Ako postaviť elitné sídlo

Vzhľadom na zlú environmentálnu situáciu vo veľkých mestách a rastúcu prosperitu našich občanov sa časť obyvateľstva sťahuje z mesta. Koniec koncov, váš vlastný dom v akejkoľvek krajine je považovaný za znak prosperity a slušnosti. Prirodzene? život mimo metropoly má určité nevýhody, napríklad dopravnú nedostupnosť, susedov z rôznych sociálnych tried a chýbajúcu dobre rozvinutú infraštruktúru. Preto bolo potrebné postaviť presne elitné chaty..

Obsah:

Charakteristika elitnej chaty

Za posledných desať rokov slovo „elita“ pevne vstúpilo do nášho života. Táto definícia neprešla popri realitnom prostredí. Nie je to tak dávno, čo sa ľudia pokúšali presťahovať z dedín a dedín do mesta, hlučného a veľkého, s množstvom perspektív a príležitostí do budúcnosti. Ľudia sa však nechceli vzdať pobytu bližšie k Zemi – zaoberajú sa záhradníctvom, majú prímestské oblasti a domy, z času na čas relaxujú v prírode..

Mestá sa časom zapĺňali, počet obyvateľov rástol, aglomeráty zarastali silou priemyselného priemyslu, a preto sa zhoršovala ekológia. Populácia kamennej džungle sa stala maximom na letné obdobie. Ale každý človek, v závislosti od svojich potrieb a príjmu, sa poskytuje rôznymi spôsobmi, ako zostať v prírode: niektorí sú spokojní s dreveným domom, zatiaľ čo niekto potrebuje elitnú chatu, ktorá je vybavená najnovšou technológiou..

Chata je klasifikovaná ako elitná nehnuteľnosť, ak sú s ňou spojené určité kritériá. Pozrime sa na tie hlavné:

Každá súčasť je sama o sebe povinná, ale nie postačujúca na to, aby bola chata zaradená medzi elitné budovy. A iba kombinácia všetkých týchto kritérií nám umožňuje zvážiť domácu elitu. Na základe vyššie uvedeného vyplýva, že na elitnom trhu s bývaním neexistujú dve rovnaké možnosti chaty..

Vývoj projektu elitnej chaty

Realizácia myšlienky elitného vidieckeho domu teda začína výberom a kúpou pozemku. Vidiecky kaštieľ elitného typu je súčasťou architektonického komplexu nazývaného „chatové mesto“. Iba v tomto prípade bude majetok bez nevýhod, ktoré sú vlastné bežným prímestským budovám. Toto mesto obývajú ľudia z rovnakej sociálnej vrstvy, takže sa každý obyvateľ cíti príjemne.

Rozloha pozemku hrá dôležitú úlohu. Optimálne pre samostatnú chatu je 25-30 akrov pozemku, pre dom v chatovej dedine-12-15 akrov. Stránka by mala mať dobre definovanú krajinu – prítomnosť stromov, kríkov a otvorených zelených plôch. Kaštieľ by mal byť obklopený smrekom, borovicou alebo inými stromami. Prednosť sa dáva tiež ekologicky čistým oblastiam s pohodlnými prístupovými cestami na brehu rieky alebo v blízkosti vodnej nádrže a zelene.

V tejto fáze sa dôrazne odporúča využiť služby architekta, pretože samotný pojem „elita“ neznamená žiadny druh úspor! Počas procesu navrhovania sa rodí obrys kaštieľa, plocha priestorov, vonkajší vzhľad a fasády. Projekt elitnej chaty obsahuje pôdorysy, rezy, plán strechy, fasády a základy, ako aj vysvetľujúcu poznámku.

V tejto fáze je s webom spojený aj projekt elitnej chaty. Musíte určiť, kam bude smerovať fasáda domu, kde chcete urobiť prechod k predným dverám alebo vjazd. Je dôležité zvážiť umiestnenie budúceho sídla k svetovým stranám. Ak si to nerozmyslíte, môže sa ukázať, že spálňa sa nachádza na slnečnej strane a v obývačke nie je žiadne slnko. Väzba je tiež potrebná na to, aby sa vopred určilo, kde bude umiestnená studňa, plynovod, septik. Mnoho majiteľov, ktorí sa správali unáhlene, pocítili túto nepríjemnosť na sebe!

V procese návrhu dizajnu chaty sa vykonáva 3D vizualizácia fasád, aby ste videli, ako bude váš budúci dom vyzerať, zhodli sa na pomere jednotlivých častí a celkovom prevedení kaštieľa. V prípade potreby sa vyberú riešenia pre dekoratívne obklady základov, materiály a farbu dokončovania stien, veľkosti okien, strešnú krytinu a architektonický dekor.

Ak si želáte, môžete vytvoriť krajinný dizajn pre miesto susediace s chatou. No, kde bez neho na území vášho majetku! Elitná chata nie je len pohodlný vidiecky dom, ale aj harmonická fúzia s okolitou krajinou. Osobitná pozornosť sa preto venuje prírodnému prostrediu..

Pri týchto prácach musíte zistiť, či je potrebná drenáž, či je potrebný topografický prieskum, odber vzoriek pôdy, dodávka alebo odstránenie zeme atď. Pamätajte si, že každá stránka je jedinečná a v každom jednotlivom prípade môže existovať niekoľko riešení rovnakého problému, keď môžu pomôcť iba odborníci..

Zároveň však pamätajte na to, že ak je pozemok lesný, je lepšie pokúsiť sa nevyrúbať veľa stromov pre dom, ktorý sa nezmestí do voľného priestoru. Najlepšie je mierne zmeniť tvar chaty, ktorý môže dokonca dodať individualitu vášmu domu aj pozemku, ako na fotografii elitných chát v katalógoch.

V dôsledku toho dostanete plán budov kaštieľov, automobilových a peších trás, ozdobných potokov, nádrží, fontán a mostov, alpských šmýkačiek, kvetinových uličiek, altánov a športovísk, ako aj schému osvetlenia územia. A to je stále neúplný zoznam prvkov vášho pozemku! A to všetko bude vyzdobené v prírodnom francúzskom alebo prísnom anglickom štýle – vec vkusu majiteľa domu. Po schválení takejto projektovej dokumentácie môžete bezpečne prejsť do fázy plánovania vnútorného priestoru..

Plánovanie interiéru kaštieľa

Elitná chata by mala mať značnú plochu – najlepšie od 250 metrov štvorcových. Toto pravidlo však neplatí vždy. Napríklad, ak je chata určená pre jednu alebo dve osoby, potom môže mať jej námestie 150 metrov štvorcových. Všetky potrebné priestory sú umiestnené pod jednou strechou. To platí aj pre kúpele, bazén, garáž a altánok, aj keď to nie je predpokladom a budovami, ale je to tak obvyklé.

Elitné sídlo by malo mať obrovskú obývaciu izbu s krbom, kuchyňu s rozlohou najmenej 25 metrov štvorcových, oddelenú miestnosť pre každého člena rodiny, hosťovské izby, kanceláriu s knižnicou, biliardovú miestnosť, saunu a ponorný bazén, zimná záhrada, posilňovňa, prístavba alebo podzemná garáž a pomocné technické miestnosti. V každom prípade sa však nikdy nepoužijú štandardné výkresy elitných chát..

V elitnej budove by mali byť servisné a technické priestory izolované od obývacej časti. To platí úplne pre garáž, pretože zápach benzínu pochádzajúci z garáže v suteréne nie je v lete odstránený ani najefektívnejším ventilačným systémom. Servisný personál sa pohybuje po obchvatných galériách a chodbách.

Ďalší komfort pre tých, ktorí žijú v elitnom bývaní, poskytne priestranný krytý balkón alebo patio. To vám umožní byť vonku za každého počasia. Zdôraznite elitu kaštieľa a veľké okná. V niektorých budovách majitelia vybavujú posuvné sklenené dvere od podlahy po strop alebo obrovské panoramatické okná, čo najlepšie zdôrazňuje blízkosť prírody. Zabezpečujú tiež racionálne umiestnenie kúpeľní, aby inštalatérske práce, ktoré prichádzajú s odstránením poruchy, nemuseli ísť do kúpeľní..

Podľa mnohých architektov nemá elitizmus v architektúre nič spoločné s architektonickými štýlmi, aj keď by mnohí nesúhlasili. V modernom dizajne elitných chát je možné veľmi jasne vysledovať určité štylistické trendy. Vo väčšine prípadov sa používa klasicizmus: elegancia a závažnosť architektonických riešení, symetria vo všetkom, ladné stĺpce.

Medzi bohatými secesnými ľuďmi, ktorí sú zastúpení americko-kanadskou verziou, je veľa priaznivcov, dopyt po vidieku a chatách sa zvyšuje. Prítomnosť kovu na fasáde je ďalším trendom v modernej bytovej výstavbe. Dodatočnú atraktivitu chaty môže dodať aj vytvorenie dekoratívneho osvetlenia fasády. V každom prípade by sa pri výbere architektonického riešenia mala stať základným ukazovateľom dokonalá chuť majiteľov. Hlavnou vecou je byť schopný vyhnúť sa neopodstatnenému posunu architektonických trendov a štýlov..

Položenie základu chaty

Priblížili sme sa teda k ďalšiemu dôležitému bodu pri stavbe elitného domu – položeniu základov. Ak je základ vyrobený s porušeniami, potom si buďte na 99% istí, že praskne. Nepotrebujete praskliny na prednej strane domu, však? Dnes nebudeme zvažovať, čo sú základy. Je lepšie zdôrazniť, ako vytvoriť základ, aby vydržal najmenej 100 rokov. Nezáleží na tom, aký druh pôdy je na vašom webe: hlinitá, ílová, čierna pôda, piesok, skalnatá pôda, odporúča sa urobiť základovú hromadu.

Nezabudnite, že počet hromád by mal byť z hľadiska zaťaženia rovnaký ako potrebuje vaša chata. Vzdialenosť medzi hromadami by mala byť najmenej 90 centimetrov. Priemer hromady 150-200 milimetrov bude stačiť. Najdôležitejšie je, že hĺbka by mala dosiahnuť najmenej 2 metre, inými slovami – pod hĺbkou mrazu. Používa sa vysokokvalitný betón.

Ďalej pri stavbe elitnej chaty vlastnými rukami je na vrchu hromád nainštalované debnenie na grilovanie. V žiadnom prípade by ste nemali ísť 5-10 centimetrov hlboko do zeme. Mriežka by mala byť mierne zavesená na zemi o 2-3 centimetre. Celé zaťaženie padá na hromady a mriežka pre nich funguje ako spojovací prvok. Je tiež potrebné rozložiť zaťaženie domu a preniesť jeho časť na seba..

Na mriežku sa navyše naleje vystužená monolitická doska, ktorá nakoniec spojí celý základ a prevezme všetok zostávajúci náklad z chaty. Základ, ktorý je vyrobený pomocou tejto technológie, je veľmi pevný a nepodlieha žiadnym pohybom zeme. A zaťaženie na meter štvorcový dosahuje 780 kilogramov.

Stavba múrov kaštieľa

Teraz sa veľa píše o užitočnosti budov z prírodného dreva. Preto stojí za zváženie najvýznamnejších faktorov, ktoré ovplyvňujú výber dreva ako materiálu na stavbu elitnej chaty..

Borovica a smrek sú tradične považované za najlepšie drevo na svete ako materiál na steny domu, čo vám umožňuje po stáročia postaviť elitnú chatu. Domy sa stavajú z iných materiálov oveľa menej často. A preto:

  • Smrek a borovica sú v zime teplé. Hlavným faktorom pri výbere ihličnanov sú ich vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti kvôli nízkej hustote dreva. Hrúbka stien z masívnej borovice alebo smreka by mala byť 180-200 milimetrov.
  • Ihličnany sa v teple neohrievajú. Vďaka unikátnej štruktúre smreka alebo borovice majú elitné domy z tohto materiálu schopnosť „dýchať“ – inými slovami, prechádzať vzduchom v oboch smeroch cez štruktúru svojich vlákien, ktorá funguje ako prirodzený ventilačný systém budovy, ale tiež vylučuje vykurovanie stien, ako sa to robí v tehlových a kamenných domoch v horúcom období.
  • Textúra dreva je veľmi atraktívna. Na rozdiel od iných druhov dreva farba a textúra borovice a smreka vynikajú svojou krásou. A okrem toho by som vám tiež chcel pripomenúť trvanlivosť a spoľahlivosť tohto materiálu: pamätajte, pretože najstaršie domy na svete, ktoré prežili dodnes, sú drevené.

Strecha elitnej chaty

Konštrukcia strechy je dôležitou etapou výstavby elitnej chaty, pretože určuje architektonický vzhľad budovy. Na základe prianí majiteľov, ako aj využitia podkrovného priestoru, môžu strechy nadobúdať najrozmanitejšie tvary s rôznymi nosnými konštrukciami. Sú ploché, kôlne, valbové, manzardové, bedrové a iné..

Potom, čo bude postavená elitná chata a usporiadané všetky poschodia, môžete bezpečne pristúpiť k strešným prácam. Na týchto prácach by ste nemali šetriť, pretože strecha je komplexná konštrukcia pozostávajúca z mnohých komponentov, ktoré poskytujú vetranie a ochranu budovy pred kondenzáciou, vlhkosťou a tepelnými stratami.

V prípade nekvalitného strešného zariadenia môže byť potrebné opraviť nielen samotnú strechu, ale aj podkladové podlahy – strop, steny, podlahu. Preto môže trpieť aj drahá výzdoba interiéru a nábytok. Strešné zariadenie je potrebné premyslieť aj vo fáze návrhu elitnej chaty. V ňom vopred určíte typ, tvar strechy a materiály na použitie..

Je nevyhnutné určiť, či bude strecha použitá alebo bude nevyužitá, to znamená, či potrebujete podkrovné priestory alebo nie. Od toho bude závisieť konštrukcia strechy..

Strecha, podobne ako fasády budovy, slúži ako určitá ozdoba budovy. Aby sa vaša elitná chata odlišovala originalitou a vzhľadom od ostatných, stojí za to zvoliť si tvar strechy, ktorý zodpovedá celkovému vzhľadu domu..

Pri stavbe elitnej chaty teda nemôžete na nič šetriť! Je potrebné dôkladne a vážne pristupovať k výberu miesta a starostlivo vypracovať projekt kaštieľa a jeho vnútornú výzdobu do najmenších podrobností. Len tak si môžete splniť sen.!

About the author