Varianty detských pieskovísk v letných chatkách. Ako si vyrobiť pieskovisko vlastnými rukami. Fázy práce a základné odporúčania na výrobu pieskoviska vlastnými rukami

Pre aktívny odpočinok a fyzický rozvoj detí je prítomnosť detského pieskoviska veľmi dôležitým bodom. Tento typ konštrukcie sa nachádza takmer vo všetkých detských ihriskách, parkoch, súkromných oblastiach. Obchody ponúkajú obrovský sortiment rôznych modelov detských pieskovísk, vyrobených v rôznych nápadoch. Okrem toho nie je potrebné kupovať pieskovisko, môžete si to urobiť sami. Čo je k tomu potrebné? Prečítajte si nižšie uvedené odporúčania.

Obsah:

Odrody detských pieskovísk vlastnými rukami

Dobré pieskovisko neostane bez pozornosti malých hravých, najmä ak je farebné a multifunkčné. Ako materiál na výrobu tohto typu konštrukcie môžete použiť plast, drevo alebo kov, podľa výberu sa rozlišujú aj typy detských pieskovísk..

Typy detských pieskovísk podľa materiálu
Vyrobené z plastu Materiál si zachováva svoje vlastnosti pod vplyvom rôznych zrážok a je šetrný k životnému prostrediu. Takéto štruktúry sú vynikajúce na prepravu z miesta na miesto..
Vyrobené z dreva Konštrukcie vyrobené z prírodného dreva sú známe dobrými reakciami, a nie z materiálov, akými sú drevotrieskové dosky alebo preglejka. Odlišujte sa od ostatných v dlhodobej službe.
Kov Jedna z najdostupnejších možností z hľadiska financií. Nevýhodou materiálu je výskyt korózie, ku ktorej sa kov hodí, pri zlom spracovaní špeciálnymi antikoróznymi prostriedkami.

Nie je to jediný princíp delenia detských pieskovísk na typy. Medzi kritériá na rozdelenie tohto zariadenia patria:

 • mobilita;
 • tvar;
 • konštrukcia;
 • integrita;
 • prítomnosť dna atď..

1 – Podľa prvého kritéria sa rozlišujú stacionárne a prenosné pieskoviská. Druhý typ najčastejšie používajú súkromní majitelia. Konštrukcie sa odstránia na uskladnenie v zime..

2 – V tvare sú miesta na hranie s pieskom okrúhle, obdĺžnikové, štvorcové s použitím jednotlivých doplnkov (lavičky, stoly atď.).

3 – Konštrukcia pieskoviska môže byť otvorená alebo zatvorená (prítomnosť baldachýnu). Druhá možnosť je obľúbenejšia a praktickejšia, pretože chráni deti pred priamym slnečným žiarením a pieskom pred účinkami zrážok inej povahy..

4 – Sú známe monolitické a skladacie detské pieskoviská. Z povahy praktickosti je druhá možnosť stále lepšia. Skladacie štruktúry sa zvyčajne skladajú z niekoľkých prvkov, ktoré sú navzájom jednoducho spojené..

5 – Podľa tohto kritéria sú detské pieskoviská buď vybavené dnom, alebo nie. Konštrukcie s dnom sa vyznačujú relatívne malými rozmermi, je ich možné prenášať. Výhodou druhého typu je možnosť zvýšenia objemu, takéto pieskoviská však nie je možné prepravovať..

Výsledkom je vtipný obrázok prania

Ako vytvoriť kresbu na pieskovisku vlastnými rukami

Pediatri a psychológovia veľa píšu o tom, že hra s pieskom priaznivo ovplyvňuje nielen fyzický vývoj a motoriku detí, ale tiež dobre upokojuje a vyvažuje duševné zdravie. Preto je prítomnosť detského pieskoviska na dvore povinnou a užitočnou vecou. Keď ste sa v počiatočnej fáze rozhodli pre tvar a dizajn budúceho nastavenia hry, je najlepšie urobiť kresbu pieskoviska. Niektorí majstri poznamenávajú, že okrem kresieb vytvárajú aj modely budúcich budov. Stojí za to pamätať, že správne zostavený výkres vám umožňuje neutralizovať vzhľad mnohých nezrovnalostí. V tomto mieste práce tiež stojí za to venovať pozornosť použiteľnosti, bezpečnosti a hygiene pieskoviska. Pre neskúsených remeselníkov poskytujú odborníci praktické rady: začnite s najjednoduchším štandardným dizajnom, na ktorý potrebujete hlinenú plochu 2 x 2 metre.

Pri vytváraní kresby budúceho obrobku stojí za zváženie prítomnosti baldachýnu alebo huby v pieskovisku, ako aj miesta jeho inštalácie.

Základný materiál pre pieskoviská

Vyššie sme už spomenuli hlavné materiály, ktoré sa používajú na výrobu detských pieskovísk, ale stále existuje niekoľko bodov, ktoré si vyžadujú pozornosť. Každý vlastník si samozrejme vyberá materiál na inštaláciu pre deti na základe jeho dostupnosti, finančných možností a skutočnej predstavy o projekte. Okrem drevených, plastových a kovových pieskovísk existujú konštrukcie vyrobené z automobilových pneumatík, obalené plastovými fľašami atď. Akýkoľvek dizajn tak či onak má svoje výhody a nevýhody. Napríklad, keď ste si vybrali strom ako hlavný materiál, musíte sa čo najviac starať o jeho brúsenie a spracovanie, aby deti mohli ľahko riadiť triesku.

Ostatné drevené materiály v procese práce vyžadujú ošetrenie antifungálnymi prostriedkami, ako aj použitie rôznych typov lepidiel atď., Ktoré pod vplyvom slnka môžu emitovať nepríjemný zápach a iné škodlivé výpary. Drevené pieskoviská sú považované za najbezpečnejšie pre deti..

Nemenej praktické sú plastové a kovové budovy, ktoré sa vyznačujú jednoduchou obsluhou a lacnosťou nakupovaných materiálov. Voľba však zostáva na osobných preferenciách majiteľov..

Výhodou použitia plastu je, že nevyžaduje pravidelné lakovanie a ďalšie rafinačné procesy. Keď ste si kúpili hotovú inštaláciu, nemusíte na inštaláciu volať špecialistov, pretože plastové pieskoviská sa ľahko a prakticky používajú. K nevýhodám plastu patrí skutočnosť, že pod holým nebom v dôsledku vplyvu slnka a zrážok tento materiál rýchlo mení farbu a považuje sa za krátkodobý.

Pokiaľ ide o kovové konštrukcie na hranie s pieskom, sú považované za menej bezpečné, pretože kov sa na slnku veľmi rýchlo a dosť silne zahrieva a môže viesť k popáleninám na tele detí. Pod vplyvom vlhkosti je kov náchylný na rýchly vzhľad hrdze a vyžaduje pravidelné lakovanie. Výhodou kovu je jeho schopnosť slúžiť dlho..

Výsledkom je vtipný obrázok prania

V tomto článku sa zameriame na drevené pieskové herné inštalácie. Na rozdiel od kovových inštalácií sa drevené nezahrievajú na slnku a sú považované za absolútne bezpečné pre zdravie detí. Navyše s náležitou starostlivosťou môžu drevené pieskoviská vydržať pomerne dlho..

Ako pracovný nástroj budete potrebovať:

 • drevené dosky;
 • píla;
 • ruleta;
 • agrofiber;
 • kladivo a zošívačka;
 • vŕtačka;
 • lak na spracovanie dreva a pod..

Ako vyrobiť strechu z pieskoviska vlastnými rukami

Pieskoviská s prítomnosťou takzvanej huby sú považované za praktické a bezpečné, najmä v horúcich letných dňoch. Podrobnejšie zvážime, ako to premyslieť a postaviť vlastnými rukami. Baldachýn nad pieskoviskom môže byť vyrobený v rôznych tvaroch, hlavnou vecou je, že zodpovedá rozmerom plánovaného rámu a zvoleného modelu pieskoviska.

možnosť 1.

Najčastejšie tam sú zavesené huby, ktoré sa vyrábajú krok za krokom.

Krok 1. Ak chcete nainštalovať nohu, t.j. E. podpery nášho baldachýnu budú musieť vykopať dieru hlbokú najmenej jeden meter. To vám umožní bezpečne a bez pohybu pochovať konštrukciu, vytvárať bezpečnosť pre deti. Ako materiál na nohu používame tyč, ktorá je počas práce lepšie ošetrená antiseptickým roztokom..

Krok 2. Pripravené dosky sú navzájom prepojené vo forme trojuholníka, ktoré sú navyše opláštené buď preglejkou alebo plastom. V tejto fáze budete potrebovať klince, skrutky, vŕtačku, kladivo.

Krok 3. Hotová noha a hlava pieskoviska sú navzájom spojené a upevnené v jame. Odborníci odporúčajú použiť metódu zaklinovania nôh pomocou ďalších kameňov. Niektorí remeselníci sa uchýlia k použitiu betónovej malty, zatiaľ čo samotná noha je pôvodne inštalovaná na základni z drveného kameňa alebo štrku.

Možnosť 2.

Strecha pre pieskovisko môže byť valbová. Tento typ prístrešku bude vyžadovať viac času na výrobu a materiálu..

Na inštaláciu takejto konštrukcie je potrebné vykopať nie jeden, ale až štyri otvory, v tomto poradí budeme mať 4 koncové prvky. Na výrobu závesnej časti je lepšie použiť hranovú dosku, ktorá sa naleje na lebečné tyče s prierezom 50 x 50 mm.

Vzhľadom na celkové rozmery pieskoviska je lepšie namontovať sklopnú časť o 20-25 centimetrov viac. Tým sa zabráni prieniku vlhkosti do vnútra konštrukcie..

Výsledkom je vtipný obrázok prania

Ako správne vytvoriť rám pieskoviska

Rám pieskoviska môže byť samozrejme vyrobený z rôznych tvarov a rôznych rozmerov, ale zvážime najjednoduchšiu a najkomplikovanejšiu možnosť, ktorá nám umožní zvážiť hlavné fázy tohto procesu a na základe ktorých môžu byť komplexnejšie modely. vyrobené. Konštrukcia akéhokoľvek pieskoviska teda začína prípravou staveniska a potom výrobou a inštaláciou rámu. Je veľmi dôležité, aby miesto vybrané pre ihrisko s pieskom bolo:

 • bezpečný;
 • dobre viditeľné;
 • ľahko dostupné;
 • bez prievanu;
 • mimo vozovky a pod..

Keď sa vezmú do úvahy vyššie uvedené nuansy, môžete pristúpiť k príprave hlineného pozemku, ktorý musí byť vyčistený, dimenzovaný na rozmery pieskovej inštalácie, vyrovnaný, zhutnený a usporiadaný na pevnosť agrofibrom alebo geotextíliou.

Na zostavenie štvorcového alebo obdĺžnikového rámu môžete použiť široké aj úzke dosky. Aby sa zabránilo rastu baktérií a škodlivých húb, musí byť strom ošetrený špeciálnym prostriedkom..

Všetky drevené konštrukčné prvky je potrebné najskôr vyčistiť brúskou alebo brúsnym papierom, pretože v prospech detí by mal byť strom čo najhladší a najbezpečnejší.

Pre budúcu spoľahlivú inštaláciu sú do hotového dreveného rámu dodatočne vyrobené akési nohy, ktoré sú do zeme zatlačené veľkým kladivom, čím sa upevní základňa..

Pre estetickejší vzhľad a ochranu materiálu je obvyklé otvárať rám lakom na drevo alebo môže byť natretý viacfarebnými farbami, ktoré stelesňujú rôzne nápady detí.

Vytvorenie pieskoviska vlastnými rukami odporúčania a rady

Podľa rady odborníkov na výrobu pieskovísk vlastnými rukami by mali byť rozmery konštrukcie navrhnuté najmenej pre tri deti.

Na vytvorenie najhygienickejších podmienok je lepšie inštalovať pieskoviská mimo stromov. Tento aspekt tiež znamená prítomnosť odnímateľného krytu, ktorý je nainštalovaný v nepoužívanom čase. Odporúčame použiť nápad na sponzorskú krajinu, ktorý sa ľahko zmení na lavičky a umožní deťom pohodlne sedieť na ihrisku.

Profesionáli odporúčajú používať riečny piesok ako plnivo pri hraní, pretože pojme minimálne množstvo rôznych prísad a je oveľa čistejší ako ostatné typy..

Pri vytváraní čo najjednoduchšieho dizajnu sa snažte kombinovať tvary, materiály, farby a nápady, potom budú vaše deti jednoducho potešené pieskoviskom vyrobeným pre nich vlastnými rukami..

Inštalácia sandboxu a trvalá inštalácia

Vyššie uvedené procesy na výrobu pieskoviska vlastnými rukami je možné doplniť niekoľkými ďalšími bodmi inštalácie a inštalácie. Rozhodne vyžadujú pozornosť: prítomnosť včelárov v pieskovisku a výrobu spodnej časti zariadenia.

Na ochranu pred vlhkosťou v pieskoviskách sa používa pieskový vankúš, na ktorý sa ako dno odporúča položiť buď preglejku alebo polyetylén, dokonca sa používajú aj dlažobné dosky.

Pokiaľ ide o strany na pieskovisku, blokujú rozliatie plniva mimo konštrukcie, čím vykonávajú ekonomickú funkciu. Na výrobu včelárov pre klasické pieskovisko je potrebné pripraviť drevené dosky a tyče. So správnym rozložením sa deťom bude tiež pohodlne sedieť..

Po inštalácii pieskovísk by ste nemali zabúdať na ich pravidelnú údržbu:

 • odtieň za rok;
 • monitorovať stav hračiek;
 • včas zatvorte veko;
 • kontrolovať prienik zvierat a hmyzu do pieskoviska.

Ak chcete získať ďalšie informácie o tomto materiáli, pozrite si video:

About the author