DIY bezrámový hangár

Pri výstavbe hangárových priestorov zohráva dôležitú úlohu vysoká rýchlosť výstavby a jednoduché používanie priestorov. Preto môžu bezrámové hangáre uspokojiť každého majiteľa. Technológia konštrukcie tejto konštrukcie je pomerne jednoduchá, rovnako ako metóda demontáže a prenosu hangáru na iné miesto. Napriek tomu, že náklady na výrobu bezrámových hangárov sú oveľa lacnejšie ako rámová konštrukcia, tieto budovy sa vyznačujú vysokou úrovňou pevnosti, spoľahlivosti a trvanlivosti. Preto sa mnoho našich krajanov zaujíma o to, ako postaviť bezrámový hangár vlastnými rukami..

Obsah:

Účel bezrámového hangáru

Predtým sa hangáre používali iba ako parkovisko pre lietadlá. Ale dnes sa rozsah ich účelu veľmi rozšíril. Hangár dnes nie je len pre lietadlá. Bezrámové hangáre sú obzvlášť v posledných rokoch veľmi žiadané, pretože riešia problémy s umiestnením malých a stredných podnikov, ktoré vyrábajú a skladujú suroviny alebo výrobky..

Hlavnými vlastnosťami tejto štruktúry sú krytá kovová konštrukcia s veľkou plochou. Väčšina ľudí používa hangáre na športové komplexy a stavby, nákupné centrá, strechy, jedinečné projekty súkromných domov, podkrovia a garáže. Bezrámový hangár môže byť tiež užitočný na komerčné účely, napríklad pre predvádzacie miestnosti, opravovne a dielne..

V priemyselnej sfére sa pomerne často používajú aj bezrámové hangáre – ako priemyselné sklady, stanice poľnohospodárskych strojov, výrobné zariadenia, sklady poľnohospodárskych výrobkov. Letecké hangáre, sklady potravín a kasárne sú vo vojenskom priemysle veľmi obľúbené. Hangár sa často používa na skladovanie obilia alebo iných produktov..

Výstavba skladových priestorov musí spĺňať stanovené požiadavky, ktoré zohľadňujú bezpečnosť rôznych výrobkov. V závislosti od stavebných predpisov môže mať hangár inú konfiguráciu. Niektoré možnosti musia mať nevyhnutne okná, dvere, brány, mechanizovaný systém atď. Konštrukcie sa môžu pohybovať a vzďaľovať. Sklady musia nevyhnutne zabezpečovať vetranie a klimatizáciu.

Typy bezrámových hangárov

V súčasnosti sú bezrámové hangáre vyrobené z kovových štruktúr, ktoré sú pokryté markízou alebo potiahnuté špeciálnym povlakom. Bezrámové hangáre preto môžu mať veľa možností konfigurácie..

Studený hangár sa vykonáva obvyklým spôsobom. Je vyrobený z kovového profilu alebo potiahnutý špeciálnou tkaninou z plátna. Tento hangár je spravidla určený na skladovanie zariadení alebo strojov, ako aj na krátkodobé skladovanie tovaru..

Izolovaný hangár je postavený trochu inak. Medzi dvojitý oblúk je umiestnená minerálna vlna na izoláciu. Potom je všetko naplnené špeciálnou penou. Bezrámové oblúkové hangáre sú zvyčajne postavené v oblastiach s drsnými klimatickými podmienkami. Izolovaná verzia sa tiež najlepšie používa na skladovanie výrobkov, ktoré to vyžadujú..

Vybavenie priestorov do značnej miery závisí od jeho priameho účelu: brány, markízy, žeriav, trámy, vitráže, bránky, priečky, zasklenie. Stavebné súpravy je možné na žiadosť majiteľov rozšíriť. Nezabudnite, že hangár musí spĺňať nielen stanovené pravidlá a predpisy, ale aj pohodlie a technické vybavenie personálu. Kvalitný hangár určite musí mať moderné bezpečnostné systémy.

Výhody bezrámových hangárov

Pri stavbe rámovej konštrukcie je potrebné postaviť komplexné nosné prvky, dodatočné podpery a trámové konštrukcie. Pri stavbe bezrámových hangárov sa však používajú samonosné konštrukcie, ktoré sú výnosnejšie a praktickejšie z hľadiska ekonomických ukazovateľov a funkčných parametrov. Pozrime sa podrobnejšie na výhody bezrámových hangárov:

  • Jednoduchá inštalácia a demontáž. Na vybudovanie bezrámovej miestnosti nepotrebujete kvalifikované znalosti. Navyše, budovaním hangáru strávite oveľa menej času ako stavbou tehlovej alebo železobetónovej budovy. Vzhľadom na ľahkosť kovovej konštrukcie nemôžete položiť silný základ, ale použiť na to skrutkové hromady. Výhodou rýchlej demontáže hangáru je, že ho môžete premiestniť na pohodlnejšie miesto. Táto funkcia robí bezrámový hangár mobilným.
  • Štrukturálna pevnosť. Napriek zdanlivej ľahkosti testy potvrdili dobrú pevnosť bezrámových štruktúr. Absencia matíc, skrutiek a tesniacich materiálov umožňuje prevádzku budovy bez opravy viac ako tridsať rokov. Takáto konštrukcia odolá objemu snehovej pokrývky až 480 kilogramov na meter štvorcový a vysokej rýchlosti vetra, až asi 200 kilometrov za hodinu, pri teplotách od mínus 50 do plus 50 stupňov Celzia. Preto sú tieto štruktúry veľmi stabilné. Sú tiež vodotesné a protipožiarne..
  • Vysoká stavebná rýchlosť. Časti pre bezrámový hangár sa často prinášajú už zmontované, takže moderný model je možné postaviť v čo najkratšom čase. Oblúkové profily sa vyrábajú priamo na stavbe pomocou stroja na ohýbanie plechov. Preprava zariadenia je veľmi jednoduchá, čo umožňuje pracovať aj v ťažko dostupných oblastiach.
  • Ziskovosť. Hangáry sú postavené pomerne rýchlo, nevyžadujú ďalšie upevňovacie materiály, hydroizoláciu atď. Cena bezrámových oblúkových hangárov je 2 -krát nižšia ako náklady na rámové konštrukcie. Zastavením riešenia v bezrámovom hangári šetríte čas i peniaze. Najnovšie stavebné technológie bez rámov uľahčujú stavbu týchto štruktúr vlastnými rukami.

Bezrámové mýty o hangároch

Pri výbere štruktúry hangáru sú ľudia často zastrašovaní bezrámovými štruktúrami, pretože ich považujú za podradnú kvalitu. Pokúsili sme sa vyvrátiť všetky mýty týkajúce sa bezrámových štruktúr, aby ste sa mohli sami rozhodnúť čo najpohodlnejšie..

Mýtus číslo 1. Môžete si vyrobiť rámový hangár, ktorý bude stáť menej ako bezrámový. Spoločnosti, ktoré ponúkajú stavbu hangárov s rámom, sú často prefíkané a pomenujú náklady na samotný rám. K tejto cene by sa však mali pridať základy, stavebné a inštalačné práce, náklady na vlnitú lepenku, logistika. Okrem toho musí byť rámová konštrukcia dodatočne izolovaná od zvukov a vody. V bezrámových hangároch sú všetky konštrukčné prvky jednoducho prepojené a zvinuté, takže náklady na bezrámový hangár sú dosť demokratické. Tento prístup zaisťuje 100% tesnosť bez ďalších nákladov..

Mýtus číslo 2. Na zorganizovanie skladu je oveľa výnosnejšie použiť hangáre rámového typu. Pri usporiadaní skladu je použitie hangárov s rovnými stenami pohodlnejšie, pretože vám umožňuje využiť všetok vnútorný priestor. Z tohto dôvodu bol rozdiel v nákladoch vypočítaný. Zistilo sa, že je ekonomickejšie stavať štruktúry bez rámu. Bezrámová budova vyžaduje ďalší priestor, ale stále zostáva o polovicu nižšia. Hangáry postavené bez rámu sa rýchlo vyplácajú, preto sú výnosnejšou možnosťou.

Mýtus číslo 3. Hangáre rámového typu sú oveľa pevnejšie a odolnejšie. Masívny kovový rám nepochybne zvyšuje pevnosť konštrukcie, ale prináša ďalšie náklady. Je známe, že cena bezrámových hangárov je dvakrát nižšia ako rámových hangárov. Navyše, ak sa bezrámový hangár vykonáva v súlade so všetkými štátnymi normami, získané parametre vydržia všetky zaťaženia vetrom a snehom. Bezrámové konštrukcie sa nemusia často opravovať a udržiavať. Vďaka použitej pozinkovanej oceli môžete ďalej ušetriť na antikoróznej úprave.

Mýtus číslo 4. Hangáre typu rám sú postavené rýchlejšie. Pre rámové konštrukcie je potrebné vybudovať hlboký základ. Ďalej musíte nainštalovať rám, steny a strechu. Pri bezrámových hangároch nie je potrebné položiť základ. Je to hlavne pre estetiku miestnosti. Stačí namontovať oblúkovú konštrukciu, ktorej každý prvok je nosný a oplotený, a potom ju nainštalovať.

Bezrámová technológia výstavby hangárov

Hotový hangár je konštrukcia vyrobená zo špeciálneho kovového profilu. Bezrámové hangáre sa líšia tým, že nemajú nosný rám. Namiesto toho je v prefabrikovaných hangároch vyrobený kovový oblúk. Je to ona, ktorá sa používa ako základ. Polomer a množstvo určuje sám vlastník a výška a dĺžka sa vypočítavajú podľa zvolených parametrov.

Rozpätia štandardného hangáru môžu byť od 8 do 24 metrov a výška bude závisieť od šírky oblúka a bude od 4 do 12 metrov. Inštalácia hangáru začína inštaláciou základu a ďalšia práca spočíva v inštalácii stavebných profilov na základňu. Vďaka jednoduchej montážnej technológii je hangár bez rámu veľmi ľahký, takže konštrukcia nevyžaduje ťažké základy.

Pri valcovaní oblúkových profilov z pozinkovaného oceľového plechu sa používa špeciálna technológia, ktorá zabraňuje korózii a zvyšuje životnosť miestnosti. Mechanizmus stroja, ktorý tvaruje profil, najskôr vytvorí rovný profil. Následné akcie tvoria požadovaný ohyb. Nasleduje montáž konštrukcie na miesto. Je to veľmi výhodné, ale musíte pochopiť, že je veľmi dôležité dodržiavať zvýšené ukazovatele spoľahlivosti..

Koniec koncov, štruktúra je relatívne ľahká, ale zároveň musí odolávať zvýšenému zaťaženiu vetrom, snehom atď. Pri stavbe bezrámového oblúkového hangáru by sa mala venovať osobitná pozornosť podlahe, ktorá musí byť veľmi odolná. Ak plánujete pracovať vo vnútorných výrobných priestoroch, hladina zvukovej izolácie by mala byť čo najvyššia..

Bezrámový hangárový projekt

Prvým krokom je príprava projektu pre budúci hangár. Všetko si musíte dobre premyslieť. V oblasti, kde sa nachádza konštrukcia, by nemali byť žiadne kopce, rokliny ani vodné zdroje. Vopred sa rozhodnite o veľkosti, počte poschodí a pod. Konštrukcia môže zahŕňať okná a vetracie otvory. Hangárová kupola sa často stáva transparentnou pomocou organického skla, špeciálnych panelov alebo polykarbonátu. Tento prístup vám umožní ušetriť na osvetlení miestnosti..

Pri navrhovaní nezabudnite vziať do úvahy požiadavky, ktoré platia pre niektoré typy výrobkov. V niektorých prípadoch môžu byť hangáre vybavené ďalšími miestnosťami, napríklad kanceláriami, šatňami, sprchami, jedálňami a salónikmi pre zamestnancov.

Pokladanie základov hangáru

Pod bezrámové hangáre je možné položiť takmer všetky typy základov, ako na fotografii bezrámových hangárov. Typ základu by mal byť určený veľkosťou hmotností, kvalitou zeme na základni základu, ako aj typom a hmotnosťou štruktúr používaných stavebnými materiálmi, nebezpečenstvom zdvíhania mrazom atď. Pri bezrámových hangároch nie je potrebné zakladať hlboké základy..

Spravidla sa používa typ plytkej základnej dosky alebo pásky. Aby ste to urobili, musíte vykopať priekopu. Na podložku je možné použiť stredný až hrubý štrk, trosku alebo drvený kameň alebo iné podobné materiály. Po položení vankúša môžete začať nalievať základ. Ak plánujete vyrobiť železobetónový základ, pred nalievaním by mala byť nainštalovaná výstužná klietka..

Upozorňujeme, že výstuž sa nesmie dotýkať stien debnenia. Pripravte roztok a začnite postupne prilievať základ. Po naliatí je veľmi dôležité utlmiť ho, aby tam nezostali žiadne vzduchové bubliny, čo môže v budúcnosti viesť k zničeniu. Ak je vonku veľmi horúco, povrch by mal byť pravidelne navlhčený. Ak ale prší, ihneď pokryte povrch..

Usporiadanie bezrámového hangáru

Pre ďalší krok budete potrebovať cievku z pozinkovanej ocele požadovaného množstva. Tento materiál si môžete objednať od profesionálnych staviteľov. Prinesú ho na miesto, potom budete musieť iba zostaviť štruktúru. Oblúky musia byť navzájom spojené a inštalované na nosnom kovovom ráme. Sú zošité pomocou skladacieho stroja. Vďaka tejto metóde bude budúca miestnosť vodotesná..

Ak vytvoríte zvárané spojenie, bude takmer nemožné presunúť hangár. Potom je potrebné nainštalovať dvere a okná, inžinierske siete atď. Následne môžete do hangáru priniesť kúrenie a elektrinu. Inžinierska komunikácia sa vykonáva v závislosti od priameho účelu hangáru. Možno budete musieť vykonať kanalizáciu, vetranie, bezpečnostný systém, zásobovanie vodou a elektrickou energiou, vykurovanie, komunikáciu, riadiace a účtovné systémy. Profilovú palubu je možné použiť ako krytinu..

Izolácia bezrámového hangáru

Kondenzácia sa môže hromadiť vo vnútri bezrámového hangáru a kvapkať po stenách na podlahu alebo kvapkať zo stropu. Tento jav sa často vyskytuje v zime, s výrazným teplotným rozdielom zvonku a zvnútra. Aby ste tomu zabránili, mali by ste izolovať bezrámový hangár vlastnými rukami, čo je možné vykonať niekoľkými spôsobmi.

Môžete ho izolovať prekrytím, napríklad vešiakmi alebo háčikmi. Polyuretánovú penu je možné nastriekať medzi vnútorné a vonkajšie škrupiny budov. Môžete tiež položiť izoláciu medzi vnútorný a vonkajší plášť budov, nainštalovať sendvičový panel s rôznymi výplňami.

Na izoláciu môžete použiť takmer všetky druhy tepelnoizolačných materiálov. Tepelné charakteristiky budovy budú závisieť od typu a hrúbky izolácie. Aby sa zabránilo prenikaniu vodných pár do izolácie, odporúča sa položiť parotesnú fóliu do jednej vrstvy. V záverečnej fáze musíte nájsť plachtovú tkaninu. Môžete použiť staré zvyšky alebo materiál, ktorý sa už používal.

Tieto chlopne musia byť zošité tak, aby vytvorili kupolu. Potom by mala byť tkanina ošetrená špeciálnym roztokom na hydroizoláciu. Šitá vrchlík by mala byť vložená do 40% roztoku mydla na pranie a chvíľu ponechaná. Keď je tkanina úplne nasýtená, mala by byť prenesená do 20% roztoku síranu meďnatého. Nechajte tkaninu tiež dobre nasýtiť a potom vysušte. Potom by ste na izoláciu mali dať plachtovú handričku namočenú v špeciálnom roztoku.

Bezrámové hangáre sú v súčasnosti považované za nákladovo najefektívnejší a najobľúbenejší typ budovy, ktorý je možné použiť na rôzne účely. Bez ďalších znalostí a zručností môžete ľahko zostaviť štruktúru sami. Bezrámový hangár vás bude stáť dvakrát menej ako konštrukcia rámovej konštrukcie, ale zároveň nebude nižšia ako pevnosť, spoľahlivosť, tesnosť a trvanlivosť. Dúfame, že vám poskytnuté informácie pomôžu porozumieť stavebnej technológii a vytvoriť vysoko kvalitnú štruktúru.!

Ak sa rozhodnete zveriť stavbu hangáru profesionálom, kontaktujte TSK "Dodávateľ", ich webová stránka je tsk38.ru

Tu je video z procesu vytvárania hangáru z TSK "Dodávateľ":

About the author