DIY montáž sekcionálnych garážových brán

Automatické sekcionálne brány sú dnes najdôležitejším prvkom exteriéru budov. Vďaka svojej vysokej odolnosti proti vlámaniu si získali veľkú obľubu pri stavbe garáží. Elegantný dizajn dverí má atraktívny vzhľad a je považovaný za mimoriadne užívateľsky príjemný. Funkčný význam takýchto výrobkov je dosť široký: sekčné garážové brány sa používajú na tepelnú izoláciu a tesnenie rôznych priestorov..

Obsah:

Konštrukcia sekčných dverí

Sekčné garážové brány sa skladajú z vedení, modulov a pružinového mechanizmu, ktorý vyrovnáva kývanie krídla. Sekčné krídlo je navyše vybavené špeciálnymi mechanizmami, ktoré sú naprogramované na zatváranie a otváranie brány pomocou diaľkového ovládača. Operácie na násilné zatváranie a otváranie brány aj pre deti jediným stlačením ovládacieho panela.

Sekčné stropné garážové brány sa najlepšie hodia do miestností s obmedzeným voľným priestorom. Vyvýšená brána otvárajúca vchod šetrí využiteľný priestor. Panely pre sekcionálne brány sa vyrábajú v akejkoľvek farbe a s akýmkoľvek obrázkom podľa individuálnej objednávky kupujúceho.

Panely sú v továrni potiahnuté špeciálnym polymérnym povlakom na ochranu proti korózii a zaistenie dlhodobej prevádzky. V prípade potreby je do dverného krídla zabudované trvanlivé a nárazuvzdorné akrylátové okno, ktoré do miestnosti dodáva prirodzené svetlo. Sekčné brány môžu fungovať hladko pri rôznych teplotných podmienkach (-50-+70 stupňov Celzia) vďaka vybaveniu výrobku tepelne izolačnými sendvičovými panelmi.

Ak hovoríme o bezpečnosti, potom je zamykanie automatických sekčných garážových brán zabezpečené špeciálnymi zámkami uzamykacieho systému, ktorý umožňuje zablokovať krídlo v automatickom režime po zatvorení. Pri správnom fungovaní konštrukcie podľa používateľskej príručky môžu sekcionálne brány slúžiť najmenej 10 rokov bez výmeny komponentov..

Príprava na inštaláciu brány

Kúpili ste si sekčné brány a teraz je načase ich nainštalovať. Na uľahčenie práce súkromného vývojára je spolu so súpravou dodaný návod, v ktorom je krok za krokom namaľovaný celý postup inštalácie. Na pomoc budete potrebovať pár priateľov, pretože je pohodlnejšie merať šírku a výšku dverí spoločne..

Z nástrojov nebudú nadbytočné kliešte, kladivo, kľúče, vŕtačka so sadou vrtákov, kontrolné a meracie prístroje – vodováha a pásmo. Nezabudnite na osobné ochranné prostriedky – prilbu na hlavu, okuliare a rukavice.

Pred inštaláciou sekčných garážových brán by ste sa mali uistiť, že sú k dispozícii všetky diely podľa pokynov, ktoré sú súčasťou súpravy. Ak v súprave nie sú upevňovacie prvky, potom pri ich výbere musíte postupovať podľa odporúčaní výrobcu, od ktorých sa nemôžete nijako odchýliť.

Príprava dverí

Práce na inštalácii sekčných dverí začínajú prípravou miestnosti a prípravou dverí. Na pohodlnú inštaláciu a budúcu bezproblémovú prevádzku sekcionálnych brán musí ich otvor spĺňať určité kritériá. Je potrebné, aby ramená a preklady boli v jednej rovine a zvislé a vodorovné čiary otvoru brány boli presne kalibrované pomocou meracej úrovne..

Na výpočet minimálnej požadovanej hĺbky garáže použite jednoduchý vzorec – k výške brány pripočítajte 50 centimetrov, v prípade sekcionálnych brán s motorom – 100 centimetrov. Musíte tiež vziať do úvahy inštaláciu zásuvky na strop, ktorej drôt musí mať prierez najmenej 1,5 štvorca.

Svetlá výška a strop musia byť vyrobené z odolných materiálov, pretože na nich bude spočívať hlavná hmotnosť sekčných garážových brán. Ramená by nemali byť vystavené takému veľkému zaťaženiu, ale stále musia byť dostatočne silné, pretože sú k nim pripevnené vodidlá.

Optimálna veľkosť prekladu je 25-50 centimetrov. Ak je preklad menší alebo väčší, dvere sa inštalujú s nízkym a vysokým zdvihom. Ak sa rozhodnete kúpiť tento typ sekcionálnych garážových brán, pamätajte na to, že sú drahšie ako štandardné výrobky. Pred začatím prác spojených s inštaláciou sekčných brán by mal byť otvor omietnutý, čo zvyšuje tesnosť a tepelnú izoláciu.

Inštalácia sekčných brán

Ak je to potrebné, musíte odstrániť krehký povlak zo stien otvoru a posilniť ho. Skontrolujte vodorovnú úroveň podlahy: aby dvere v hornej časti otvoru nemali medzery, horizontálna chyba hotovej podlahy môže byť až 0,1 centimetra. Ak je s ním všetko v poriadku, potom môžete pripraviť panely na inštaláciu. Nezabudnite, že cena sekčných garážových brán je dosť vysoká, preto pri práci s panelmi dávajte pozor, aby ste nepoškodili ich vzhľad..

Ďalším krokom je označenie upevňovacích bodov a inštalácia vodítok. Potom musíte zostaviť plátno a začať pracovať od najnižšieho panelu. Pri inštalácii merajte opatrne, pretože tento typ konštrukcie dverí netoleruje skreslenie. Pri vyrovnávaní konštrukcie stojí za to vyhnúť sa použitiu rôznych dosiek a penivých medzier, pretože to ďalej ovplyvní veľkosť sekčných garážových brán..

Ideálnou možnosťou je použiť kovové rozpery, ktoré majú rôznu hrúbku. Potom musíte urobiť upevňovacie prvky pre diely ovládania garážových brán a zdvíhací mechanizmus. V prípade potreby sa odporúča znova skontrolovať presnosť meraní. Tiež stojí za to skontrolovať výkonnosť celého systému. Inštalácia sekčných brán v závislosti od počtu asistentov a vašej prípravy trvá niekoľko hodín.

Ak chcete zostaviť sekcionálne brány svojpomocne, musíte sa najskôr zoznámiť s pokynmi na ich použitie. Inštalácia by mala byť vykonaná v súlade so všetkými predpismi výrobcu, aby sa v budúcnosti predišlo rôznym problémom, ktoré sú spôsobené chybami v meraniach a sú viditeľné až po inštalácii..

About the author