Sieťová hojdacia sieť pre domácich majstrov na krúžkovom ráme

Hojdacia sieť je skvelým riešením pre rekreáciu v prírode ako v záhrade, tak aj na túre. Sieťová hojdacia sieť je ľahká, kompaktná, ľahko sa skladá a dá sa nainštalovať kdekoľvek. Vytvorenie takejto hojdacej siete vyžaduje veľa práce, ale výsledok stojí za to. Ďalej budeme hovoriť o tom, ako vyrobiť hojdaciu sieť vlastnými rukami doma..

Obsah:

DIY hojdacia sieť – úspešné domáce výrobky

Pred začatím práce na hojdacej sieti sa musíte zoznámiť so všeobecnými tipmi, ktoré vám pomôžu urobiť nielen atraktívny, ale aj vysokokvalitný výrobok. Najprv by ste mali určiť spoľahlivosť nosných častí tejto položky. Na zavesenie hojdacej siete použite blízke stromy alebo špeciálne stĺpy inštalované v zemi..

Na usporiadanie silných nosných komponentov, na ktoré bude hojdacia sieť inštalovaná, je potrebné použiť kovové rúrky s minimálnym prierezom 9 cm. Nainštalujte ich najmenej 1 m do zeme. Toto miesto na zavesenie môže ľahko udržať niekoľko detí alebo jeden dospelý.

Výška zavesenia hojdacej siete je od 80 do 150 cm Na výpočet rozstupu medzi stĺpikmi je potrebné k dĺžke plátna pripočítať ďalších 25 cm, aby sa kompenzoval priehyb. V každom prípade je dĺžka hojdacej siete nastavená ručne, v súlade s individuálnymi charakteristikami hostí. Zaviažte hojdaciu sieť vyššie, aby ste zvýšili priehyb, a nižšie, aby ste ho zmenšili..

Na upevnenie hojdacej siete na podperu budete potrebovať laná, ktorých minimálny priemer je 1 cm. Na posilnenie konštrukcie použite očká.

Okrem toho by sa tkanine mala venovať osobitná pozornosť. Malo by byť prírodné, nie syntetické. Syntetické materiály sú priedušné, preto je lepšie použiť materiály ako plachta alebo kamufláž. Prírodné materiály sú tiež schopné nadobudnúť tvar človeka, takže je oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie relaxovať v takejto hojdacej sieti..

Na výrobu letných hojdacích sietí sa odporúča použiť vatu. Sú ľahko použiteľné a príjemné na dotyk. Aby ste zabránili poškodeniu lana, nainštalujte naň polyetylénové trubice..

V závislosti od materiálu hojdacej siete môže byť tkaná, vyrobená z prírodných alebo syntetických materiálov alebo z prútia. Druhá možnosť je drahšia a jej výroba zaberie viac času ako pri bežnej tkanej hojdacej sieti. Na tkanie jednej hojdacej siete potrebujete najmenej 900 m lana.

Hojdacia sieť pre domácich majstrov – technológia šitia

V procese výroby hojdacej siete nakupujte materiál vo forme:

 • silná a hustá tkanina, ktorej dĺžka je 300 cm a šírka je 220 cm;
 • výplňový polyester s veľkosťou 50 cm;
 • záves, ktorého dĺžka je 520 a 310 cm;
 • nylonový halyard;
 • brúsny papier;
 • akrylové farby.

Okrem toho v procese vlastnej výroby hojdacej siete budete potrebovať:

 • pravítka, ceruzky, krieda;
 • motorové píly a dláta;
 • malý štetec na maľovanie;
 • nožnice so sadou ihiel;
 • železo;
 • šijacie stroje.

Hamaka s kresbou rukou:

Aby bola tkanina ušitá vo vysokej kvalite, je potrebné ju predovšetkým žehliť. Bez tohto procesu sú švy nerovnomerné. Na zlej strane materiálu by mali byť urobené značky vo vzťahu k rozmerom hojdacej siete. Ďalej odrežte dve obdĺžnikové časti látky. Spojte ich spolu s prednými stranami..

Odstúpte 20 mm od vonkajšieho okraja látky, látku zošite tak, aby boli strany na obdĺžnikoch krátke. Vyžehlite prídavok na šev vzhľadom na tvar hojdacej siete.

Pripravte si štyri časti popruhu, každý o dĺžke 75 cm. Vytvorte okraje tak, aby zodpovedali lište. Ušite hojdaciu sieť po jej dlhých stranách, pričom súčasne musíte odstúpiť 25 cm od okraja. Do vreciek nainštalujte syntetické vypchávky. Na upevnenie výplňového polyesteru v hojdacej sieti ušite predtým vybavené vrecká.

Ďalej by ste mali pripraviť tyčinku, ktorá sa skladá z dvoch častí. Vo vzdialenosti 2 cm od každej časti tyče by mali byť urobené rezy, do ktorých je umiestnené lano. Brúsnym papierom očistite rezy a drážky. Potom drevo ošetrite akrylovou farbou..

Krok 50 mm od najvzdialenejšej časti hojdacej siete a šiť miesto na inštaláciu priečnika. Nainštalujte lúče do interiéru týchto oblastí. Na upevnenie rohových častí na hojdacej sieti použite nylonový závit. Umiestnite hojdaciu sieť na predtým pripravené podpery. Aby sa hojdacia sieť visiaca zo stromov nešmýkala, položte na tyče ďalšie tyče.

Preto je možné nezávisle vyrobiť hojdaciu sieť na rekreáciu v prírode. Tento dizajn je dostatočne ľahký, takže si ho môžete vziať aj so sebou na túru..

Hojdacia stolička pre domácich majstrov

Závesná hojdacia stolička je kombináciou stoličky a hojdacej siete. Tento dizajn sa vyznačuje dobrým výkonom a atraktívnym vzhľadom. Na prácu musíte v prvom rade pripraviť dve oceľové obruče. Môžu byť zakúpené alebo vyrobené z oceľových alebo vystužených plastových rúrok. Okrem toho je potrebné lano na vzájomné spojenie obručí a obruče na zavesenie vo vzduchu. Pomocou drevených tyčí je možné dosiahnuť konštrukčnú pevnosť.

Na výrobu obručí postačujú rúry s prierezom 4 cm Na pripojenie obvodov k sebe použite drevené alebo plastové vložky. Na opletenie obručí sa používa polyamidové lano. Tento materiál je príjemný na dotyk a príjemný na dotyk. Jedna obruč s priemerom sto centimetrov bude vyžadovať najmenej 410 cm lana. Udržujte rovnomerné vinutie a po 15 zákrutách dotiahnite, aby sa zaistila ďalšia fixácia..

Predtým, ako začnete tkať pletivo, vyberte si techniku, ktorou sa bude práca vykonávať. Existuje obrovské množstvo vzorov – šachovnicových, plochých, okrúhlych, stupňovitých atď. Môžete navzájom kombinovať niekoľko vzorov. Neodstrihnite zvyšky lana, nechajte ho vo forme strapcov, ktoré sa stanú dodatočnou ozdobou stoličky.

Po spletení obručí dohromady ich spojte vo forme stoličky. Na výrobu operadla je potrebné odhaliť drevené tyče. Po dokončení práce nainštalujte stoličku na predtým pripravené spojovacie prvky.

Druhá verzia hojdacej stoličky s vlastnými rukami je vyrobená z textílie. Táto metóda je jednoduchšia, pretože nevyžaduje dlhé a dlhé tkanie. Na vytvorenie látkového krytu použite hrubú tkaninu. Okrem toho budete v procese práce potrebovať obruč, oceľové krúžky, spony, vrkoče a závesy..

Z kusa látky 1,5 x 1,5 m vystrihnite dva kruhy. Na ich výrobu látku štyrikrát zložte a odstrihnite. Krok štyri centimetre od okraja a látku zošite. Vo vnútri puzdra bude kruh. Kruhy sú obšité obalom šijacím strojom. Na zakrytie obruče použite výplňový polyester. Naplňte kryt výplňovým polyesterom a pripevnite ho k obruči. Pripojte štyri popruhy k oceľovému krúžku. Tento dizajn bude nielen ozdobou vašej záhrady alebo webu, ale bude tiež vynikajúcim miestom na relaxáciu a súkromie..

Fotografia hojdacej siete pre domácich majstrov:

Na výrobu závesných stromov sa používa aj ratan, vinič, plast, akryl. Každý z vyššie uvedených materiálov má svoje vlastné výhody a nevýhody..

Závesná hojdacia sieť pre domácich majstrov – návod na výrobu

Pri výbere tkaniny na výrobu hojdacej stoličky vlastnými rukami odporúčame zostať na jej hustých verziách. Čím je tkanina hustejšia, tým lepšie odoláva opotrebovaniu a odoláva väčšiemu namáhaniu. Dĺžka látky by mala byť 200 cm a šírka 125 cm. Okrem toho by ste mali pripraviť centimeter s nožnicami, šijacím strojom so železom a drevenými tyčami.

Ak bude stolička inštalovaná v interiéri, vyberte látku vo farbe, ktorá zodpovedá interiéru miestnosti, v ktorej bude nainštalovaná. Zložte kus látky na polovicu a zmerajte štyridsať centimetrov sprava hore.Tkaninu označte a odstrihnite tak, aby ste získali lichobežníkový vzor. Bude teda možné získať nielen jednoduchú hojdaciu sieť, ale konštrukciu vo forme hojdacej stoličky. Horná a dolná časť vzoru je dvakrát preložená a nažehlená. Ďalej musí byť konštrukcia zošitá šijacím strojom. Bočné časti vzoru sú tiež dvakrát zložené v pravom uhle a zastrčené. Na šitie švov sa používa šijací stroj..

Ďalej by ste mali pripraviť drevenú tyč. Za týmto účelom sú do nej vyvŕtané dva otvory, aby sa do nich natiahlo lano. Na ochranu lišty pred vlhkosťou a inými atmosférickými vplyvmi sa odporúča natrieť alebo nalakovať.

Aby sa konce lana nerozplietli, spáľte ich a zauzlite. Výška uzlov určuje stupeň prevísania hojdacej siete, preto ich uviažte na miesto tak, že vopred položíte hojdaciu stoličku na podperu. Horná časť hojdacej siete je pripevnená ku karabíne stropného háku.

DIY hojdacia sieť dobré fotografie:

Táto stolička je vhodnejšia pre vnútornú inštaláciu. V takom prípade môžete experimentovať s nainštalovanými krytmi. Vytvorte niekoľko možností pre obaly, ktoré je možné zmeniť v závislosti od nálady. Aby sa zvýšilo pohodlie pri používaní hojdacej stoličky, odporúčame do nej nainštalovať silikónové vložky, ktoré sú navyše prišité. Silikón urobí hojdaciu sieť jemnejšou a umožní jej udržať tvar.

Ako vyrobiť hojdaciu sieť vlastnými rukami

Existujú dve možnosti na výrobu hojdacej siete, pomocou látky alebo tkania. Odporúčame vám, aby ste sa zoznámili s hlavnými metódami tkania hojdacích sietí:

Pri tkaní hojdacích sietí odporúčame zostať na bavlnenej verzii šnúry hrubej 0,8-1 cm. Po tkaní základne je nainštalovaná a upevnená na drevených lamelách.

Množstvo materiálu na prácu je určené veľkosťou hojdacej siete a spôsobom jej tkania. Na výrobu štandardnej hojdacej siete s veľkosťou 250 cm potrebujete najmenej 500 m šnúry.

Môžete navzájom kombinovať rôzne farby šnúry, čím dosiahnete nielen estetické vzory, ale aj kombinácie rôznych farebných odtieňov. Prútenú hojdaciu sieť je vhodné vziať si so sebou na dovolenku, na túru, ľahko sa prepravuje a zbiera do tašky, pričom nezaberá veľa miesta.

About the author