z plastových kanistrov sa dajú vyrobiť škatule na záhradné náradie. Za týmto účelom odrežte krk nádoby a pripevnite k nej držadlo. Toto zariadenie je možné použiť aj v garáži, na uloženie kľúčov alebo spojovacích prvkov..

Rozrezaním plastovej nádoby na polovicu získate nádobu vo forme palety, do ktorej sa naleje pôda a vysadia sa všetky druhy rastlín. Tieto mini kvetináče sa zároveň perfektne prenášajú z miesta na miesto. Odporúčame ich namaľovať napríklad vo forme brezy alebo stromu..

Okrem toho môžete deti pritiahnuť k tomu, aby spoločne vyrábali záhradné kŕmidlá z plastových kanistrov. Nakreslite obdĺžnikové úlomky na nádobu, vzdialenú od jej dna približne 4-5 cm. Ďalej by mala byť nádoba narezaná podľa predtým nakresleného náčrtu pomocou noža. Spodná časť plastu sa skladá a slúži ako pristávacia plocha pre vtáky. Zaspávam jedlo vnútri žľabu. Ak je to žiaduce, namaľte ho v jasných farbách..

Odpadové nádoby na odpadky môžu byť tiež skvelým materiálom na stavbu rôznych záhradných figúrok. Stačí si kúpiť farby používané na vonkajšie práce a zapnúť fantáziu. Z malých kanistrov je celkom možné získať záhradných trpaslíkov, rôzne kreslené postavičky, somára, prasa, cheburashku, vlka.

Aby ste dostali prasa, mali by ste nainštalovať kanister s držadlom smerom hore, v spodnej časti sú pomocou skrutiek upevnené prvky vo forme kopýt. Na ich výrobu je vhodná stará gumová pneumatika alebo pena. Ako ňufák stačí použiť veko z rovnakého kanistra. Farba trupu a náplasti však musí byť odlišná. Ako oči sa používajú gombíky inštalované drôtom, ktorý sa prevlečie cez otvory vyrobené pomocou šidla..

Ďalej by ste mali nainštalovať uši, ktoré môžu byť podobne ako kopytá gumené alebo vyrobené z peny. Aby ozdobili prasiatko, vyrábajú tiež štetiny pomocou starého štetca alebo fľaše alebo plastu nakrájaného na prúžky. Je možná možnosť výroby niekoľkých ošípaných alebo celej rodiny.

Okrem toho, na ozdobu stránok, môžete postaviť koňa, ktorý ako telo používa aj kanister. Pomocou starej hadice alebo dosky vyrobte konskému krku. O niečo menší kanister bude slúžiť ako hlava, na ktorej sú pripevnené vlasy, oči, ústa a zuby. Na výrobu chvosta koňa použite vŕbové konáre alebo plastovú fľašu odstrihnutú nožnicami.

Oddychové miesto pre ich staré plechovky

Ak je v záhrade veľký počet kanistrov a zároveň nemáte radi záhradné remeslá, odporúčame im vybaviť miesto na odpočinok, a to posteľ.

Na tieto účely budete potrebovať kanistre rovnakej veľkosti, ktoré predtým ich majitelia úplne umyli. Na vzájomné upevnenie nádob sa používa škótska páska, elektrická páska alebo špeciálne zváranie. Všetky kanistre sú inštalované v špeciálnej prenosnej sieti, takže posteľ je možné ľahko prenášať z jedného miesta na druhé. Aby ste sa vyhli nadmernej tuhosti postele, odporúčame ju doplniť matracom.

Okrem toho je pomocou plastových kanistrov možné postaviť plť, na ktorej môžete plávať a mať vlastnú nádrž. Tiež, ak máte predstavivosť, detské ihriská, lavičky, stoly, oblúky, domy sú postavené z plastových kanistrov.

Pripojením nádob k sebe v určitom poradí, pomocou tekutých klincov alebo špeciálneho zvárania je možné získať detský domček. Pri zdobení každej nádoby svojou vlastnou farbou získate vynikajúce a originálne riešenie pre deti. Ak nádobu otvoríte a vyrovnáte, získate obdĺžnikový povrch. Z týchto častí je možné postaviť plechové konštrukcie, pričom sa používajú ako markízy, šmýkačky alebo strechy pre dom.

Vďaka kombinácii plastových nádob, nepotrebných fliaš, fajok, nepotrebných vecí a vašej predstavivosti sa zo záhrady stane skutočné umelecké dielo. Záhradnú nádobu je možné použiť aj na výrobu záhradného náradia, ako je hrable, lopata alebo malá metla..

About the author