DIY oprava spálne

Ako vykonať rekonštrukciu spálne, aby bola zachovaná harmónia estetiky a praktickosti? Verte mi, táto otázka je skutočne ťažká. Koniec koncov, spálňa je špeciálna, intímna miestnosť, ktorá odráža niečo osobné. Kde, ak nie tu, sa môžeme oslobodiť nielen od šiat, ale aj od rôznych masiek a rolí, ktoré sa v živote musia nosiť.

Najjednoduchším spôsobom je samozrejme využiť služby profesionálneho tímu na implementáciu návrhových nápadov. Všetko, čo musíte urobiť, je vybrať si projekt, ktorý sa vám páči, a čakať na jeho implementáciu. Nie je však ťažké odhadnúť, koľko to nakoniec bude mať za následok. A neexistujú žiadne záruky, že o mesiac alebo dva neuvidíte podobne vyzdobené byty od susedov. Preto je najlepšie vykonávať opravy v spálni vlastnými rukami – týmto spôsobom v nej dokážete vytvoriť jedinečnú atmosféru a navyše ušetriť slušné množstvo peňazí..

Kde začať?

Stojí za to začať s vypracovaním plánu, na ktorom môžete vizuálne a podrobne zobraziť všetky požadované prvky a štruktúry, zistiť, ako a kde je lepšie umiestniť nábytok, svietidlá atď..

Ak nepoznáte plochu miestnosti a rozmery stien a tiež nemáte predstavu, ako široké sú dvere, v prvom rade by ste mali urobiť potrebné merania. Koniec koncov, ako môžete náhodne vytvoriť plán?

Po premyslených výpočtoch na základe podrobného plánu môžete prejsť na potrebné materiály – vysokokvalitné, ekologické a bezpečné pre zdravie. Stále je to o spálni.

Demontáž starých náterov

Teraz je načase začať s odstraňovaním starých tapiet, farieb, vápna, podláh – ak nejaké existujú. Vaši verní „priatelia“ v tejto fáze budú: umývadlo, voda, špachtľa, valček atď. Postup „demontáže“ zastaraného povrchu je najdlhší a najťažší, ale budúca estetika spálne do značnej miery závisí od kvalitu jeho implementácie..

Práca s elektroinštaláciou

Je veľmi dôležité včas určiť miesta pre žiarovky v miestnosti. Kde by podľa vás mali byť umiestnené? Potrebujete svedomie? Preferujete bodové alebo difúzne osvetlenie? Všetky tieto otázky vyžadujú veľmi konkrétne odpovede. Každé plánované zariadenie musí byť drôtové a v prípade potreby nainštalované výstupy pre spínače a zásuvky.

Strop

Neskúsený majster sa vždy bojí začať plniť strop, pretože táto operácia je dosť komplikovaná a časovo náročná. Strop na výstupe by mal byť hladký a dokonale plochý – preto pri práci nezabudnite použiť vodováhu.

Môžete experimentovať so sadrokartónovými štruktúrami, môžete použiť napínacie stropy – všetko závisí od vašich estetických „sklonov“ a predstavivosti.

Steny

Práca so stenami je rovnako jednoduchá ako práca so stropom. Tiež by mali byť ukážkové dokonca – každá chyba bude následne nápadná..

Steny sú skutočným poľom kreativity nadšencov majiteľov.

Ak sa očakáva tapetovanie alebo maľovanie, môže byť potrebné omietnutie. Je však lepšie a jednoduchšie odstrániť nezrovnalosti pomocou sadrokartónu.

Inštalácia sadrokartónu je „nie zaprášená“ práca, relatívne rýchla, steny sú „to, čo potrebujete“, za chvíľu. Tapeta a farba sa perfektne hodia. Jedinou nevýhodou tohto riešenia je, že užitočná plocha spálne je o niečo zmenšená..

Poschodie

Ako podlahovú krytinu do spálne je možné použiť takmer akýkoľvek materiál. V rámci rozumu, samozrejme. Linoleum, parkety, laminát, korok – dobre zvolené, stanú sa skutočnou ozdobou interiéru.

Ak je pre vás kameňom úrazu neznalosť technológie montáže podlahovej krytiny, ktorá sa vám páči, a pochybujete, či stojí za to robiť rekonštrukciu spálne vlastnými rukami, pomôžu vám videá od profesionálnych remeselníkov. Podrobné vizuálne brífingy vzbudia dôveru vo vaše vlastné schopnosti a pochopenie, že v skutočnosti nie je všetko také ťažké – stačí len chcieť.

takže, vo všeobecných pojmoch sme prešli spálňou a vytvorili sme niekoľko užitočných odporúčaní. Ale bolo by hlúpe, začať s generálnou opravou v tejto miestnosti, nepridať do nej malé „hrozienka“, individuálnu víziu ideálneho priestoru na spanie.

Funkčné zónovanie priestoru

Spálňa je tradične umiestnená v jednom z ďalekých a tichých kútov bytu, väčšinou izolovane. Ale ak je to žiaduce (a potrebné), tu môžete „predstaviť“ pracovisko aj prvky obývačky.

Ak má dom vysoké stropy, môžete navrhnúť medziposchodie a na druhú úroveň umiestniť lôžko na spanie. Uvoľní sa tak ďalší priestor, ktorý je možné využiť s úžitkom – napríklad zariadiť šatník..

Stojí za to vedieť! Úložný priestor na oblečenie je v zásade jedným z kľúčových prvkov spálne. A aj keď vám námestie vášho domu umožní bez zbytočného váhania prideliť samostatnú miestnosť pre šatník, je žiaduce, aby mala susednú polohu so spálňou..

Milovníkom neštandardných, ale praktických riešení môžete odporučiť puzdro na ceruzku alebo transformačné lôžko skrývajúce sa v špeciálnej skrini.

Všetky druhy dekoratívnych priečok pomáhajú elegantne a vkusne rozdeliť miestnosť na zóny..

Architektonické štruktúry, ako sú výklenky, podstavce, markízy, oblúky, interiérové ​​ceny v spálni vôbec nepôsobia cudzo – často sa stávajú dôležitými a potrebnými „akcentmi“ v interiéri.

Pamätajte však, že kreativita a „hi -tech“ sú dobré s mierou – nepreťažujte spálňu zbytočnými prvkami, najmä ak jej oblasť nie je obzvlášť vynikajúca.

Nápady na obnovu spálne: obľúbené štýly dizajnu

Krajina

Ide o takzvaný „rustikálny“ štýl. Existuje mnoho jeho smerov – anglický, francúzsky, ruský, škandinávsky. Jedno ich však spája – rustikálny nábytok, prehozy a podložky zo zvyškov, aranžmány zo suchých kvetov, zátišia v neobvyklých drevených rámoch, prútené stoličky. Vidiecky štýl sa vyznačuje používaním výlučne prírodných materiálov..

Klasický

Takýto interiér bude vyhovovať ľuďom s konzervatívnymi názormi, ktorí uprednostňujú pokojný, meraný životný rytmus, ktorí nechcú meniť svoj interiér kvôli zmene módy. Pozrite sa na príklady „klasickej“ renovácie spálne – a hneď pochopíte, či je „vaša“ alebo nie.

Izba zariadená v klasickom štýle je spravidla svetlou miestnosťou správneho tvaru, ktorá vyžaruje stabilný rodinný pokoj a pohodlie. Takáto spálňa nie je preťažená detailmi..

Najtypickejšou farebnou schémou je nábytok z bieleho alebo prírodného dreva, pastelové čalúnenie a steny; je možné zlacenie, bronzové dokončenie interiérových predmetov a nábytku, harmonicky pôsobia aj modrozelené „škvrny“.

Je veľmi dôležité preštudovať si určité pravidlá na vytvorenie klasického interiéru, najmä ak sa chystáte na opravu spálne sami – videá a fotografie na túto tému môžete ľahko nájsť na internete..

Eco

Tento štýl sa vyznačuje teplými farbami, prírodnými materiálmi. Iba prírodné farby. Spálňa vyrobená v tomto štýle je vždy pohodlná a útulná..

Pokrokový

Interiér spálne je založený na harmónii priestoru a svetla. Jeho základňa je čierna, biela a sivá. Ich kombinácie sú harmonické s inými „čistými“ farbami – modrá, žltá, červená.

Čisté, lesklé povrchy stropu, podlahy, stien nepochybne odlišujú tento štýl od ostatných..

„Elegantná jednoduchosť“ – takto by sa v skratke dala charakterizovať špičková technológia.

Ethno

Etno štýl je farbou určitého národa (kultúry), prenášanej v detailoch interiéru. Za najobľúbenejšie „trendy“ sa právom považuje východné, africké a japonské etno.

Minimálne

Ste unavení z množstva dojmov a sýtych farieb? Renovácia spálne v minimálnom štýle je teda vašim cieľom. Počet interiérových predmetov, ktorý je v tomto prípade celkom zrejmý, je na „minimálnej“ úrovni – do miestnosti sú umiestnené iba veci, ktoré sú nevyhnutné pre pohodlné bývanie..

Biedermeier

Praktickosť, kvalita, trvanlivosť sú najcharakteristickejšími znakmi štýlu Biedermeier. V takej spálni harmonicky vyzerajú matné tkaniny, satén, zamat. Nevhodný je tu luxusný nábytok, príliš drahý textil a dekor.

Izbové rastliny a remeselné „ovocie“ sa odporúčajú.

Barokový

Takáto spálňa musí mať nevyhnutne pôsobivú oblasť. Pretvárka, v iných štýloch neprijateľná, je pre barok úplne prirodzená. Veľké obrazy s rastlinnými motívmi, veľké, chytľavé šperky so zlacením, posteľ ako od kráľov – to všetko sú jeho charakteristické črty.

Art Deco

Dizajn spálne, realizovaný v štýle art deco, je ľahký a elegantný. Možno trochu teatrálne, ale optimisticky. Prevládajúce farby sú oranžová, fialová, modrá, svetlo zelená. Posteľ v takejto spálni je zvolená široká a pohodlná..

"Rozdávať" zmiešané línie art deco, prelínanie etno-motívov, prvkov staroveku a moderných majstrovských diel.

Moderné

Secesná spálňa sa vyznačuje plastickými formami, kultivovanosťou a hladkosťou. Vyhnete sa ostrým rohom a líniám. Akékoľvek farebné riešenia sú prijateľné – hlavnou vecou je cítiť „jednotu“ priestoru. Najpopulárnejšími materiálmi na dekoráciu sú drevo, sklo, plast, prírodný kameň.

Vintage

Spálňa vo vintage štýle je harmóniou jasných farieb, zaujímavých vzorov a neobvyklých doplnkov. Je to úspešná kombinácia moderného a starožitností.

Základné materiály – drevo, kovaný kov, „starožitný“ textil.

Provence

Spálňu v štýle Provence možno rozpoznať podľa pastelovej farebnej schémy s množstvom jasných farebných akcentov a určitej „drsnosti“ dizajnu..

Nábytok je spravidla jednoduchý, obdĺžnikový tvar-komody, skrinky. Nohy a čelo postele musia byť vyrezávané. V tkaninách sa zvyčajne používa cambric, chintz, satén.

Kontrast pre takýto interiér nie je typický..

Pozrite sa, koľko štýlov a nápadov môžete implementovať! Rekonštrukcia spálne vlastnými rukami – výber fotografií “živý dôkaz toho” – by nemala byť nudná a primitívna. Rozbite stereotypy!

Typické chyby pri zariaďovaní spálne

Keď hovoríme o interiéri spálne, nemožno nespomenúť najbežnejšie chyby, ktorých sa dopúšťajú majitelia, ktorí nemajú skúsenosti s opravou..

Snažte sa, aby vaše komory boli čo najpohodlnejšie, pripravte sa na relaxáciu a zdravý spánok. Nemeňte vkus, ale vždy používajte zdravý rozum. Spálňa je spálňa.

About the author