DIY plot vyrobený z vlnitej lepenky

Prvou úlohou, ktorá vzniká od majiteľa po kúpe pozemku na výstavbu, je výstavba spoľahlivého plotu. Plot dnes nie je len jednoduchým atribútom lokality, ktorá by mala chrániť pred zvedavými očami, ale mala by byť aj estetická a harmonicky zdôrazňovať krajinu územia. Pri konštrukcii plotu môžete použiť veľké množstvo rôznych materiálov, ale v tomto článku sa budeme venovať plotu z vlnitej lepenky. Tento materiál si získal veľmi vysokú popularitu, pretože má obrovské množstvo pozitívnych vlastností a vlastností. Ak chcete postaviť plot z vlnitej lepenky vlastnými rukami, stačí dodržať niektoré pravidlá a mať potrebný materiál na inštaláciu.

Obsah

Kovový plot z vlnitej lepenky

Najbežnejším a najdostupnejším spôsobom oplotenia územia je kovový plot z vlnitej lepenky. Tento typ plotu sa stane spoľahlivou pevnosťou akéhokoľvek miesta a bude v súlade s akýmkoľvek dizajnom vďaka širokej škále farieb, rôznych tvarov a veľkostí. Inštalácia plotu z vlnitej lepenky pomocou kovových stĺpikov je najjednoduchšia a najspoľahlivejšia, schopná splniť všetky požiadavky zákazníkov..

Výhody vlnitých plotov:

 • jednoduchosť inštalácie;
 • pevnosť;
 • spoľahlivý stupeň ochrany;
 • trvanlivosť;
 • Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť;
 • vysoká úroveň zvukovej izolácie;
 • moderný, štýlový vzhľad;
 • relatívne lacné náklady.

Plotové materiály z vlnitej lepenky

Na vybudovanie vysokokvalitného plotu z vlnitej lepenky budete potrebovať stavebný materiál, bez ktorého nie je možné vytvoriť plot sami. Potrebujete nasledujúce:

Konštrukcia plotu z vlnitej lepenky vlastnými rukami

Územné obvodové značenie

Pred začatím stavebných prác je potrebné zmerať celé územie a získať potrebné údaje po obvode lokality. Potom by ste mali vypočítať, koľko stĺpikov potrebujete pre budúci plot. Až potom je územie označené. Najpohodlnejším spôsobom, ako označiť miesto, kde bude nainštalovaný plot z vlnitej lepenky, je zatlačiť kolík namiesto rohov plotu. Potom medzi nimi musíte vytiahnuť závit a vykonať merania pomocou stavebnej pásky. Až potom je to návrh budúceho plotu z vlnitej lepenky.

Inštalácia podporných stĺpikov

Ako podpery môžu byť použité okrúhle alebo hranaté kovové stĺpiky. Ich výška závisí od výšky samotného plotu. Podpery by mali byť umiestnené striktne v priamke a vzdialenosť medzi nimi by vo všeobecnosti mala byť asi 2 až 3 metre.

Na inštaláciu rúrok budete musieť vykopať otvory hlboké 1-1,5 m a čím vyššie bude plot, tým hlbšie vykopať základové otvory..

Potom môžete pristúpiť k inštalácii nosných rúrok. Musia byť namontované striktne vertikálne, s ďalším nalievaním betónového roztoku. Ak chcete skontrolovať, či je potrubie správne nainštalované, môžete použiť úroveň. Ak sú podpery nainštalované rovnomerne, malo by sa začať s betonážou.

Na prípravu silného a spoľahlivého riešenia musíte použiť:

 • tri vedrá sutiny;
 • dve vedrá piesku;
 • jedno vedro cementu.

Rúry, spustené do jedného a pol metrových otvorov, sa naplnia betónom na meter a zvyšných 0,5 metra sa musí pevne obaliť strešným materiálom a zasypať pieskom. V tomto stave by mala nadácia stáť 3 dni..

Mount lag

Po inštalácii nosných stĺpikov môžete pokračovať v inštalácii oneskorenia. Môžu byť umiestnené rovnobežne navzájom a ich počet závisí od výšky plotu.

Potom môžete začať s inštaláciou guľatiny, Napríklad, ak je plot vysoký asi 1,8 m, bude stačiť použitie 2 kovových guľatiny. Na pripevnenie oneskorení na kovové stĺpiky je najlepšie použiť zváranie, pretože je to oveľa odolnejšie a spoľahlivejšie. Ak staviteľ nemá potrebné schopnosti na prácu so zváracím strojom, potom je lepšie nájsť špecialistu. Trvanlivosť a spoľahlivosť plotu do značnej miery závisí od kvality zvárania rámu.

Upevňovacie listy z vlnitej lepenky

Poslednou fázou stavby plotu je inštalácia vlnitej lepenky.

Listy sú pripevnené k koľajniciam pomocou samorezných skrutiek do kovu a skrutkovača, ako aj nitov alebo pozinkovaných skrutiek natretých farbou povlaku.

Dokovanie vlnitých plechov sa vykonáva s prekrytím 1 vlna. Pri inštalácii nezabudnite na bezpečnostné opatrenia, pretože okraje materiálu sú veľmi ostré a je ľahké ich rezať.

Kovové prvky plotu musia byť ošetrené základným náterom a natreté dvoma vrstvami smaltu, aby boli chránené pred koróziou.

Náklady na plot z vlnitej lepenky sú veľmi rozmanité. Záleží predovšetkým na použitom materiáli, výške plotu, druhu betonáže a kovovom ráme.

V tejto fáze je dokončená konštrukcia plotu z vlnitej lepenky vlastnými rukami..

Starostlivosť o plot z vlnitej lepenky

Aby ste sa mohli postarať o plot z vlnitej lepenky, nemusíte vynaložiť veľké úsilie – stačí ho pravidelne čistiť od kontaminácie. Na čistenie je možné použiť akýkoľvek mydlový roztok. Hlavná vec je, že čistiaci prostriedok neobsahuje rozpúšťadlá, pretože môžu poškodiť povlak profilovaného plechu..

Vlnitý plot je ideálnou možnosťou pre vidiecke domy alebo letné chaty. Ochráni stránku pred hlukom, prachom, vetrom a ochráni pred zvedavými očami. Vzhľadom k tomu, že vlnitá lepenka má vlastnosť stálosti farieb, plot počas celej dlhej životnosti nestratí svoj jas. Vzhľadom na všetky tieto, ako aj na všetky vyššie uvedené vlastnosti, možno tvrdiť, že dnes nemôžete nájsť lepší plot pre letnú chatu..

About the author