Tabuľa skla z magnezitu: vlastnosti a použitie

V modernej spoločnosti sú konštrukcia a opravy procesmi, ktoré sú žiadané, čo znamená, že vyžadujú vyššiu kvalitu, ale s menším počtom peňazí a času. Z tohto dôvodu trh moderných stavebných materiálov rozširuje svoj sortiment a funkčnosť o nové typy dokončovacích materiálov. Jedným z nich je sklo -magnezitový plech, ako sa mu tiež hovorí, novolist – pokročilejší, odolnejší, praktickejší a ekologickejší analóg sadrokartónu, OSB dosiek a preglejky.

Obsah:

Magnezitová sklenená tabuľa: čo to je?

Sklenený magnezitový plech Je to nový moderný stavebný a dokončovací materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý vám umožňuje vykonávať, ak nie všetky, potom mnohé druhy stavebných prác, vykonávať ich rýchlo, kvalitnejšie a s nižšími finančnými nákladmi.

Až donedávna bola jediným výrobcom a dodávateľom sklenených magnezitových panelov Čína, ale v súčasnosti je na ruskom trhu a domácich výrobcoch skleno-magnezitová tabuľa..

Rovnako ako mnoho stavebných materiálov má sklenený magnezitový plech mnoho názvov, v závislosti od krajiny výroby, zloženia a účelu: sklo-horečnaté, xylitolové, magnéziocementové alebo dolomitové vláknité dosky, magnezit, sklenené magnezitové platne alebo jednoducho-SML.

Sklenený magnezitový plech – ide o „vrstvový koláč“ zo sklenenej textílie (1%) a silnej a ľahkej zmesi drevených štiepok (15%), oxidu horečnatého (40%), chloridu horečnatého (35%), perlitu (5%), spojivové kompozitné materiály (4 %).

V sekcii to vyzerá takto: vonkajšia vrstva plniva; sklolaminát; hlavná, vnútorná vrstva plniva; sklolaminát; vonkajšia vrstva plniva.

Jedna strana LSU má drsný povrch, ktorý zvyšuje priľnavosť k zmesiam omietky a tmelu, bez použitia základných náterov. Druhá strana plechu je hladký brúsený povrch, úplne pripravený na následné dokončenie dlažbou alebo tapetovaním, tiež bez použitia základných náterov.

Charakteristika tabule skleneného magnezitu

Ak zhrnieme všetky informácie o sklenenej tabuli z magnézia, ktorú ponúkajú výrobcovia tohto stavebného a dokončovacieho materiálu, možno rozlíšiť nasledujúce Charakteristiky LSU:

– ľahkosť: sklenený magnezitový plech má minimálnu hmotnosť. Ak porovnáme sadrokartónové dosky a LSU rovnakej veľkosti a hmotnosti, potom bude sklenený magnezitový plech približne dvakrát ľahší ako sadrokartón.

– sila: napriek ľahkosti LSU, prítomnosti malej výstuže na oboch stranách plechu, sieťovina zo sklenených vlákien ju robí odolnou. Dokáže odolať dostatočne silným úderom tupých predmetov a hmotnosti pôsobiacej horizontálne aj vertikálne.

– flexibilita: sklenený magnezitový list je možné ohýbať, prakticky, na polovicu a súčasne – nie je zlomený. Táto vlastnosť LSU umožňuje nielen vytvárať krivočiare štruktúry, ale tiež veľmi pohodlne a ľahko prepravovať tabuľu magnéziového skla..

– odolnosť proti vlhkosti: Výrobcovia LSU, na reklamné účely, deklarujú túto vlastnosť sklo-magnezitového plechu, bez špecifikácie. Sklenený magnezit triedy Premium (premium 01) je skutočne odolný voči vlhkosti a dokonca aj voči vode.

– požiarna odolnosť a nízka tepelná vodivosť: tieto ukazovatele sú vo väčšej alebo menšej miere typické pre všetky triedy ĽŠU. Trieda SML A (prémiová) odoláva nárazu plynového horáka 2 hodiny, iba zuhoľnatie a prakticky nevedie teplo, viac ako 1 000 0 С na jeho opačnú stranu.

– vysoký výkon zvukovej izolácie: v dôsledku expandovaného perlitu – porézneho materiálu, sklo -magnezitový plech zle alebo prakticky nevedie zvuk.

– jednoduchosť spracovania: sklenený magnezitový plech je napriek svojej pevnosti rovnako ľahký, ako je sadrokartón rezaný nožom, vŕtaný, nie štiepaný. Nedrobí sa, nevytvára prach.

– vysoká priľnavosť: prítomnosť dvoch strán, ktoré sú už pripravené na použitie na konečnú úpravu, s vysokou priľnavosťou na všetky dokončovacie materiály a zmesi, šetrí čas i peniaze, pretože povoliť nepoužívanie primerov.

– rôzne veľkosti: sklenený magnezitový plech má pomerne široký rozsah rozmerov, ale najžiadanejšie sú dnes veľkosti 1220 x 2440 mm. Indikátory hrúbky LSU sú od 3 mm do 20 mm. Najžiadanejším je sklo-magnezitový plech, ktorého hrúbka sa pohybuje od 6 mm do 12 mm..

– rôzne farby a textúry: LSU (lakovaný) má vonkajšiu povrchovú vrstvu,

čo sa týka výkonu, odolný voči vlhkosti, pričom má nezávislú textúru a farebnú schému.

Video o aplikácii tabule magnezitového skla

Vzhľadom na početné univerzálne vlastnosti skleno-magnezitového plechu nie je jeho použitie prakticky obmedzené takými ukazovateľmi, ako sú vlhkosť a teplotné podmienky..

LSU sa používa na:

– zlepšenie fasády budovy: sklenená tabuľa magnézia na fasádu – rýchla možnosť nielen postaviť, izolovať, chrániť, ale aj vyzdobiť váš dom zvonku.

– konštrukcia trvalého debnenia pri stavbe jednotlivých stien budovy a plotov.

– izolácia stien, zvnútra aj zvonka.

– vytvorenie strešného podstavca pre flexibilné šindle.

– vytvorenie žiaruvzdornej bariéry okolo sporákov, krbov a pod..

– všetky druhy interiérových dekorácií (podlahy, steny, stropy, konštrukcia priečok, pôvodné interiérové ​​formy) ako červ, tak aj povrchová úprava. Tu je tabuľka z magnezitového skla, ktorej fotografia hovorí sama za seba:

– dokončenie miestností s vysokou vlhkosťou: bazény, sauny a pod..

O tom, aké ďalšie užitočné vlastnosti má, ako sa používa, t.j. video vám jasnejšie povie, čo je to sklenená tabuľa magnezitu:

Recenzie na aplikáciu sklenenej tabule magnezitu

So všetkými pozitívnymi vlastnosťami a recenziami na používanie skleneného magnezitového plechu, deklarovanými výrobcami aj kupujúcimi z rôznych krajín,

napriek tomu sa na internete objavujú videá tohto druhu s negatívnymi recenziami na fungovanie LSU:

Dôvod zničenia LSU vlhkosťou:

– túžba zachrániť: sklenený magnezitový list, ktorého cena bude dosť vysoká, bude zodpovedať vlastnostiam deklarovaným výrobcom.

– nedodržanie technológie: pre určité druhy práce sa používajú LSU s určitými charakteristikami: hrúbka, hustota, t.j. určitá trieda.

– chýbajúce označenie na sklenených magnezitových tabuliach (na strane výrobcov) často neumožňuje nezávisle rozhodnúť o výbere požadovanej triedy tabule skla z magnézia. A zvyšuje sa riziko, že vás podvedie bezohľadný predajca.

Sklo-magnezitové platne

Ako každý stavebný a dokončovací materiál, aj tabuľa skla magnézia má niekoľko tried pevnosti (odolnosť voči rôznym vplyvom prostredia). Pri výrobe LSU v Číne bola určitá trieda označená písmenom latinskej abecedy a predpokladala určitú hustotu materiálu. Čím vyššia je hustota, tým vyššia je odolnosť voči vlhkosti:

– trieda A: LSU má hustotu najmenej 1750 kg / m3.

– trieda B: hustota plechu – 1500 kg / m3.

– trieda C: hustota plechu – 1250 kg / m3.

– trieda D: hustota – 1000 kg / m3.

– trieda E: hustota – 700 kg / m3.

– trieda F: hustota najmenej 500 kg / m3.

– trieda G: hustota plechu menšia ako 500 kg / m3

Ruskí výrobcovia zjednodušili označovanie, aby bolo pre kupujúceho zrozumiteľnejšie:

– Premium 02 (hustota listu zodpovedá označeniu LSU „triedy A“ vyrobeného v Číne): sklenený magnezitový plech tejto triedy je odolný voči vode a vlhkosti a môže byť použitý vo vlhkom prostredí a na vonkajšie použitie.

– Premium 01 alebo trieda A (analóg čínskej „triedy B“): môže byť použitý na vonkajšie práce pod podmienkou dodatočnej vonkajšej ochrany: tepelný kožušinový náter, fasádna omietka atď..

– Štandard alebo trieda B (analóg triedy C a D čínskych výrobcov): túto tabuľku skla z magnézia je možné použiť iba na vnútorné práce v miestnostiach s normálnou vlhkosťou.

Tabule magnezitového skla zodpovedajúce triedam E, F, G čínskych výrobcov sa v Rusku nevyrábajú, pretože dostalo veľa sťažností od kupujúcich a staviteľov na hranicu bezpečnosti a citlivosti na vnútornú vlhkosť.

About the author