Akú tapetu si vybrať do kuchyne

Mnohí budú súhlasiť s tým, že kuchyňa je najobľúbenejšie a „najchutnejšie“ miesto v dome. Je tu vždy potešením tráviť čas. Navyše môžete nabiť novou energiou, stačí otvoriť chladničku a získať svoj obľúbený produkt. Preto je dôležité, aby kuchyňa disponovala pohodlím a útulnosťou, aby ste si mohli oddýchnuť, pomaly pripraviť večeru pre svoju milovanú rodinu a spoločne večerať pri rodinnom stole..

Keď sa rozhodli zrekonštruovať kuchyňu, takmer každý stojí pred otázkou, akú tapetu si vybrať do kuchyne. Dnes je predstavený najširší výber tapiet, ktorý umožní každému vybrať si tapetu podľa svojich predstáv..

Obsah:

Správna voľba

Ak ste si vybrali tapetu ako dokončovací materiál na steny, potom vám tento článok pomôže správne vybrať farbu tapety do kuchyne, textúru a kvalitu tapety. Mnoho žien v domácnosti trávi hodiny v týchto kvetinových úpravách. Je dôležité, aby sa nenamáhali, ale potešili oko. Okrem farieb, textúr, tapiet musí tiež spĺňať mnoho ďalších kritérií: úroveň vlhkosti v miestnosti, pórovitosť. V mnohých domácnostiach sa kuchyňa používa nielen ako miesto na prípravu jedla, ale aj ako miesto na konzumáciu jedla. V tomto prípade potrebujete kompetentnú rovnováhu funkčnosti a estetiky..

Kritériá výberu

Tapeta v kuchyni je častejšie vystavená nečistotám a iným vplyvom zvonku. Špinavými rukami sa dieťa dotklo steny – zostala škvrna, zatiaľ čo na steny striekali vyprážané kvapky slnečnicového oleja. A existuje mnoho ďalších faktorov, ktoré môžu zničiť nádherný vzhľad tapety. Aké kritériá by ste mali venovať pozornosť pri výbere tapety:

· Mokré čistenie v kuchyni sa vykonáva častejšie ako v iných miestnostiach. Kuchynské potreby, podlahy a dokonca aj steny sú utreté. Počas procesu varenia padajú na steny čiastočky jedla, šťavy a oveľa viac. Je dôležité, aby tapety do kuchyne boli odolné voči vlhkosti. Takéto povlaky sa dajú ľahko očistiť od nečistôt, stačí chodiť s vlhkou handričkou. A tapety odolné voči vlhkosti je možné nielen utrieť handrou, ale aj umyť štetcom. Materiály odolné voči vlhkosti sú najvhodnejšie tapety do kuchyne. Umožňujú vám dlhodobo zachovať pôvodný vzhľad stien a chrániť pred rýchlymi opravami..

· Hustota kuchynských tapiet je dôležitým kritériom pri výbere. Čím vyššia je hustota, tým dlhšia je životnosť. Navyše sa v nich hromadí špina menej ako v tapetách s najnižšou hustotou. Tapeta do kuchyne preto musí byť silná a odolná..

· Svetlostálosť tapety je dôležitým ukazovateľom pri výbere. Vysoká svetelná stálosť umožní tapetám zachovať si krásny vzhľad dlhšie a ochráni ich pred slnečným vyhorením. V opačnom prípade riskujete opätovnú rekonštrukciu miestnosti..

· Ak sa nechcete čoskoro znova rozhodnúť, ako vybrať tapetu do kuchyne, dajte prednosť tapetám na maľovanie. V kuchyni môžete kedykoľvek aktualizovať, zmeniť farbu a vylepšiť výzdobu.

Hlavné typy tapiet do kuchyne

Vzhľadom na široký pohľad na tapetu je veľmi ťažké zistiť, ktorá tapeta je pre kuchyňu najlepšia. Na základe skutočnosti, že v kuchyni sú zaznamenané neustále zmeny teploty, dochádza k pôsobeniu pary a slnečného svetla, do tejto miestnosti sú vhodné vinylové tapety. V súčasnej dobe sú vinylové tapety rozdelené do niekoľkých typov. Podľa typu vinylu je možné rozlíšiť: penový vinyl, hladký vinyl, tvrdý vinyl a sieťotlač.

Penový vinyl je pomerne jemný materiál, ktorý má mäkkú a reliéfnu základňu. Tapetu môžete očistiť od nečistôt nanesením špongie na stenu. Tapetu nedrhnite ani neutierajte handrou, pretože môžete poškodiť povrch.

Hladký vinyl častejšie používajú tí, ktorí hľadajú maľovateľné tapety. Tieto modely sa nachádzajú nielen v bielej, ale aj vo viacfarebných, ale určite monochromatických farbách..

Tvrdý vinyl je tvrdý a odolný na dotyk. Dokonale toleroval zmeny teploty a vysokú úroveň vlhkosti. Ak máte doma deti, potom je tvrdý vinyl najlepšou voľbou pre kuchyňu. Okrem toho je cena tapiet do kuchyne celkom rozumná, čo mnohým umožňuje pozastaviť sa nad týmto konkrétnym modelom..

Existujú aj iné druhy tapiet pre kuchyňu. V prevádzke sú svedomitejšie a vyžadujú si neustálu údržbu..

Odborná rada

Ak sa nemôžete rozhodnúť, ktorú tapetu do kuchyne by ste si mali vybrať, môžete sa zoznámiť s odbornými radami.

1. Pevná tapeta s jemnou textúrou sa bude hodiť do akéhokoľvek interiéru. V tomto prípade sa kladie dôraz na kuchynský nábytok a závesy. Tapeta dokonale zapadne do interiéru. Ak chcete, môžete steny ozdobiť jasnými prvkami, napríklad kvetinovým panelom alebo dizajnérskymi hodinami. Môžete vopred zvážiť tapetu na kuchynskú fotografiu, ktorá vám umožní kompetentne pristúpiť k problému.

2. V interiéri kuchyne tapeta vyzerá originálne, čo napodobňuje povrch iných dokončovacích materiálov, napríklad keramických dlaždíc alebo dekoratívneho tmelu. Výhodou tohto typu je, že tieto tapety sú lacnejšie ako pôvodné materiály..

3. Dnes je v móde používať ozdobné bordúry s jasne vysledovateľnou kuchynskou témou. Vyberte napríklad neutrálnu tapetu a okraje budú priťahovať hlavnú pozornosť..

4. Tapeta do kuchyne sa používa nielen na dekoráciu stien, ale aj na vytváranie dekoratívnych zón. Na pracovnej ploche môžete napríklad urobiť originálnu zásteru. Tapeta s trojrozmerným vzorom sa s touto dôležitou úlohou vyrovná. A aby špina a kvapky vody nemohli pokaziť takýto obrázok, môžete zásteru prikryť sklom.

Tapeta do kuchyne je obrovským miestom na let fantázie. Široký výber materiálov vám umožní realizovať aj tie najtrúfalejšie nápady na dizajn. Hlavná vec je, že atmosféra predurčuje na pokojné stretnutia pri stole..

Ak ste dlho snívali o kráse. útulný a priestranný dom. Obytný komplex “Chernichnaya Polyana” je to, čo potrebujete. Moderný obytný komplex s vlastnou infraštruktúrou, vynikajúcou investíciou.

About the author