Technológia kladenia cestných dosiek

Bez ohľadu na to, ako by obyvatelia prímestských osád chceli žiť bližšie k prírode, bez niektorých prvkov zlepšenia, akými sú napríklad cesty, sa to nezaobíde. Mali by byť funkčné a pohodlné a zároveň dobre zveľaďovať celú dedinu. Na vašom webe môžete ako chodník použiť dlažbu z prírodného kameňa, ale zároveň je pre bežné ulice vhodnejšie položiť cestné dosky, ktoré aktívne používajú developerské spoločnosti a občianske družstvá..

Obsah:

Účel cestných dosiek

Železobetónové dosky sa nazývajú jedinečný materiál na výrobu vozoviek, ktorý je schopný odolať obrovskému zaťaženiu. Účel takýchto výrobkov je veľmi odlišný. Ide o výstavbu dočasných ciest pre stavebné projekty a vytvorenie trvalých prístupových ciest k podnikom, prístup k riedko osídleným oblastiam vo vidieckych oblastiach, ktoré sú na krátku vzdialenosť odstránené z hlavných ciest.

Technológia kladenia železobetónových dosiek vám umožňuje stavať cesty v absolútne akejkoľvek oblasti a aktívne ich využívať. Okrem toho je na povrchu cestných dosiek povolená inštalácia asfaltu, ktorý chráni dosky a predlžuje životnosť trate. Príjemnou črtou použitia týchto betónových výrobkov je možnosť opätovnej prevádzky, ak si dosky zachovali svoje vlastnosti, čo umožňuje výrazné úspory. Je celkom možné postaviť dočasný povrch vozovky z dosiek, ktoré sa používali..

Akonáhle bude dočasné skladovacie miesto zbytočné, môže byť takáto krytina jednoducho demontovaná a dosky môžu byť prepravené na iné miesto, kde môžu byť použité bez obmedzenia na svoj hlavný účel. Použité dlažobné dosky sa líšia od výrobkov vyrobených v továrni iba vzhľadom. Medzitým je cena pokládky dlažobných dosiek, ktoré sa používali, nižšia ako inštalácia nových o 40-50%..

Cestné dosky je možné používať v širokom rozsahu teplôt, ktoré sú pre našu krajinu dôležité – od mínus 40 do plus 55 stupňov. Vyššiu teplotnú odolnosť je možné dosiahnuť pomocou špeciálnych prímesí, ktoré umožňujú poskytovať vysokokvalitné povrchy vozoviek aj do najodľahlejších kútov krajiny..

Hlavnou výhodou železobetónových dosiek je možnosť ich rýchlej inštalácie a relatívne jednoduchá príprava podkladu na vozovku. Ďalšou výhodou použitia dlažobných dosiek pri stavbe vozoviek je rýchlosť posypu dosiek. Cesty zo železobetónu nie sú len esteticky príjemné, ale aj príjemné pre vodičov.

S cestnými doskami to však nie je jednoduché. Inštalácia železobetónových dosiek má tiež svoje nevýhody. Počas výroby sa dosky kladú na zem, čím vznikajú švy. Cesta vyrobená z takýchto dosiek sa môže v dôsledku pohybov zeme líšiť, preto v mieste aplikácie betónových dosiek musíte neustále sledovať ich vzhľad a stav. To prispieva k včasnej eliminácii rôznych negatívnych javov a dlhodobému používaniu povrchu vozovky.

Výstavba cestných dosiek

Dlažobné dosky sú ploché, obdĺžnikové železobetónové dosky, ktoré majú hrúbku približne 14 až 18 centimetrov. Tieto výrobky sú vyrobené na základe namáhanej alebo nenamáhanej výstuže. Pracovná plocha železobetónových dosiek je vlnitá. Výrobky na čelných plochách majú montážne slučky, dosky však možno stavať aj pod bezšmykové uchopovače. Montážne pánty sú umiestnené v špeciálne vytvorených výklenkoch, aby sa vylúčila možnosť ich pádu na vonkajší povrch počas.

Betón v nich funguje ako spojivo. Železobetón použitý v cestnej doske robí výrobok odolným voči akýmkoľvek atmosférickým a mechanickým vplyvom. Čím vyšší je stupeň betónu, tým väčšia záťaž taká konštrukcia vydrží. Ak sa zaujímate o to, koľko váži cestná doska, nezabudnite, že zvyčajne váži najmenej 2 200 kilogramov. Cestné dosky sú vyrobené z betónu, ktorý má hustotu 2200 – 2500 kilogramov na meter. Cestné dosky sú často vyrobené z betónu s mrazuvzdornosťou do W2 a F150..

Vďaka prítomnosti oceľových tyčí v konštrukcii bude slúžiť mnoho rokov a zachová si svoje technické vlastnosti. Na výrobu namáhaných dosiek sa používa výstuž tried At-5, At-4, A-5. V nenamáhaných doskách sa používa tyčová výstuž tried A-3C, A-3 a A-1 a drôt Вр-1. Skryté kovania sú chránené pred slnečným žiarením, mechanickým namáhaním a zrážkami. Po inštalácii sa cestné dosky vrátia do pôvodnej polohy a napätie, ktoré vzniká v normálnom režime, je minimálne..

Norma stanovuje nasledujúce typické rozmery cestných dosiek:

  • dĺžka 6 metrov, šírka 1,75, 3, 1,87, 3,5 a 3,75 metra;
  • dĺžka 3,5 metra a šírka 2,75 metra;
  • dĺžka 3 a 1,75 metra;
  • 1,75 metra dlhý a jeden a pol metra široký.

Je obvyklé skladovať cestné dosky v stohoch, ktoré majú výšku maximálne 2 metre, zatiaľ čo spodný rad by mal byť umiestnený na vyrovnanom a hustom podklade. Každá doska v stohu je naskladaná na drevené podložky.

Klasifikácia cestných dosiek

Všetky cestné dosky sú rozdelené do dvoch typov, ktoré určujú ich účel: dosky na trvalé práce (dosky typu 1P) a na dočasnú dlažbu (2P). Cestné dosky sú vo svojom tvare troch typov: vo forme lichobežníka (dosky typu PT), obdĺžnika a šesťuholníka.

Platne obdĺžnikového tvaru sú k dispozícii s 1 stranou na dlhej strane (dosky PB) a 2 stranami na krátkych stranách (označenie PBB). Platne vo forme šesťuholníka majú diagonálnu orientáciu (dosky LDS), priečnu orientáciu (stupeň PSHP), šesťuholníkový tvar rozdelený na polovicu uhlopriečne (výrobky DPSh) a šesťuholníkový tvar rozdelený na polovicu naprieč (dosky PPSh). Napriek rôznym konfiguráciám cestných platní, ktoré štandard poskytuje, vyrábajú prefabrikované továrne hlavne iba obdĺžnikové cestné dosky pre dočasné alebo trvalé cesty..

Železobetónové dosky sú schopné vydržať zaťaženie rádovo 10 – 30 ton. Označenie výrobku uvádza prípustnú úroveň zaťaženia. Najbežnejšími cestnými doskami sú dosky PDN (cestné dosky s ťahovou výstužou) 20-18-30. Žiaľ, počas pravidelného pohybu ťažkých vozidiel na nich platia určité obmedzenia pre bremeno, toto však nie je pre pokládku doma relevantné..

Ak si môžete dovoliť klásť hladké letiskové dosky PAG, bude to najlepšie riešenie. Ako naznačuje názov, CNCP boli pôvodne používané pri výstavbe letísk, takže o ich spoľahlivosti nie je pochýb. Na ich výrobu sa používa vysokokvalitný betón a vystužená výstuž. Ďalšou výhodou letiskových cestných dosiek je vlnitý povrch, ktorý tiež zvyšuje ich prevádzkové vlastnosti..

Technológia výroby cestných dosiek

Široká popularita inštalácie cestných dosiek je tiež vysvetlená jednoduchou technikou ich výroby, ktorá nevyžaduje nové vybavenie. Postupnosť ich výroby je nasledovná:

Vytvorte stopu na veľa

Funkčnosť cestných dosiek umožňuje ich použitie nielen v oblastiach, kde je požadovaný spoľahlivý a odolný povrch pre ťažké vozidlá, ale aj doma. Tieto výrobky sú na tieto účely vynikajúce, pretože sú dostatočne pevné, nedostanú ľad, pretože voda rýchlo prúdi do drážok zo spevneného povrchu a dajú sa ľahko opraviť – výmenou jednej platne bez demontáže celej trate sa jazdí taká stopa môže byť priamo po vytvorení.

Výber dosiek pre trať

Železobetónové dosky je možné ľahko rozložiť na záhradné chodníky, chodníky, otvorené priestranstvá, parkovisko a pevnú príjazdovú cestu k domu. Tvary dlažobných dosiek sú bohaté na svoju vlastnú odrodu. Na predaj sú štvorcové, obdĺžnikové, trojuholníkové, okrúhle, diamantové taniere, výrobky nepravidelného tvaru, rôznych farieb a veľkostí.

Na vytvorenie cesty k domu môžete použiť kombináciu cestných dosiek s malými kamienkami, morskými kamienkami, štrkom, rezanými dlažobnými kockami. Pri úprave záhradných chodníkov môžete použiť štiepané cestné dosky. Na štiepanie výrobkov sa používa kladivo a dláto. Na ochranu očí pred odletujúcimi úlomkami je nevyhnutné použiť okuliare. Najpopulárnejšie dosky na usporiadanie ciest doma sú výrobky s hladkým povrchom.

Môžete tiež vyzdvihnúť taniere so vzorom alebo hlbokým reliéfom, ktoré napodobňujú mozaiky, tehly, dlaždice. Najprirodzenejší vzhľad cesty je možné získať pri použití dosiek s „odštiepeným“ povrchom napodobňujúcim prírodný kameň. Je však lepšie dať prednosť doskám s vlnitým povrchom, ktoré zaisťujú bezpečnosť pri pohybe po ceste v ľadovom alebo mokrom počasí..

Usporiadanie základne pre dosky

Neinštalujte cestné dosky priamo do pôdy. Najprv by ste mali pripraviť „posteľ“ pre budúci chodník a terasu. Najprv odrežte vrchnú vrstvu pôdy, vyrovnajte povrch a odstráňte všetky nerovnosti. Vykopajte zákopy pozdĺž značiek v hĺbke približne 25-35 centimetrov. V nížinách na hlinitých a ílovitých pôdach by hĺbka priekopy mala byť najmenej pol metra. Dno je potrebné poslať drenážnym netkaným materiálom – geotextíliou.

Geotextílie zabránia klíčeniu a vymývaniu buriny z takéhoto pieskového a štrkového podkladu. Potom naplňte priekopu vrstvou po vrstve sutinou (5 centimetrov pre záhradné chodníky a 10 centimetrov pre parkovisko alebo príjazdovú cestu) a pieskom (10 centimetrov), položte takzvaný „pieskový vankúš“ s povinným podbíjaním a zalievaním každých 5 7 centimetrov. Je lepšie použiť lomový piesok, pretože je menej plazivý a prašný ako riečny piesok, bude ľahšie ho zhutniť.

Potom stojí za to zhutniť piesok vibračnou doskou. Môžete tiež použiť vibračné valcovanie, ale náklady na kladenie dlažobných dosiek pomocou tejto technológie sú o niečo drahšie. Nabehovanie a napúšťanie musí byť ovládané jednoduchým lanovým majákom alebo úrovňou, ktoré sú natiahnuté pozdĺž úrovne. Na konci dusania by mal byť povrch dokonale rovný, pretože na neho bude v budúcnosti položený železobetónový povlak.

S prihliadnutím na reliéf zeme vybavte mierny svah, aby voda z dažďa a taveniny mohla odtekať bez tvorby kaluží. Okrem toho môžete vytvoriť základ pre inštaláciu vaničiek do dažďovej kanalizácie. Ďalším krokom bude inštalácia bočného kameňa alebo vytvorenie okraja s drážkou na spojenie s bežnými výrobkami.

Dlažba chodníka doskami

Cesty predstavujú dopravnú komunikáciu na mieste a sú tiež dôležitými prvkami krajinného dizajnu, ktoré sú zodpovedné za interakciu a prepojenie rôznych predmetov záhradnej kompozície. Preto sa pri usporiadaní trás neodporúča nechať sa uniesť vitrážami a ostrými zákrutami. Absolútne rovné cesty tiež neprichádzajú do úvahy, pretože pôsobia neprirodzene..

Šírka koľají by mala byť v súlade s logikou pohybu po území a mala by byť prepojená s celkovými rozmermi zberného zariadenia, ktoré sa plánuje použiť pri údržbe majetku. Šírka dlažbových dosiek používaných doma je asi jeden a pol metra. Ak plánujete rozložiť chodníky, postačí šírka 70-80 centimetrov. Pri usporiadaní ciest – pol metra. Odporúčaná šírka príjazdovej cesty – 2,25 – 2,5 metra.

Existujú dva spôsoby kladenia tvrdých povrchov – „suché“ a „mokré“. V prvom prípade sú výrobky správneho tvaru tesne priliehajúce k sebe (medzery medzi doskami nie sú väčšie ako 2 až 3 milimetre), potom sa švy naplnia pieskom a vylejú sa vodou..

„Mokrá“ technológia dlažobných dosiek zahŕňa použitie cementovo-pieskovej malty, vďaka ktorej dlažba dobre priľne k pieskovo-štrkovému základu. Doma je možné praktizovať aj prechodnú možnosť – materiál sa položí na suchú zmes cementu a piesku. Po pokládke sa povrch vozovky vyleje vodou, potom sa kamene a spodná vrstva zachytia.

Budeme postupovať nasledovne. Platne sa odporúčajú ukladať postupne. Po okraji cesta potiahnite šnúru, pozdĺž ktorej rozložíte prvý rad dosiek. Zdvihnite prvú dosku, naneste maltu na 5 bodov na piesok a dosku na ňu vráťte. Potom ju obliehajte kladivom a doskou. Rovnakým spôsobom položte zvyšok dosiek. Vložte medzi ne drevené dosky, ktoré sú hrubé asi 8 milimetrov. Ovládajte vodorovnosť muriva pomocou úrovne budovy.

Môžu byť položené nielen end-to-end, ale aj s malou medzerou, ktorá je vyplnená cementovou maltou, kameňom, pieskom. Aby sa zabránilo poškriabaniu dosiek, je lepšie vyšívať švy vlhkým roztokom, ktorý predtým chránil cestné dosky špeciálnou lepiacou fóliou. Dosky sa odstránia na konci práce, roztok stvrdne do dvoch dní. Semená trávy je možné zasadiť aj medzi ne.

Už ste pochopili, že za žiadnych okolností by ste nemali klásť dosky priamo na holú zem. Zapamätajte si ešte jednu vec. Ak vybavíte vchod do domu alebo na parkovisko, kvôli spoľahlivosti sú montážne závesy dosiek navzájom spojené zváraním pomocou oceľových tyčí a dutiny sú naliate monolitickým betónom. To umožní vybaviť úplne rovnú cestu, aby sa zabránilo ďalšej jazde a plazeniu dosiek. Na takýto vozovku je vhodné položiť asfaltobetónovú zmes.

About the author