Ako vyrobiť baldachýn do domu vlastnými rukami. Ako vyrobiť baldachýn nad verandou rýchlo a lacno

V stavebnom priemysle existuje veľké množstvo rôznych projektov, ktoré sú zamerané na vytváranie prístreškov pre autá pre dom. V tomto článku zvážime niektoré z možných možností vybudovania tohto typu rozšírenia cez verandu a povieme všetky nuansy pracovného toku, ktorý bude založený na materiáloch, ako je drevo, polykarbonát atď. Určite vyzdvihneme hlavné nástroje, ktoré budú pri stavbe potrebné..

Obsah:

Typy, formy konštrukcie prístreškov do domu vlastnými rukami

Mnoho skúsených remeselníkov a začiatočníkov v tomto odbore hovorí o tom, ako pripevniť baldachýn k domu vlastnými rukami, pretože vzhľadom na rozmanitosť stavebných materiálov na modernom trhu môžu mať tieto štruktúry najrozmanitejšie konfigurácie. Polykarbonát získal vysoký indikátor popularity medzi spotrebiteľmi, ktorý dobre chráni pred náhlymi dažďami a v zime tiež pevne odoláva snehovej pokrývke. Pokiaľ ide o použitú základňu, rozlišujú sa tieto typy priezorov:

 • kameň;
 • kované;
 • kov;
 • drevené;
 • kombinované.

Ako kombináciu je možné použiť strešné materiály ako bridlica, vlnitá lepenka atď. Okrem funkcií, akými sú tienenie a ochrana pred zrážkami, by dobrý baldachýn mal harmonicky zapadnúť do celkového krajinného dizajnu okolitej oblasti. Preto sa často používa výroba viacúrovňových štruktúr a ako rozpočtová možnosť sa používajú zavesené konštrukcie. Jednou z najbežnejších klasifikácií prístreškov je rozdelenie podľa účelu. Prečítajte si o tom viac v tabuľke..

Klasifikácia markíz pripevnených k domu podľa účelu
Na verandu Tento typ ochranných prvkov je spravidla umiestnený buď na zadnej strane domu, von do záhrady, alebo je postavený z fasády budovy. Ak vám oblasť územia umožňuje urobiť taký baldachýn viac, potom môže byť veranda použitá ako rekreačná oblasť.
Na terasu Urobte si baldachýn nad domom na terasu je možné vyrobiť v niekoľkých verziách. Jednoduchým spôsobom montáže sklopného prvku je konštrukcia šikmej konštrukcie, napríklad z polykarbonátu. Dokáže to aj neskúsený majster, navyše v železiarstve si môžete kúpiť hotovú konštrukciu, ktorú stačí zostaviť. Štítové konštrukcie sú považované za komplexnejšie, najčastejšie majú strechu podobnú domu. Na základe samotného usporiadania terasy, a najčastejšie sú rohové alebo skrz celú budovu, môže prístrešok pokrývať iba časť miestnosti.
Pre auto Polykarbonátové prístrešky pre autá sú medzi majiteľmi automobilov obľúbené. Sú pripevnené k domu, aby chránili autá pred slnečným žiarením alebo ich chránili pred dažďom v pasívnom stave. Mnoho tovární ponúka pomerne jednoduchý, ale trvanlivý dizajn za prijateľnú cenu. Pri výbere tohto typu výrobku je rovnako dôležité venovať pozornosť štylistickým parametrom rozšírenia..
Markízy Markízy sú akési domové prístrešky, ktoré sú rozdelené na výsuvné, s regálmi a košíkom. Prvý typ funguje vďaka vstavanému elektrickému pohonu a pri absencii majiteľov, ak nie sú potrebné, je uložený v zostavenom stave, v špeciálnom prípade. Druhé majú pomocný oporný bod, vďaka ktorému sa vyznačujú svojou vytrvalosťou a sú schopné udržať ťažké bremená. Tretím typom je rám potiahnutý tkaninou. Kôšové prístrešky môžu mať tvar polkruhového a obdĺžnikového tvaru doplnené výstužami.

Baldachýn do domu vlastnými rukami je teda štruktúra, ktorá je bohatá na svoju rozmanitosť, ale pred výberom tej či onej formy stavby stojí za zváženie jej účelu, ako aj jasné pochopenie účelu stavby, výpočet jeho funkčnosť vopred.

Ako vyrobiť baldachýn do domu vlastnými rukami z polykarbonátu

Polymér, akým je polykarbonát, je perfektný aj pre začiatočníkov v oblasti stavebníctva, okrem toho má dobré výkonové charakteristiky a má pomerne prijateľnú cenu. Je ľahké rezať a manipulovať s nástrojom a rozmanitosť typov materiálov vám umožňuje prispôsobiť štruktúry z neho ľubovoľnému prostrediu prímestského a súkromného územia. Pre tých, ktorí sa chystajú prvýkrát urobiť priezor doma, odborníci odporúčajú vziať ako základ verziu konštrukcie s jedným svahom a potom sa rozhodnúť pre samotný typ základného materiálu. Ak chcete vybrať baldachýn do domu vlastnými rukami, fotografické projekty odporúčajú použiť rôzne stavebné portály, kde môžete prejsť online konzultáciou o akomkoľvek probléme, ktorý vás zaujíma.

Polykarbonát je rozdelený na voštinové (bunkové), monolitické a profilované. Prvý je považovaný za najbežnejší v oblasti súkromnej a komerčnej výstavby, vyznačuje sa nízkou hmotnosťou a nízkymi nákladmi. Vďaka svojej plasticite je polymér vhodný na výrobu štruktúr rôznych tvarov a je k dispozícii aj pre prácu jedného majstra. Pokiaľ ide o monolitický polykarbonát, vyznačuje sa svojou pevnosťou a navonok je podobný sklu, priehľadnému aj farebnému, ale považuje sa za odolnejší voči namáhaniu. Profilovaný polymér sa používa ako strešný materiál na strechy a jeho vlastnosti nie sú horšie ako monolitický vzhľad.

Baldachýn do domu si môžete vyrobiť vlastnými rukami podľa výkresov, ktoré sú uvedené na internete, ale je dôležité venovať pozornosť nielen typu polykarbonátu, ale aj jeho požadovanej hrúbke, vziať do úvahy polomer ohybu , ako aj technické ukazovatele. Ak má človek špeciálne schopnosti, pracovný projekt je možné individualizovať zadaním miest a počtu podporných miest atď. Správne vyvinutý výkres v počiatočnom štádiu výstavby vám tiež umožňuje správne vypočítať materiály, ktoré je potrebné kúpiť, aby nevznikli žiadne zbytočné náklady alebo aby ste nemuseli znova nakupovať..

Ð Ð µÐ · ?? Ð ”Ñ ?? Ñ ?? Ð ° Ñ ?? ?? Ñ ?? ?? Linka ?? Ð ° Ð ° Ð ° ÐÐ ?? ÐÐ

Zoznam potrebných materiálov a nástrojov na vytvorenie polykarbonátovej striešky pre domácich majstrov

Aby mal lacný baldachýn do domu vlastnými rukami dobrú pevnosť, odborníci odporúčajú postaviť ho pomocou kovového rámu a získať polykarbonát so silou viac ako 6 mm. Zoznam potrebných materiálov a nástrojov na vytvorenie vrchlíka vlastnými rukami je teda nasledujúci:

 • polykarbonát;
 • lopata, na vytváranie otvorov pre betónovanie regálov;
 • zvárací stroj a elektródy;
 • brúska a kotúče k nej;
 • tepelné podložky na upevnenie polymérom;
 • zvinovací meter a úroveň budovy;
 • piesok, cement, štrk;
 • profilovaná rúra s prierezom 80 * 80.

Aby sa pri stavbe vrchlíka získal pevný základ, používajú sa regály, sú tiež vložené alebo podpery, nalievajú sa cementovou maltou, a preto je tiež potrebné pripraviť nádobu na jej prípravu, ako aj zakúpte farbu a štetec na lakovanie kovových konštrukčných prvkov, čím ich ochránite pred poškodením koróziou.

Fázy práce na konštrukcii vrchlíka vlastnými rukami

Na vybudovanie prístrešku na nádvorí súkromného domu vlastnými rukami a po niekoľkých pracovných dňoch, aby ste videli výsledok svojej práce, musí vlastník dokončiť nasledujúce etapy stavebného postupu:

1. Vypočítajte a pripravte stránku.

2. Nainštalujte stojany.

3. Zostavte rámovú konštrukciu.

4. Upevnite polykarbonátový plech.

Etapa 1. Podľa predtým pripraveného alebo vybraného výkresu musí majster na to označiť pracovnú oblasť pomocou lana a kolíkov. Niektorí pracovníci, miesta základní, označujú nalievaním kriedy, iní dodatočne upchávajú výstuž a pravidelne kontrolujú značky diagonálnou úrovňou, aby sa vyhli zošikmeniu konštrukcie. Plochu by ste mali vopred očistiť od prípadných trosiek, aby ste na ňu pripravili pieskový vankúš. Za týmto účelom odstráňte hornú vrstvu pôdy a naplňte štrk a pevne pošliapajte kamene.

Etapa 2. V miestach budúcich podpier sú vykopané otvory zodpovedajúcej hĺbky (1 – 1,2 m). Tento proces zvyčajne používa lopatu alebo ručnú vŕtačku. Práve s inštaláciou základov začína inštalácia budúceho polykarbonátového priezoru. Pred vložením podpery do jamy a jej betonážou je potrebné do zeme vytvoriť štrkovú podložku a potom stojan naplniť maltou. Vrstva kameňov by mala byť asi 20 cm Na prípravu zmesi na nalievanie sa používa percentuálny pomer 4: 1 (piesok: cement). Aby boli dutiny medzi kameňmi husto vyplnené, musí byť pripravený roztok tekutej konzistencie a nie hustý. Nalejte ju na úroveň krajinnej pokrývky. Ak chcete pokračovať v procese inštalácie, musíte počkať, kým betón nevyschne.

Etapa 3. Ďalej je zostavenie rámu vyrobené z polykarbonátového baldachýnu, ktorý si urobíte sami, do domu. Za týmto účelom sú k inštalovaným podperám pripevnené pozdĺžne priečky, ktoré sa zvyčajne nazývajú Mauerlat. Ak to rozpočet majiteľovi dovolí, môže si takéto stavby kúpiť už hotové. Zakúpené prvky sú upevnené špeciálnymi skrutkami a konštrukcia zostavená doma vyžaduje zvárací stroj, s ktorým sú diely spojené. Všetky spoje sú odmastené, potom je kovový povrch natretý.

Etapa 4. V tejto fáze remeselník pracuje s polymérom, rozreže ho na kúsky, položí na povrch, zafixuje, nainštaluje koncové pásy atď. Listy hrubé až 8 mm je možné rezať bežným stavebným nožom a odolnejší materiál sa spracováva elektrickou pílou. Upevňovacie prvky sú umiestnené na profilovom plechu s rozstupom asi 40 cm. Ako polykarbonátový konektor sa používajú špeciálne kovové pásy.

Baldachýn pripevnený k domu vlastnými rukami bude teda ideálne vyrobený iba vtedy, ak vlastník vykoná prácu krok za krokom nielen pomocou teoretických materiálov, ale aj sledovaním videa s praktickými odporúčaniami o procese inštalácie..

Ð Ð µÐ · ?? Ð ”Ñ ?? Ñ ?? Ð ° Ñ ?? ?? Ñ ?? ?? Linka ?? Ð ° Ð ° Ð ° ÐÐ ?? ÐÐ

Odporúčania na výrobu dreveného baldachýnu do domu vlastnými rukami

Urobte si sami drevený baldachýn do domu poskytuje ochranu priľahlého územia k budove a tiež chráni pred slnečným žiarením. Ale nech je to akokoľvek, tento sklopný prvok musí byť stabilný, odolný a spoľahlivý, preto je často vyrobený z takého materiálu, ako je drevo, s kombináciou vlnitej strešnej krytiny, mäkkých dlaždíc atď..

Stojí za zváženie, že baldachýn musí byť vyrobený so sklonom, aby na ňom nepretrvávali zrážky..

Stenové drevené markízy sú medzi spotrebiteľmi považované za obľúbené, spravidla sú pripevnené k fasáde budovy. Existujú však prípady, keď je konštrukcia pripevnená k zvislým podperám po stranách domu. Na vytvorenie dreveného baldachýnu budete potrebovať nosný nosník chrbta k stene aj tyče pre stojany. Dosky pre krokvy a podstrešnú základňu sa kupujú samostatne. Inštalácia drevených podperiek sa vykonáva podľa rovnakých pokynov, aké sú popísané vo verzii s polykarbonátom. Krokvový systém a latovanie sú zostavené metódou drážka-drážka.

Zostavený drevený rám je určený na upevnenie strešného materiálu. V tomto prípade je to vlnitá lepenka. Pri nákupe v železiarstve je potrebné objasniť hrúbku a značku, výber farby závisí výlučne od vkusu majiteľa. Pri pokladaní na dosky by ste mali dávať pozor na upevnenie a vlnitú lepenku čo najtesnejšie upevniť samoreznými skrutkami. Strešný plášť musí odolávať línii uchytenia a mať dobrý estetický vzhľad.

Dávajte pozor na samorezné skrutky, ich dĺžka by mala zodpovedať zvolenej značke strešnej krytiny a časti dreva použitého na výrobu latovania.

Je potrebné poznamenať, že takýto rám si tiež vyžaduje ďalšie spracovanie, na tento účel sa používajú rôzne laky atď. prostriedky na zabránenie procesu rozpadu dreva. Pri výbere baldachýnu do domu vlastnými rukami projektov, ktoré ponúkajú veľa, musí majster vziať do úvahy svoje schopnosti a v prípade neistoty vo svojich vlastných schopnostiach najať profesionálny tím.

About the author