Ako si vybrať tapetu do obývačky?

Obývacia izba je v prvom rade predná časť domu, kde odpočíva a komunikuje celá rodina, a taktiež pozývame hostí, ktorí sem prišli. Preto stojí za to dať tejto miestnosti domýšľavý, salónny a jasný vzhľad a pomôžu vám v tom správne vybrané tapety do obývačky..

Dnes existuje široká škála tapiet, ktoré pokrývajú najlepšie štýlové riešenia a ponúkajú tiež obrovský výber textúr, textúr, dekorov a farebných kombinácií. Orientovať sa v takom nekonečnom oceáne moderných tapiet na steny nie je také jednoduché a stratiť sa je ešte jednoduchšie. Dizajnéri preto odporúčajú, aby sa ešte pred odchodom do obchodu dôkladne zamysleli nad budúcim interiérom a rozhodli sa, akú funkciu budú tapety plniť, a ktorú z nich je najlepšie zvoliť na steny obývačky. Navyše, pred vyzdvihnutím tapiet v obývacej izbe si môžete fotografie prezerať v špecializovaných časopisoch na dizajn a interiéry bytov, ktoré budú jasnejšie..

A aby už nevznikla otázka: „Akú tapetu si vybrať v obývačke?“, Budeme zvažovať najvhodnejšie možnosti.

ako-ozdobiť-obývačku-s-tapetou_0_1.jpg

Tapeta v ekologickom štýle na zdobenie stien obývačky

Keď sa uvažuje o návrhu tapety do obývačky, prirodzenosť a exotika sú vždy víťaznou možnosťou. Izba sa zmení, ak do obývačky urobíte dekoráciu s tapetami z krásneho bambusu, ryžového papiera, trstiny, morských rias a slamy. Mnoho z týchto povlakov je ručne vyrobených v Číne a Japonsku, kde je taký robot skutočne tradičným umením. Kryty z prírodných materiálov nielenže udržujú v miestnosti zdravú mikroklímu, ale sú tiež odolné voči slnečnému žiareniu, vlhkosti a nepriťahujú prach. Vysoké ceny za takéto pokrytie sú plne odôvodnené ich slušnou kvalitou..

Stojí za to venovať pozornosť skutočnosti, že exotické tapety sú perfektné na lepenie stien v blízkosti akvárií..

Látková tapeta

Keď vyvstane otázka: „Ako si vybrať tapetu pre obývaciu izbu z textílie?“, Potom je najlepšie dať prednosť takým tradičným dokončovacím materiálom, akými sú tkaniny z hodvábu, zamatu a ľanu. Takýto povlak urobí miestnosť pohodlnejšou, elegantnejšou a sofistikovanejšou. Látkové tapety sa vyznačujú veľkým počtom všetkých druhov vzorov, textúr a farieb. Dokážu uspokojiť aj ten najnáročnejší a najsofistikovanejší vkus. Tieto tapety sú vyrobené z prírodných materiálov a sú tiež ošetrené špeciálnym prostriedkom odpudzujúcim prach, vďaka ktorému nevyžadujú údržbu: tapetu stačí prejsť raz za rok vysávačom. Na tapetu sa navyše aplikuje teflónový povlak, ktorý poskytuje spoľahlivú ochranu textílie pred absorpciou vlhkosti, pachov, rôznych kontaminantov a vyhorenia..

1296_1.jpg

interior_chair_in_the_living_room_024821__0.jpg

úhľadná-elegantná-pásová tapeta-obývacia izba-design_0_0.jpg

livingroomwall2_0_0.gif

Fóliové obklady stien

Fóliová nástenná tapeta môže tiež vyriešiť problém: „Aká je najlepšia tapeta pre obývaciu izbu?“ Tento povlak má veľmi mimoriadny a neobvyklý vzhľad. Pri výbere ultramoderného alebo klasického štýlu získate vynikajúcu kombináciu tapiet v obývacej izbe s interiérom. Fóliová tapeta zvyšuje zvukovú izoláciu v miestnosti a dokonale chráni miestnosť pred škodlivým environmentálnym žiarením. S podobným povlakom bude obývacia izba v zime teplá a v lete chladná..

gold_foil_gloden_metallic_silver_foil_strip_wallpaper_for_ktv_karaoke_club_spa_cafe_restaurant_wall_paper_wallcovering_0.jpg

štýlová tapeta v obývacej izbe_0.jpg

Vliesová tapeta

V súčasnej dobe sú tiež veľmi obľúbené vliesové tapety do obývačky na fotografii, ktoré pomôžu vybrať požadovanú textúru a vzor farby. Technológia lepenia takýchto náterov nie je obzvlášť zložitá a náročná na prácu: iba povrch steny je pokrytý lepidlom a samotná tapeta je na základňu pripevnená za sucha. Ak je otázka stále relevantná: „Akú tapetu si vybrať do obývačky?“, Potom sú netkané povlaky dobrou a ekonomickou možnosťou. Obývacia izba môže byť navyše ozdobená riasením, zvlnením a inými závesmi na stenách..

o4en_dolgove4ny_i_prakti4ny_fl_0.jpeg

korková tapeta v obývacej izbe.png

Výber farby tapety do obývačky

Mnoho ľudí sa zaujíma nielen o to, ako si vybrať tapetu do obývačky, ale aj o to, ako si vybrať tapetu do obývačky a nemýliť sa s farbou? V prvom rade je farba obkladu steny do obývačky určená koncepciou štýlu miestnosti. Najpopulárnejšie medzi kupujúcimi sú klasické tapety v bielej, levanduľovej, perleťovej, béžovej a zlatej farbe s barokovým vzorom. Pri výbere takejto tapety je nábytok v miestnosti najvhodnejší na výber dreva s elegantnými obrysmi..

Ak je interiér naplánovaný v štýle minimalizmu, potom je farba tapety pre obývaciu izbu najlepšie udržiavaná v studenej farebnej schéme, ktorá dodá interiéru určitý lakonizmus. Takýto povlak sa dokonale zhoduje s kovovým ergonomickým nábytkom..

Krásu farby môžete tiež zdôrazniť pomocou rôznych vizuálnych efektov – kombinácia lesklej a matnej tapety, použitie povlaku s trblietavou niťou vo vzore, rozptyľovanie svetla lámajúce svetlo vyrobené zo zlata, perlete alebo striebra.

Všetky vyššie uvedené tapety na fotografiu do obývačky, ktoré vám pomôžu neurobiť chybu pri výbere, majú výrazné rozdiely v kvalite a vzhľade oproti starým papierovým tapetám. Tapeta v obývacej izbe je veľmi dôležitou súčasťou interiéru v dome, pretože hovorí o vycibrenom vkuse a charaktere majiteľov..

good_looking_elegant_wallpaper_living_room_1_0.jpg

vyhlásenie-tapeta-10-z-najlepších-farebných-obývačiek-nápadov-fotogaléria-štýl-doma-housetohome_0.jpg

87192_2cut_0_0.jpg

85718_1_80499_4_originalimage.jpeg

About the author