DIY oprava detskej izby

Dieťa už od útleho veku potrebuje osobný priestor, aby sa mohlo cítiť bezpečne a pokojne sa hrať bez toho, aby rušilo svojich rodičov. Pri zdobení a opravách detskej izby vlastnými rukami musíte vziať do úvahy priania dieťaťa, ak už na to má vek. V tomto článku si povieme, ako správne vykonávať opravy v detskej izbe, aby tam dieťa mohlo tráviť čas s radosťou a dobrou náladou..

Obsah:

Špecifiká detskej izby

Detská škôlka pre dieťa je stredobodom jeho sveta, preto by mala byť pre budúceho majiteľa priestranná, bezpečná, pohodlná a krásna. Nezabudnite, že štýl by mal byť v najlepšom záujme dieťaťa. Nemali by ste ukladať svoje nápady a fotografie na opravu malej detskej izby, inak sa dieťa bude cítiť nepríjemne.

Ak je dieťa veľmi malé a nemôžete sa s ním ešte radiť, odporúčame vám zaobstarať si funkčný nábytok a zariadenie, aby ich bolo možné v dospelosti meniť. Nezávislú opravu detskej izby je možné vykonať rýchlo a jednoducho. Hlavnou vecou je vopred premyslieť zónovanie, použitie potrebných materiálov, náklady a dizajn detskej izby..

Podľa psychológov by pre normálny vývoj dieťaťa malo byť obklopené príjemnými pastelovými farbami v kombinácii s jasnými prvkami, ktoré neprerezávajú oči. Ak bude miestnosť správne zrekonštruovaná, prispeje k učeniu, aktívnemu životu a tvorivej činnosti. Vyzerajte skvele s marhuľovými, mrkvovými, jablkovými a inými ovocnými odtieňmi.

Plánovanie práce

Pred rekonštrukciou detskej izby si dajte pozor na niekoľko vecí. Nezabudnite, že detská izba je spálňou, detským ihriskom aj pracovňou. Ak plánujete rekonštrukciu detskej izby pre dve deti, dbajte na to, aby jej rohy mali iný štýl. Okrem toho musí mať každá zóna svoje vlastné odtiene a vlastnosti..

Izba môže byť navrhnutá v rovnakom štýle, líši sa však farbami a predmetmi, ktoré sú pre vaše deti typické. Vo fáze plánovania sa pokúste starostlivo premyslieť všetky nasledujúce etapy, v akom poradí pôjdu, aké materiály na to budú potrebné, trvanie opravy.

Ak robíte opravy prvýkrát alebo je pre vás ťažké zvládnuť niektoré práce sami, môžete do prípadu zapojiť špecialistu, ktorý bude monitorovať priebeh vykonanej práce a dávať pokyny. V detskom svete nie je priestor pre normálnosť a priemernosť, preto sa snažte urobiť maximum, aby boli deti šťastné..

Inštalačné práce

Akákoľvek oprava začína inštaláciou elektrického vedenia. Ak bude v miestnosti počítač, uistite sa, že sú k nemu pripojené tri elektrické zásuvky a jedna internetová zásuvka. Ak je v miestnosti hliníkové elektrické vedenie, je lepšie ho okamžite zmeniť na meď.

Každá batéria musí byť chránená bezpečnostnými krytkami. V miestnosti je tiež potrebné nainštalovať vysokokvalitné osvetlenie. Detským očiam nebude stačiť hlavné svetlo, preto pri rekonštrukcii detskej izby pre dievča alebo chlapca zabezpečte dodatočné osvetlenie, ktoré je možné nainštalovať v blízkosti postele, ihriska alebo pracovného stola.

Veľmi obľúbeným a bežným spôsobom zlepšenia osvetlenia sú malé odolné sklenené žiarovky, ktoré sú zapustené do stropu. Tento druh osvetlenia je takmer nemožné poškodiť loptou alebo inou hračkou. Pri inštalácii takýchto žiaroviek je potrebné nainštalovať zavesený strop alebo sadrokartónový strop, pretože minimálna výška zadlabávacej lampy je od päť do osem centimetrov.

Ak sa rozhodnete nainštalovať zavesenie na stenu, strop môže byť tapetovaný alebo jednoducho natretý. Môžete ho tiež ozdobiť rôznymi figúrkami, ktoré budú v noci svietiť. Uistite sa, že sú žiariace položky v bezpečí. Pokiaľ ide o luster, je lepšie ho kúpiť s plastovým tienidlom, pretože počas hry sa nerozbije a nemôže spôsobiť škodu..

Dekorácia na strop

Dokončovanie stropu začína po kontrole inštalovaného vodovodu, vykurovacích a kanalizačných systémov, utesnení všetkých súvisiacich miest, inštalácii skrytých elektrických rozvodov, demontáži priečok a postavení nových. Strop je veľmi dôležitým prvkom interiéru. Vďaka vysokokvalitným povrchovým úpravám môže obytný priestor dodať dodatočnú eleganciu a pohodlie.

Strop môže dobre odrážať svetlo, takže môžete veľa ušetriť na elektrine. Stropy sú závesné, základné alebo sadrové. Ideálnou možnosťou pre dieťa by bol zavesený strop. Stropy tohto typu sú rozdelené na panelové, samolepiace, regálové, napínacie, sadrokartónové. Omietkové stropy môžu byť vybielené, natreté alebo tapetované.

Moderné zavesené stropy sú vyrobené z bezpečných materiálov, takže ich možno voľne používať pri rekonštrukciách v detskej izbe. Tento typ stropu sa vyznačuje minimálnymi mzdovými nákladmi a rekordnou rýchlosťou inštalácie. Na dokončenie tradičnými metódami sú potrebné dlhé prípravné práce, základný náter, plnivo, sušenie, natieranie každej vrstvy.

Inštalácia napínacích stropov trvá len niekoľko hodín. Ďalšou výhodou je ich odolnosť voči vlhkosti. Ale ak sa rozhodnete ísť na papierové tapety alebo farbenie, je to tiež dobrá voľba. Hlavná vec je, že povrchová úprava harmonicky zapadá do celkového interiéru a odráža vlastnosti dieťaťa.

Odborníci odporúčajú dokončiť strop svetelnými figúrkami. Mnoho ľudí dáva prednosť finišu s hviezdnou oblohou. Môžete si kúpiť špeciálnu tapetu alebo vymaľovať strop a pripevniť naň svietiace prvky. Zaujímavé figúrky budú mať priaznivý vplyv na spánok a rozvíjajú predstavivosť dieťaťa.

pokrytie steny

Pred zdobením stien ich určite vyrovnajte maľovaním. Na tento účel je vhodný tmel alebo omietka. Pred nanesením omietky pripravte stenu základným náterom naneseným valčekom. Stenu je potrebné rozdeliť na sekcie a postupne vyrovnávať pomocou majákov.

Na prípravu základného náteru musíte vziať čistý kontajner, naliať do neho vodu a naplniť suchú zmes v správnom pomere. Roztok sa musí dôkladne premiešať vŕtačkou s miešadlom, nechať konzistenciu päť minút a znova premiešať. Roztok by mal byť pripravený rýchlosťou pol hodiny práce, odvtedy stvrdne a stuhne.

Potom sa omietka pripraví a nanesie. Ak sa rozhodnete použiť tmel na vyrovnanie stien, pred tým určite urobte základný náter. Po zaschnutí tmelu je potrebné stenu obrúsiť brúsnym papierom.

Nie všetky obkladové materiály je možné použiť na opravu detskej izby pre chlapca alebo dievča. Obkladanie stien ponúka niekoľko možností. Najbežnejším je tapetovanie, ktoré môže byť papierové, vinylové atď. Najbezpečnejšou tapetou je papier, ak však vaša voľba padla na vinyl, požiadajte predajcu o certifikát potvrdzujúci kvalitu.

Tekuté tapety sú dobrou voľbou, ale táto metóda je drahšia. Tu nájdete veľa úžasných a originálnych možností. Vezmite výber farby povlaku so všetkou vážnosťou, aby bol v súlade s nábytkom a dopĺňal interiér miestnosti. Ak sa rozhodnete maľovať steny, je lepšie to urobiť farbou na vodnej báze..

Ak sa dieťa rozhodne urobiť kresbu, môže ho umyť alebo namaľovať. Najbezpečnejšou možnosťou dekorácie stien sú ekologické tapety alebo rastlinný materiál. Pri vytváraní tapiet z rastlinného materiálu sa používajú papierové vlákna z bambusu, slamy, trstiny, rias, sisalu, juty.

Toto prekladanie tvorí veľmi efektívny vzorec. Môžete si kúpiť tapety z drahých drevín – santalové drevo, zebrano, čerešňa, korok. Táto možnosť bude stáť viac, ale bude mať priaznivý vplyv na zdravie vášho dieťaťa..

Podlahy

Pred položením podlahy stojí za to pozrieť sa na obnovu detskej izby na internete a vyrovnať ju. Tento postup je možné vykonať nezávisle pomocou samonivelačných zmesí. Povrch musí byť čistý a zdravý. Malo by byť bez škvŕn od farby alebo veľkých olejových škvŕn. Po vyčistení povrchu naneste základný náter a počkajte, kým úplne nevyschne. Ak vaša podlaha absorbovala príliš veľa povrchu, môžete tento postup zopakovať..

Potom musíte pripraviť riešenie. Ak chcete pripraviť samonivelačné riešenie, pokúste sa čo najpresnejšie postupovať podľa pokynov. Ak pridáte viac vody, povrch bude slabší. Ak ho nie je dostatok, riešenie nebude dobre vyhovovať. Berte preto tento krok veľmi vážne..

Po vykonanej práci je potrebné opatrne vyrovnať samonivelačnú podlahu. Je veľmi dôležité naliať zmes takým spôsobom, aby mala v najtenšom mieste najmenej päť milimetrov. Po naliatí treba každých štyridsať minút prejsť valčekom, aby mohol uniknúť zvyšný vzduch. Takáto práca ako súčasť opravy v malej detskej izbe sa najlepšie vykonáva spoločne. Jeden môže pripraviť zmes a druhý ju naleje a vyrovná. Po dokončení práce nechajte podlahu dobre vyschnúť a nechajte ju niekoľko dní..

Väčšina ľudí o podlahovom materiáli neuvažuje, čo je veľká chyba. Dieťa bude väčšinu času tráviť na podlahe, pridávať kocky, hlavolamy alebo len tak blbnúť. Podlaha musí byť prírodná a ľahko sa čistí. Na dnešnom trhu je veľký výber podlahových materiálov.

Môže byť pokrytý parketami, podlahou, kobercom, laminátom alebo linoleom. Tu je možnosť vybraná podľa vášho uváženia. Veľa bude závisieť od veku vášho dieťaťa. Parkety s dlhou životnosťou sa budú hodiť do detského interiéru, ale pamätajte, že nepoužívajte príliš tmavé odtiene, ktoré sú vhodné iba pre akademickú atmosféru. Laminát je ekologický a nárazuvzdorný materiál a tiež sa veľmi ľahko čistí.

Koberce a koberce tvoria veľmi mäkkú a teplú podlahu, ale tu by sa malo pamätať na to, že majú tendenciu hromadiť prach a nečistoty, takže bude potrebné neustále vysoko kvalitné čistenie. Linoleum je klasifikované ako demokratický povlak. Jeho návrhy, navrhnuté špeciálne pre deti, pôsobia veľmi farebne.

Korková podlaha je ideálnym riešením. Tento materiál je prírodný, teplý, mäkký a bez problémov umývateľný. Aby ste zaistili bezpečnosť dieťaťa, nemali by ste sa príliš spoliehať na projekty a fotografie opravy detskej izby z lesklých časopisov, kde dizajn často nie je spôsobený účelnosťou, ale módou. Položte najpohodlnejšiu a najbezpečnejšiu podlahu pre pohodlný pobyt malých majiteľov!

Okná v miestnosti

Osobitnú pozornosť si zaslúžia okná v detskej izbe. Najbezpečnejšou možnosťou je moderná sklenená jednotka. Táto možnosť odstráni prievan, udrží teplo a dobre izoluje hluk. Aby ste sa vyhli narušeniu prirodzeného vetrania, mali by ste venovať pozornosť možnostiam vybaveným špeciálnymi ventilačnými ventilmi..

Populárnym materiálom na výrobu plastových okien je polyvinylchlorid. Podľa odborníkov emituje toxické látky, len keď horí. Po inštalácii okna premýšľajte o svahoch, povrch okien môžete dokončiť plastovými doskami, ktoré harmonicky dopĺňajú štruktúru.

Dávajte pozor na okenný parapet, ktorý musí byť veľmi odolný. Môže byť tiež dokončený plastovými doskami. Nezabudnite, že všetky prvky okna musia tesne priliehať k sebe. Všetky trhliny musia byť utesnené tmelom a medzi rámy musí byť nainštalované ďalšie tesnenie. Odporúča sa zakúpiť originálne záclony a žalúzie, aby sa v detskej izbe vytvorila krásna rekonštrukcia. Podporujúca atmosféra prispeje k dobrej nálade dieťaťa. Dávajte pozor na materiály.

Charakteristický nábytok

Pri zariaďovaní detskej izby sa cítite ako kúzelník! Len niekoľko drobností dokáže z obyčajnej miestnosti urobiť nádherný svet. Nezabudnite však, že príliš svetlé farby a nadmerná rozmanitosť môžu dieťa unaviť. Najlepším materiálom pre škôlku je prírodné drevo..

Neodporúča sa používať drevotriesku, pretože obsahuje fenolformaldehydové živice. Odborníci odporúčajú používať preglejku. Ak si vyberiete laminovanú drevotriesku, dávajte pozor na vrstvy laminátu, ktoré by mali byť husté, bez triesok a prasklín. Prednosť majú výrobcovia odolného a prírodného nábytku.

Bezpečnostné otázky

Všetky použité materiály musia byť ekologické a bezpečné. Úplne skryte elektrické vedenie a zásuvky. Je lepšie, ak sú svietidlá uzavreté a odolné voči nárazom.

Okná by mali mať tesné držadlá, bezpečnú sieťku alebo dodatočný uzamykací mechanizmus. Dávajte pozor na skutočnosť, že nábytok by nemal mať vyčnievajúce alebo ostré prvky. Alternatívne je možné použiť ostrú ochranu rohov. Dvere nesmú byť zamknuté zvnútra.

Na poznámku

Bude dobré, ak dokážete izbu pre dieťa vybaviť tak, aby s ním mohla rásť. Táto myšlienka obnovy škôlky pre podrast je založená na získaní funkčného nábytku. Posteľ môže napríklad kombinovať miesto na spanie a šatník. Stôl môže mať samostatné police na knihy a nočné stolíky. Odborníci tvrdia, že zložité vzorce môžu rozvíjať predstavivosť dieťaťa..

Môžete si kúpiť špeciálne vinylové obtisky, ktoré budú stimulovať zrakovú aktivitu bez namáhania očí. Detskú izbu môžete vybaviť športovými komplexmi, aby sa dieťa mohlo vyvíjať. Ak robíte opravy svojpomocne, môžete postaviť lano, gymnastické kruhy a jednoduché švédske schodisko..

Existuje veľa možností na zdobenie a zdobenie detských izieb, preto sa snažte vziať do úvahy všetky vlastnosti a pred opravou detskej izby sa poraďte so svojim dieťaťom. Keď skončia všetky stavebné práce, nechajte izbu niekoľko dní odstáť, aby zmizli všetky pachy stavebných prác, po ktorých tam môžete dieťa spustiť..

Pri dodržaní všetkých fáz opravy môžete rýchlo a efektívne vykonať všetky činnosti. Snažte sa, aby štýl miestnosti plne odrážal vnútorný svet dieťaťa, potom sa bude cítiť pohodlne a bude sa správne rozvíjať. Úprimne veríme, že naše rady vám pomôžu vykonať opravy v detskej izbe sami rýchlo, krásne a efektívne..

About the author