Toaletu v krajine staviame vlastnými rukami

Aby sa lokalita zlepšila a bola obývateľná, je potrebné na nej postaviť toaletu. Po tom, ako si vlastníci na letnej chate postavia toaletu, môžu v nej majitelia vykonávať akúkoľvek činnosť: starať sa o záhradu alebo vybavovať dom. O krok za krokom technológii výroby toalety v krajine budeme ďalej uvažovať.

Obsah:

Ako postaviť toaletu v krajine: výber miesta pre toaletu

Existujú určité normy upravujúce výstavbu a umiestnenie toaliet vo vzťahu k obytným budovám. Pri procese výstavby toalety na letnej chate by sa mali brať do úvahy nielen individuálne, ale aj susedné potreby.

Pri výbere miesta na toaletu v krajine vezmite do úvahy nasledujúce odporúčania:

 • vzdialenosť medzi toaletou a studňou by mala byť najmenej dvadsaťpäť metrov, najlepšie tridsať metrov, iba v tomto prípade bude možné získať vysokokvalitnú a vhodnú vodu na pitie;
 • okrem toho by mala byť toaleta postavená za obytným domom alebo na jeho boku, miesto by malo byť vzdialené od domu, aby sa budova pohodlne používala;
 • interval medzi toaletou a hranicou so susedmi musí byť najmenej jeden meter;
 • ak existujú svahy pre pozemky, výstavba toalety začína od najnižšieho terénu;
 • odporúča sa vybaviť toaletu najmenej päť metrov od domu;
 • vezmite do úvahy aj vietor, vašu klimatickú oblasť, aby ste predišli vstupu nepríjemných pachov z toalety do domu.

Ďalším dôležitým bodom je usporiadanie žumpy, do ktorej by mal byť zabezpečený ľahký prístup pre vstup špecializovaného zariadenia.

Staviame toaletu v kresbách krajiny

Aby bol záchod na letnej chate čistý, hygienický a pohodlný, pri jeho stavbe rozhodnite o nasledujúcich parametroch:

 • vyberte si systém likvidácie odpadu – miestna kanalizácia, súkromná alebo voľne stojaca;
 • vyberte miesto pre toaletu v súlade so všetkými hygienickými normami;
 • vyberte tvar toalety – kabína, búdka, materiály na jej stavbu a čalúnenie;
 • určiť typ dekoratívnych povrchových úprav toalety, pokúsiť sa zodpovedať celkovému štýlu webu;
 • zhrnúť, vypočítať náklady a určiť množstvo materiálov použitých v procese práce.

Spočiatku by ste mali skontrolovať vhodnosť pôdy na stavbu toalety. V niektorých prípadoch je únosnosť pôdy taká malá, že nie je možné postaviť žumpu.

Minimálna hodnota únosnosti pôdy na mieste by mala byť sedemnásť kilogramov na centimeter štvorcový. Toaletná kabína má najčastejšie plochu nie väčšiu ako štyri metre štvorcové..

Ak pôda zamrzne o viac ako dvanásť percent, potom sa to považuje za zdvíhanie. V tomto prípade je potrebné žumpu úplne vybetónovať, ako aj zabezpečiť jej hydroizoláciu..

Na inštaláciu kabíny je najčastejšie postavený základ vo forme tehlových alebo betónových nosných prvkov. Sú dobrou alternatívou k základom, ľahko sa inštalujú a držia kabínu na svojom mieste.

V procese práce na drevenej kabíne pre vidiecku toaletu budete potrebovať:

 • drevo – bude slúžiť ako rám, odporúčame zostať vo veľkosti 6×6 cm;
 • drážkovaná doska – s jej pomocou sa vykonáva opláštenie podlahy a sedadla;
 • hranová doska – oplášťuje ňou strechu a vonkajšie steny toalety.

Plášťová doska je úplne nahradená preglejkou s vodotesnými vlastnosťami. Pred začatím práce určite tvar toalety. Najbežnejšie používané možnosti sú:

1. Toaleta vo forme chaty – má jednoduchú štruktúru, odolnosť voči silnému vetru. Náklady na jeho stavbu, oveľa nižšie ako na výstavbu obdĺžnikového WC. Dizajn toalety je originálny.

2. Toaleta vo forme vtáčej búdky je jednoduchšieho dizajnu ako chata, ale na jej stavbu sú potrebné veľké materiálne investície. Konštrukcia takého plánu je menej odolná voči vetru, neudržiava teplo dobre v miestnosti. Inštaláciou nádrže na strechu takejto toalety, ktorá ohrieva vodu zo slnka, však získava väčšiu trvanlivosť a ďalšie funkcie..

3. Toaleta vo forme malého domu – útulné miesto na odpočinok. Materiálové náklady sú rovnaké ako pri stavbe vtáčej búdky, ale výhod je viac. Izba dobre zachováva teplo, na stenách je možné vykonať akýkoľvek druh dekorácie, kabína je celkom odolná voči nepriaznivým vplyvom prostredia.

4. Niektorí remeselníci tiež stavajú toaletu vo forme chaty – na jej výrobu bude potrebné veľa materiálneho a fyzického úsilia. Vzhľadom na to, že tvar toalety má určité hrany, je odolný a odolný voči akémukoľvek stresu. V takom malom dome môžete nainštalovať aj umývadlo na umývanie rúk..

Technológia na výstavbu toalety so žumpou

Najpopulárnejšou možnosťou pre toaletu letnej chaty inštalovanú na ulici je toaleta so žumpou. Táto toaleta je veľmi jednoduchá a používanie je veľmi jednoduché. Odpad sa nachádza v špeciálne organizovanej jame a potom sa z neho čerpá špeciálnym zariadením alebo ručne. Objekt je možné zakonzervovať, naplniť zeminou a postaviť novú toaletu. To platí, ak má stránka pôsobivé rozmery. V opačnom prípade sa iba odporúča vyčistiť jamu..

Stavba toalety v krajine začína výstavbou jamy. Hĺbka by mala byť najmenej 200 cm. Súčasne sa odporúča vybaviť jamu v tvare štvorca so stranami 100 cm.

Aby ste zabránili rozbitiu pôdy počas prevádzky jamy, odporúčame vám postarať sa o posilnenie jej stien. Aby ste to urobili, budete musieť nainštalovať hotové krúžky zo železobetónu. Na zaistenie tesnosti dna jamy použite betónový poter alebo ich zasypte vrstvou štrku. Ak hrozí znečistenie podzemných vôd, odporúča sa betónovať steny a dno jamy a pokryť ich špeciálnymi zlúčeninami odpudzujúcimi vlhkosť. V tomto prípade vám jamka pre vidiecky záchod bude slúžiť viac ako tucet rokov..

Ďalšia práca súvisí s výrobou toaletného domu. Pri odpovedi na otázku, aký je najlepší spôsob, ako postaviť toaletu v krajine, zostaňme na strome. Koniec koncov, tento materiál má okrem ekologickej bezpečnosti aj dostupné náklady a ľahko sa spracováva..

Na výrobu toalety sa používa aj profesionálny list. V miestnosti však vytvára skleníkový efekt, v zime ľahko odovzdáva teplo a preberá chlad a v lete udržuje teplo vo vnútri..

Je možná možnosť dokončenia toalety šindľom alebo vlečkou. Tieto materiály sa vyznačujú atraktívnym vzhľadom a sú obzvlášť dôležité, ak je s ich pomocou dokončená aj hlavná budova. Pozastavme sa nad drevenou verziou toalety.

Na upevnenie obdĺžnikového rámu pre toaletu je potrebné vybaviť plytký pásový základ alebo stĺpcovú verziu základu po obvode jamy. Na zaistenie hydroizolácie použite strešnú plsť. Toaletu v krajine staviame vlastnými rukami krok za krokom:

1. Pred prácou by mali byť všetky drevené diely potiahnuté špeciálnymi ochrannými zmesami. Odporúča sa tiež ich zafarbenie..

2. Po spracovaní dreva je napojené na rámový systém obdĺžnikového rámu. Postavená konštrukcia je inštalovaná na základových pilieroch, predtým vyrobených z tehál.

3. Ďalej sú voľne stojace regály upevnené pomocou oceľových plechov a upevňovacích prvkov vo forme skrutiek. Na ovládanie zvislej polohy stojanov použite normálnu úroveň.

4. Nainštalujte stĺpiky, na ktorých budú umiestnené dvere. Zaistite strešné nosníky. Ak je strecha jednostranná, potom je pre jej konštrukciu potrebné vybaviť malý svah pre normálny odtok vody.

5. Umiestnite pódiové sedadlo na žumpu. Na jeho stavbu použite tyč, ktorá je potom opláštená doskami.

6. Na dokončenie strechy toalety sa najčastejšie používa bridlica, inštalovaná na vopred vybavených koľajniciach pokrytých strešnou plsťou.

7. Ďalšie kroky pre usporiadanie toalety súvisia s implementáciou jej vnútorného a vonkajšieho obloženia.

8. Na tieto účely môžete použiť materiály vo forme dreva, podšívky, vlečky, profilovaného plechu atď..

9. Ďalej sú na toalete nainštalované dvere, je usporiadané osvetlenie. Na organizáciu denného svetla stačí vyrezať malé okno v hornej časti toalety.

Aby sa na toalete nehromadil nepríjemný zápach, je potrebné v ňom správne zorganizovať ventilačný systém. Na to budete potrebovať plastovú rúrku s priemerom asi desať centimetrov. Na upevnenie potrubia na stenu toalety sa používajú cínové svorky.

Jedna časť potrubia je inštalovaná vo vnútri žumpy a druhá ide hore cez strechu. Rúra zároveň presahuje strešnú rovinu asi o dvadsať centimetrov a do žumpy ide o pätnásť centimetrov. Aby sa zlepšil ventilačný systém, odporúča sa na potrubie nainštalovať dýzu vo forme reflektora..

V krajine staviame toaletu s fotografiou vlastnými rukami

Ak nie je možné postaviť toaletu so žumpou, odporúča sa nainštalovať dočasnú toaletu, ktorá sa nazýva prášková skriňa. Táto verzia toalety má určité vlastnosti, medzi ktoré patrí predovšetkým absencia potreby výstavby žumpy.

Na jeho nahradenie je vo vnútri toalety nainštalovaný kontajner, ktorý sa po naplnení vyberie a vyprázdni za miestom. Vnútri takejto toalety je nainštalovaný box so všetkými druhmi sypkých materiálov, ako je rašelina, piesok alebo piliny. Po použití toalety odpad prikryjú.

Povinným prvkom tejto toalety je navyše riadne vybavený ventilačný systém, ktorý by mal odstrániť zápach z miestnosti..

Rám takejto toalety je tiež vyrobený z dreva, kovu alebo podšívky. V tomto prípade je nevyhnutné postaviť sedadlo pod sedadlo a nainštalovať kontajner na sypké materiály.

Táto verzia toalety je vhodná ako dočasné zariadenie, potom sa odporúča nahradiť ju toaletou so žumpou..

V krajine staviame toaletu: vlastnosti dizajnu toalety

V procese budovania toalety pre letné sídlo by sa mala venovať osobitná pozornosť jeho vzhľadu. Pri výbere stromu ako základu pre toaletu by mal byť správne spracovaný..

V prvom rade musia byť všetky časti pokryté antiseptickými ochrannými zlúčeninami, ktoré zabraňujú hnilobe a opotrebovaniu dreva. Ďalej môžete pokryť toaletu lakom alebo farbou požadovanej farby..

Z blokového domu je možné postaviť toaletu. Takáto štruktúra je vhodná pre zrubový dom. Podšívka je vhodná pre svoju vnútornú výzdobu. Na vytvorenie pohodlných podmienok na takom záchode odporúčame nainštalovať izoláciu.

Pri výbere materiálov na strechu sa riaďte náterom hlavnej budovy na letnej chate. Toaleta pokrytá bitúmenovými dlaždicami alebo vlnitou lepenkou vyzerá celkom atraktívne.

Je možná možnosť individuálneho vykonania hotového zrubového domu na základe objednávky. Samozrejme, náklady na hotovú kabínu budú stáť viac ako na vlastnú výrobu, ale budete môcť ušetriť veľa času..

Ak je hlavná budova z tehál, potom na výrobu toalety odporúčame použiť rovnaký materiál. Takáto kabína pripomína plnohodnotnú miestnosť. Vyznačuje sa atraktívnym vzhľadom a pevnosťou..

Ak chcete kombinovať dostupné náklady na toaletnú kabínu s dlhou životnosťou, odporúčame vám venovať pozornosť plastovým možnostiam. Nepotrebujú ďalšie úpravy, dajú sa ľahko a rýchlo namontovať a demontovať. Takúto toaletu je možné prepravovať z jedného miesta na druhé..

Ak po dokončení stavebných prác na vašom webe zostane nepotrebný kameň, postavte z neho toaletu. Takáto miestnosť sa vyznačuje svojou pevnosťou, silou, dobre sa zahreje aj v zime..

Ak chcete dodatočnú výzdobu toalety, nainštalujte kvety na jej steny v kvetináčoch alebo v jej blízkosti usporiadajte malý záhon. Vnútri toalety môžete prilepiť zvyšky starých tapiet alebo nakresliť obrázok. Všeobecne platí, že hlavnou vecou je zapnúť predstavivosť a začať konať, a potom sa obyčajná toaleta zmení na skutočné umelecké dielo..

Video o tom, ako postaviť toaletu na vidieku:

About the author