Sieť fasádnej konštrukcie: popis a aplikácia

Pri stavebných prácach sa široko používa krycia sieťka. Výrobok slúži na ochranu osôb a zariadení pred padajúcimi predmetmi mimo predmet. Koniec koncov, tehla alebo kus výstuže lietajúci z výšky sa zmení na impozantnú zbraň. Lesy a fasády budov sú pomocou fasádnej siete chránené pred meteorologickými podmienkami, čím sa minimalizuje ich deštruktívny vplyv na kovové a drevené konštrukčné prvky. Zároveň však nezabráni zvetrávaniu vlhkosti (výmena vzduchu). Článok sa zameria na fasádne pletivo na lešenie.

Obsah:

Fasádna dekoratívna sieťovina skrýva nepríjemný vzhľad budovy, ktorá prešla rekonštrukciou alebo novými budovami, aby nenarušila architektúru mesta.

Používa sa aj na oplotenie jarkov a jám..

Pletivo je najlacnejší a najľahší spôsob postavenia plotov na akýkoľvek účel, pretože jeho inštalácia / demontáž sa vykonáva bez väčších ťažkostí. Jeho prítomnosť vôbec nedáva dôvod odmietnuť osobné ochranné prostriedky. Na stavenisku je povinné nosiť oranžovú vestu, prilbu a ochranné okuliare.

Hlavné charakteristiky fasádnej stavebnej siete

Na výrobu bezšvíkových tkanín sa používa vysokotlaková polyetylénová páska, ako aj vysokopevné nite zo syntetických materiálov. Špeciálna viazaná väzba zaisťuje pevnosť tkanej štruktúry, preto pri lámaní nedochádza k svojvoľnému rozuzleniu. Plátno je možné rezať na ľubovoľnú veľkosť, nie je potrebné žiadne ďalšie lemovanie.

 • Ukladanie parametrov. Špeciálne spracovanie dodáva materiálu vysokú odolnosť voči mechanickému namáhaniu, odolnosť voči chemickému napadnutiu, odolnosť voči náhlym zmenám teploty a vysokej úrovni vlhkosti.
 • Vlastnosti montáže. Jednodielne plátna sú k sebe pripevnené špeciálnymi svorkami. Na obvode niektorých modelov sú otvory na pripojenie niekoľkých sietí pomocou kábla. Materiálová štruktúra umožňuje 15% roztiahnutie na oboch stranách.
 • Hustota tkania. Hustota by mala byť najmenej 35 g / m2, maximum tohto indikátora je 200 g / m2. Pre stavebné objekty je optimálna sieť s hustotou najmenej 75 g / m2, ktorá plne umožňuje poskytovať ochranné funkcie a predchádzať pádu stavebných prvkov alebo trosiek. Sieťky s touto pevnosťou sa vyznačujú odolnosťou proti opotrebeniu. Sú schopné odolávať vysokému mechanickému zaťaženiu, čo ich robí opakovane použiteľnými. Na ochranu fasád budov malých plôch sa používa materiál s hustotou 35 g / m2. Plátno je možné použiť maximálne 2 krát. Životnosť a stupeň poškodenia materiálu určí možnosť jeho následného použitia bez ohľadu na počiatočné ukazovatele pevnosti.

 • Výrobná technológia. Veľkosť buniek môže byť úplne odlišná, každý výrobca sa pokúša vyrábať výrobky s inými štandardnými veľkosťami. Ich štandardná veľkosť je 10×10 alebo 15×15 mm. V závislosti od technológie tkania tvoria bunky trojuholník alebo štvorec. Jemné oká mávajú vysoký faktor tieňovania. A čím väčšia je veľkosť buniek, tým vyššia je ich priepustnosť.
 • Paleta farieb. Siete majú monochromatické neutrálne odtiene, zvyčajne zelené, modré alebo biele; paleta neovplyvňuje pevnostné charakteristiky (záležitosť estetiky). Neaktívne farby neumožňujú vniesť do architektúry mesta disharmóniu. Je pravda, že dnes je možné uvoľniť plátna takmer všetkých farieb dúhy..

Stojí za zmienku, že výnimkou je jasne oranžový materiál, ktorý sa používa na oplotenie núdzových oblastí. Táto oblasť je viditeľná zďaleka a signalizuje nebezpečenstvo.

Pri výbere sieťoviny sa berú do úvahy nasledujúce kritériá:

 • hustota;
 • Farba;
 • veľkosť bunky;
 • dĺžka a šírka.

Cena predného pletiva závisí od veľkosti a hustoty plátna, v priemere je cena 10-12 rubľov / meter.

Rozsah použitia ochrannej fasádnej sieťoviny

Vynaliezaví občania okrem svojho priameho účelu našli aj ďalšie spôsoby použitia ochrannej siete:

 • letní obyvatelia ukrývajú skleníky a stromy, čím chránia zelené plochy pred silným nárazovým vetrom, vtákmi a krupobitím;
 • používa sa ako prostriedok na ochranu rastlín pred priamym slnečným žiarením (tieniaci efekt);

 • môže slúžiť ako úkryt pre hromadný alebo iný náklad pri preprave špeciálnymi vozidlami;
 • používané na stavbu dočasných priestorov pre zvieratá;
 • na športoviskách dokonale pôsobia ako viditeľný plot;
 • v lyžiarskych strediskách sa siete používajú na sledovanie hranice zjazdoviek.

Výhody fasádnej konštrukčnej sieťoviny

Sieťovina je vyrobená z odolných polyetylénových pások alebo nylonových nití. Špeciálne viazané tkanie neumožňuje rozmotať, ak je tkanina poškodená, to znamená, že medzera bude miestna. Nízka hmotnosť nezvyšuje zaťaženie konštrukcie. Materiál nie je náchylný na korozívny proces kvôli absencii kovových prvkov.

 • Funkčnosť. Okraje materiálu s hustejšou štruktúrou sú vybavené závesmi a otvormi, ktoré umožňujú jednoduchú inštaláciu a umožňujú kombinovať niekoľko ôk do jedného plátna. Niektoré výrobky majú v strede uzamykacie slučky, ktoré zabraňujú navíjaniu počas prevádzky..

 • Pohodlie. Na uľahčenie prepravy, skladovania a skladovania je materiál vyrábaný v kompaktných zvitkoch. Šírka siete môže byť od 3 do 10 m, dĺžka – až 100 m. Rola môže mať 75 až 400 m². Minimálna hmotnosť balenia nie je väčšia ako 0,5 kg. Do kufra osobného auta sa zmestí až 8 týchto roliek. „Veľkokapacitné“ rolky sa skladajú na polovicu.
 • Trvanlivosť. Vďaka odolnému materiálu a špeciálnemu tkaniu je tkanina chránená pred roztrhnutím. Ak k tomu dôjde, výsledné škody sa už nepredĺžia. Dlhodobú funkčnosť (opakované použitie) zaisťuje UV stabilizátor, ktorý zabraňuje predčasnému vyhoreniu. Mriežka je vo všeobecnosti odolná voči zrážkam a zásadám, a preto sa dá použiť kedykoľvek počas roka.
 • Dielektrikum. Pri stavbe alebo rekonštrukcii budovy existuje naliehavý problém bezpečnosti pri vedení elektrických komunikácií. Pretože polyetylén nie je vodivý materiál, jeho použitie je bezplatné. Tento materiál nedeformuje mobilné signály, rádiové vlny.
 • Ekológia. Sieťové siete zadržiavajú väčšinu stavebného prachu vo vnútri budovy. Zabráni sa tak ich šíreniu v atmosfére a usadzovaniu na povrchu vodných plôch a pôdy. Treba poznamenať, že samotný materiál neobsahuje toxické látky..

Spojovacie prvky pre fasádne pletivo

Fixácia pláten k sebe alebo pripevnenie k štruktúram sa vykonáva pomocou ďalších prvkov.

 • Plastové kravaty (svorky) sa používajú na upevnenie niekoľkých pásov siete dohromady. S ich pomocou sa vykonáva aj inštalácia materiálu na fasádu alebo lešenie. Ak je interval upevnenia asi 30 cm, bude potrebných asi 700 kusov kravát..

 • Plastové spony (očká) používa sa v prípadoch, keď na materiáli nie sú žiadne pracovné otvory. Takéto upevňovacie prvky neničia celistvosť plátna. Inštalácia sa vykonáva po 1-1,5 m, krok závisí od aplikovaného zaťaženia vetrom. Zvláštna tesnosť sa dosahuje súčasným používaním svoriek a obojstrannej butylovej gumy.
 • Polyesterová nylonová šnúra Má vysokú pevnosť v ťahu, odolnosť voči rozpúšťadlám, oderu a poveternostným vplyvom.
 • Syntetická nylonová šnúra vyznačuje sa vynikajúcimi pevnostnými vlastnosťami a má tiež chemickú odolnosť voči mnohým činidlám, dokonale odoláva oderu.

Montáž fasádnej stavebnej sieťoviny

 • Krycie práce výškových budov by mali byť zverené špecializovaným firmám. Priemyselní lezci s požadovanou kvalifikáciou a praktickými schopnosťami sú vybavení potrebným vybavením. Vďaka znalostiam a skúsenostiam bude práca vykonaná efektívne v súlade so všetkými stavebnými predpismi a predpismi.

 • Inštalácia sa vykonáva v pracovný deň, pretože voľné oblasti môžu byť odtrhnuté silným nárazom vetra. Za všetkých podmienok nebude plátno visieť v beztvarých bublinách, ale bude tesne priliehať k fasáde budovy. Správne nainštalovaná fasádna sieť vydrží až 1 rok.
 • Demontáž materiálu sa tiež starostlivo vykonáva. Profesionalita vysokohorských pracovníkov umožňuje vyhnúť sa pretrhnutiu plátna, čo zase umožní jeho opätovné použitie.
 • Fixáciu materiálu na jednoposchodových budovách je možné vykonať úsilím stavebných tímov. Plátna sú často namontované vertikálne, ale v prípade potreby je možné aj horizontálne usporiadanie..

Praktické a esteticky príjemné

Krycia sieť môže okrem svojho hlavného účelu vykonávať aj reklamnú alebo informačnú funkciu. Za týmto účelom sa naň aplikuje kompozitný materiál s akýmkoľvek obrázkom. Atramentové tlačiarne produkujú živú grafiku a písanie s dlhou životnosťou.

Na sieťku je možné vytlačiť logo stavebnej spoločnosti, čo nepochybne vyvolá záujem a priláka nových zákazníkov. Môžete sa teda vyhlásiť za solídneho a moderného vývojára.

Výrobcovia fasádnych pletív

 • Tento produkt je na trhu široko zastúpený Talianske firmy. Ich rozdielom je efektívne tieňovanie. Niektoré modely sú schopné absorbovať 90-100% slnečných lúčov. Takéto siete sa používajú na skrytie pred zrakom a prúdmi vzduchu. Ale vzhľadom na štandardné veľkosti (1-1,8 m) pláten je ich použitie na rozsiahlych projektoch nepraktické..
 • Kórea ponúka veľmi ekonomické riešenie pre stavebné úlohy. Výrobky majú dobré výkonové charakteristiky. Rozmanitá škála modelov umožňuje vybrať si pletivo pre požadované parametre.
 • Ruskí výrobcovia poteší optimálnym pomerom ceny a kvality. Najbežnejšie veľkosti s nízkym odtieňom sú ideálne pre akékoľvek stavenisko..

 • Polyetylénové a polymérne priadze rôznej hustoty z České firmy nájdu svoje uplatnenie na projektoch vo výstavbe. Ponúka ľahkú, funkčnú sieťovinu na ochranu fasády a závesu, kde je faktor zatienenia 55%..

Zákon o použití pletiva na fasáde

V Moskve, ako aj v ďalších veľkých mestách krajiny je používanie fasádnej sieťoviny povinné na všetkých stavbách:

 • budovy akéhokoľvek počtu podlaží;
 • budovy, ktoré prešli rekonštrukciou;
 • stavby vo výstavbe.

Farba mriežky nie je regulovaná. Vlastník staveniska si vyberá podľa vlastného uváženia.

Nedodržanie objednávky bude mať za následok administratívnu zodpovednosť.

About the author