Samonivelačná strešná krytina

Samonivelačná strecha sa zvyčajne používa pri stavbe komerčných a priemyselných budov, pre ktoré sú hlavnými faktormi vynikajúce ochranné a pevnostné vlastnosti strechy, a nie estetika formy a krásy. Takúto strechu je však možné zariadiť v bytovej výstavbe – na využívaných strechách a strechách komplexnej konfigurácie, pretože má mnoho výhod. Ale najskôr.

Obsah:

Vlastnosti použitia tmelovej strechy

Strecha z tmelu je polymérna membrána, ktorá sa vytvára priamo na streche. Je to jedno alebo dvojzložkový prípravok. Aplikuje sa na strešnú rovinu. Potom to vylieči. Potom kompozícia vyzerá ako guma a stáva sa pevnou. Polymérne tmely vykazujú vynikajúcu priľnavosť k kovovým povrchom, betónu a bitúmenu.

Strecha z tmelu je široko používaná v oblasti priemyselnej a bytovej výstavby. Najčastejšie sa vyberá v týchto prípadoch:

Výhody samonivelačnej strechy

Rolovateľné strešné materiály, ktoré sa používajú na stavbu striech, sú z hľadiska technických charakteristík dosť horšie ako samonivelačné strechy. Majú kratšiu životnosť, strechy sú menej účinné pri ochrane pred vlhkosťou, ktorá sa hromadí v zlom počasí, a nie sú schopné odolávať veľkému mechanickému zaťaženiu. Samonivelačná strecha má zase nasledujúce výhody:

Samonivelačná strecha prakticky nemá nevýhody. Jediná vec je, že je veľmi ťažké vybaviť samonivelačnú strechu určitej hrúbky. Zvlášť ak pracujete na nerovnom povrchu. Alebo keď je strecha strmá.

Odrody hromadnej strechy

Strechy z tmelu sú rozdelené podľa spôsobu zariadenia na kombinované, vystužené a nevystužené. Každá odroda má jedinečné vlastnosti:

  • Vystužená hromadná strecha pozostáva z niekoľkých vrstiev. Jedná sa o súvislú vrstvu polymér-bitúmenovej emulzie. Obsahuje sieťovinu alebo vystužené sklolaminát, ako je znázornené na fotografii samonivelačnej strechy.
  • Nevystužená strecha je súvislá krytina. Skladá sa z tmelov a emulzných materiálov. Tieto látky sa nanášajú priamo na základňu strechy. Jeho hrúbka je až 1 centimeter. Prvá vrstva je tenký film s vysokou elasticitou. Film naneste za tepla. Na tento účel sa používa sprejová fľaša. Keď sa film ochladí, objaví sa vodotesný povlak. Zhora sa vykonáva ďalšie pokladanie ďalších vrstiev tmelu.
  • Kombinovaná strecha pozostáva z niekoľkých vrstiev. Jedná sa o hydroizolačné materiály z polymérnych tmelov a roliek. Hornú vrstvu predstavujú kamenné štiepky, štrk. Na vrch je možné naniesť aj vodotesnú farbu. Lacnú spodnú vrstvu zároveň predstavujú lacné materiály v kotúčoch. V tomto prípade je horná vrstva považovaná za vystuženú..

Samonivelačná strešná krytina

Základom pre usporiadanie polymérovej strechy môže byť drevo, betónová doska, cementovo-pieskový poter, kov, azbestocementové plechy, valivé strešné materiály. Tekuté hromadné strechy sa vyrábajú na strechách s rôznym sklonom:

  • Z hľadiska ekonomiky je optimálny sklon strechy 2,5%. V tejto situácii je dodržaná minimálna spotreba látky, pretože netečie dole po okrajoch. Okrem toho sú náklady na prácu oveľa nižšie, pretože pre robotníkov je bezpečnejšie a jednoduchšie pohybovať sa na rovnom povrchu. Na nevyužívanej streche s miernym sklonom je možné výstuž vynechať.
  • Pri sklone strechy 2,5% až 25% je potrebná tekutá výstuž strechy, aby sa zabránilo stekaniu roztaveného materiálu..
  • Ak sú svahy strechy viac ako 25%, inštalácia samonivelačných striech sa spravidla nevykonáva. Ale napriek tomu je v predaji niekoľko polymérnych materiálov, ktoré sú vhodné pre takéto strechy..

Pokyny na inštaláciu samonivelačnej samonivelačnej strechy sú uvedené nižšie:

Materiály tmelu sú preto široko používané v stavebných prácach. Sú určené na použitie na plochých betónových strechách, sú vhodné na aranžovanie striech na prístavbách a exploatovaných strechách, opravy starých škridlových striech, kovových a mäkkých striech a vytváranie spojovacích bodov. Náklady na samonivelačnú strechu nezasiahnu do vrecka a zároveň získate silnú, spoľahlivú a odolnú strechu s vysokou úrovňou hydroizolácie a odolnosti proti opotrebovaniu.

About the author